Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 247628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1380 dnia: Listopad 19, 2017, 20:16:37 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3765
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Tak nawiasem mówiąc to komp de facto pierwszy "się zepsuł" a dokładniej został zepsuty, no ale to już inna historia.

W grudniu poproszę ten sterownik. Na kilkadziesiąt zrobionych sztuk, to tylko Twój się zepsuł, ale chętnie zobaczę. Wątpie, że przy takiej modyfikacji mogło się coś w nim uszkodzić.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1381 dnia: Listopad 19, 2017, 21:08:24 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak nawiasem mówiąc to komp de facto pierwszy "się zepsuł" a dokładniej został zepsuty, no ale to już inna historia.

W grudniu poproszę ten sterownik. Na kilkadziesiąt zrobionych sztuk, to tylko Twój się zepsuł, ale chętnie zobaczę. Wątpie, że przy takiej modyfikacji mogło się coś w nim uszkodzić.

Jak mawiają angole shit happens. Zawsze musi być ten pierwszy raz. Jeśli komp nie dawał znaku życia, a po dosztukowaniu 1 ścieżki nagle ożył (choć i to nie do końca bo sam nie włącza pompy paliwa) to wina za taki stan rzeczy nie leży po mojej stronie. Zwłaszcza, że do kompa nie zaglądałem, do póki nie miałem pewności, że to on jest winowajcą całego problemu. Ale dobrze, wkrótce będę zmieniał wiązkę z przodu, więc auto będzie unieruchomione na jakiś czas to wyślę Ci tego kompa, żebyś go sobie obadał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1382 dnia: Listopad 21, 2017, 21:52:41 pm »

Offline Dominik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 360
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GSI
W sobotę zamontowałem tylny stabilizator, ciekawe kiedy zaczną stukać łączniki :) Dzisiaj rozebrałem prawy zacisk bo przy hamowaniu ściąga w lewo, tłoczek stawiał delikatny opór, ale po przetarciu drobnym papierem i nasmarowaniu problem nadal występuje. Jutro jak nie będzie za zimno to zamontuję poliuretany w resorach.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1383 dnia: Listopad 23, 2017, 14:07:45 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Po tygodniu postoju poszedłem w końcu zacząć coś działać przy samochodzie, ale wpierw postanowiłem spróbować odpalić go normalnie. O dziwo dokonał samonaprawy i pomimo ciężkiego zawilgocenia całej komory silnika, z lekkim trudem ale odpalił od razu, a przy kolejnych próbach już na dotyk
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1384 dnia: Listopad 24, 2017, 11:48:23 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kupiłem: http://mamos.pl/zbiorniki-paliwa/3191-zbiornik-paliwa-polonez-caro-wtrysk-mala-pompa-85mm.html

Ciekaw jestem strasznie, co przyjdzie, wystawiony był w ilości "szuk 1" :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1385 dnia: Listopad 24, 2017, 12:09:50 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Na zdjęciu FUX rzemiosło. Montuje się łatwo, ale paliwo ucieka przed pompą jak myszy przed kotem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1386 dnia: Listopad 24, 2017, 13:01:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zobaczymy. Lepsze to niż ten szmelc z łamaną rurą.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1387 dnia: Listopad 24, 2017, 20:27:07 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Sytuacja z dnia wczorajszego:
Wracam GLD z roboty do domu, mały korek do świateł. Przede mną jedzie facet Astrą jedynką. Stoimy, widzę, że jego samochód cofa się w stronę mojego, trąbnąłem. Stacza się dalej - Zacząłem trąbić cały czas - stacza się dalej. W końcu tocząc się jakieś 5km/h przywalił mi w auto. Wysiadam, idę do gościa i mówię mu, że przywalił mi w auto. Z Astry wytacza się ,,stereotypowy Janusz" ( przepraszam jeśli jakiś Janusz poczuł się urażony ;) ) i od razu z ryjem na mnie o co mu robię problemy, okazało się, że połamał mi podkładkę pod tablicę. Mówię do typa: Daj Pan 50zł na tą ramkę i jakieś lepsze piwo i się rozjeżdżamy
,,Janusz" ( krzykiem ): PANIE ALE JAKIE 50ZŁ ?! ZA CO KU*WA !?
Ja: Przywalił mi Pan w auto, uszkodził element, coś mi się należy
,,Janusz" ( drze ryja jeszcze bardziej ): PANIE ALE ZA CO 50zł, PAN MNIE CHCESZ OSZUKAĆ, NIC CI KU*WA NIE DAM !!!
Po krótkiej wymianie zdań Janusz stwierdził, że chce go oszukać, naciągnąć na 50zł i on dzwoni na policję. Policja przyjechała, Janusz powiedział, że jego samochód puknął delikatnie w mój i nic się nie stało a ja chce od niego wyciągnąć jakieś pieniądze bo jestem oszustem i naciągaczem.
Miła Pani Policjantka orzekła zgodnie z prawdą, że jestem poszkodowanym w wypadku i szkoda zostanie pokryta z OC sprawcy ( uszkodzona ramka pod rejestrację, i dopatrzyła się minimalnej skazy na zderzaku )
,,Janusz" natomiast na ,,dzień dobry" dostał mandat 250zł za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. Pani Policjantka prosi o dokumenty od samochodu - Janusz nie ma dowodu bo zapomniał z domu, okazało się, że prawa jazdy ani dowodu osobistego ,,Janusz" też nie posiada - Mandat za brak dokumentów 150zł od sztuki :D W dodatku Astra Janusza z tyłu zamiast tablicy posiada karton z numerami. Brak tablicy - 150zł mandatu. W tym momencie ,,Janusz" zaczął krzyczeć na policjantkę ,,A CO TO ZA RÓŻNICA CZY KARTON CZY BLACHA PRZECIEŻ NUMERY TE SAME!?" Niedługo po tym zostałem wezwany do radiowozu na podpisanie papierów. Powiedziałem, że chciałem od gościa 50zł , ale on się uparł na policję. W tym momencie Pani Policjantka się uśmiechnęła i dodała: ,,A to jeszcze nie koniec bo zaraz sprawdzimy mu stan techniczny pojazdu" - Dodam, że ,,Janusz" przemieszczał się Astrą jedynką w stanie tak tragicznym, że na złomach widzę lepsze... Pojechałem do domu, zostawiając purpurowego z wściekłości ,,Janusza" kłócącego się z policją, kiedy odjeżdżałem suma jego mandatów wynosiła 850zł a podejrzewam , że za trupa którym jechał coś jeszcze doszło...

A CHCIAŁEM TYLKO 50zł....

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1388 dnia: Listopad 24, 2017, 21:13:50 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Sytuacja z dnia wczorajszego:
Wracam GLD z roboty do domu, mały korek do świateł. Przede mną jedzie facet Astrą jedynką. Stoimy, widzę, że jego samochód cofa się w stronę mojego, trąbnąłem. Stacza się dalej - Zacząłem trąbić cały czas - stacza się dalej. W końcu tocząc się jakieś 5km/h przywalił mi w auto. Wysiadam, idę do gościa i mówię mu, że przywalił mi w auto. Z Astry wytacza się ,,stereotypowy Janusz" ( przepraszam jeśli jakiś Janusz poczuł się urażony ;) ) i od razu z ryjem na mnie o co mu robię problemy, okazało się, że połamał mi podkładkę pod tablicę. Mówię do typa: Daj Pan 50zł na tą ramkę i jakieś lepsze piwo i się rozjeżdżamy
,,Janusz" ( krzykiem ): PANIE ALE JAKIE 50ZŁ ?! ZA CO KU*WA !?
Ja: Przywalił mi Pan w auto, uszkodził element, coś mi się należy
,,Janusz" ( drze ryja jeszcze bardziej ): PANIE ALE ZA CO 50zł, PAN MNIE CHCESZ OSZUKAĆ, NIC CI KU*WA NIE DAM !!!
Po krótkiej wymianie zdań Janusz stwierdził, że chce go oszukać, naciągnąć na 50zł i on dzwoni na policję. Policja przyjechała, Janusz powiedział, że jego samochód puknął delikatnie w mój i nic się nie stało a ja chce od niego wyciągnąć jakieś pieniądze bo jestem oszustem i naciągaczem.
Miła Pani Policjantka orzekła zgodnie z prawdą, że jestem poszkodowanym w wypadku i szkoda zostanie pokryta z OC sprawcy ( uszkodzona ramka pod rejestrację, i dopatrzyła się minimalnej skazy na zderzaku )
,,Janusz" natomiast na ,,dzień dobry" dostał mandat 250zł za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. Pani Policjantka prosi o dokumenty od samochodu - Janusz nie ma dowodu bo zapomniał z domu, okazało się, że prawa jazdy ani dowodu osobistego ,,Janusz" też nie posiada - Mandat za brak dokumentów 150zł od sztuki :D W dodatku Astra Janusza z tyłu zamiast tablicy posiada karton z numerami. Brak tablicy - 150zł mandatu. W tym momencie ,,Janusz" zaczął krzyczeć na policjantkę ,,A CO TO ZA RÓŻNICA CZY KARTON CZY BLACHA PRZECIEŻ NUMERY TE SAME!?" Niedługo po tym zostałem wezwany do radiowozu na podpisanie papierów. Powiedziałem, że chciałem od gościa 50zł , ale on się uparł na policję. W tym momencie Pani Policjantka się uśmiechnęła i dodała: ,,A to jeszcze nie koniec bo zaraz sprawdzimy mu stan techniczny pojazdu" - Dodam, że ,,Janusz" przemieszczał się Astrą jedynką w stanie tak tragicznym, że na złomach widzę lepsze... Pojechałem do domu, zostawiając purpurowego z wściekłości ,,Janusza" kłócącego się z policją, kiedy odjeżdżałem suma jego mandatów wynosiła 850zł a podejrzewam , że za trupa którym jechał coś jeszcze doszło...

A CHCIAŁEM TYLKO 50zł....

Typowy Janusz :)
Historyjka niczym z Cytryna, Gumiaka&Wieśka Żurka :D

Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1389 dnia: Listopad 24, 2017, 21:54:12 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Historyjka normalnie jak z jakiejś czarnej komedii! Niewiarygodne, że można być takim debilem. Najlepsze, że sam zadzwonił i tłumaczył policji, że to faktycznie on przywalił. Skoro tak pajacował, mógł już świrować, iż to Ty na niego najechałeś. <niedowiarek>
Swoją drogą, 150 zł za brak dokumentu... "Doooobra Zmiana, doooobra" <pies> Ciekawe, kiedy mandaty za brak dowodu osobistego. <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1390 dnia: Listopad 24, 2017, 22:11:41 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE

Swoją drogą, 150 zł za brak dokumentu... "Doooobra Zmiana, doooobra" <pies> Ciekawe, kiedy mandaty za brak dowodu osobistego. <mysli>
"Kierowanie pojazdem przez osobę nieposiadającą przy sobie wymaganych dokumentów: 50 zł za brak każdego z dokumentów, nie więcej niż 250 zł."

Brak dowodu rej, prawa jazdy i potwierdzenia oc, ewidentnie 150 zł. Na pewno nie pomogło mu, że był debilem i raczej policjanci nie chcieli mu iść na rękę ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1391 dnia: Listopad 24, 2017, 22:20:38 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Swoją drogą, 150 zł za brak dokumentu... "Doooobra Zmiana, doooobra" <pies> Ciekawe, kiedy mandaty za brak dowodu osobistego. <mysli>

Przecież to nie jest nowy przepis.

A co do dowodu osobistego:

Art. 55. [10] 1. Kto:
1) uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego,
2) zatrzymuje cudzy dowód osobisty,
3) nie zwraca dowodu osobistego w razie utraty obywatelstwa polskiego,
podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny.
2. Orzekanie w sprawach, o których mowa w ust. 1, następuje na zasadach i w trybie określonym w przepisach o postępowaniu w sprawach o wykroczenia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1392 dnia: Listopad 24, 2017, 23:29:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Padłem na glebę. Świetna historia!

Wbrew pozorom, są tacy ludzie głupsi, niż nam się zdaje, tutaj masz bardzo podobną sytuację z płcią... yyyy... nie wiem jaką, ale raczej nie piękną: https://www.youtube.com/watch?v=n7_oErIKHZw&feature=youtu.be
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1393 dnia: Listopad 25, 2017, 00:26:20 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tylna lampa w trucku przywalilem w betonowy slupek przesuwajac go troche,
ucierpial bialy plastik, jezeli chodzi o szkody zewnetrzne,
na szrocie na pewno nie znajde, wiec musze to jakos posklejac i zamaskowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1394 dnia: Listopad 25, 2017, 06:04:32 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Brak dowodu rej, prawa jazdy i potwierdzenia oc, ewidentnie 150 zł.

...tylko że:
brak dokumentów 150zł od sztuki

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1395 dnia: Listopad 25, 2017, 09:57:24 am »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Często zdarza mi się nie zabrać papierów do moto jak nim jadę bo po prostu zapomnę,pomogła zmiana motocykla na taki z schowkiem w zadupku  :].Ale nigdy nie dostałem więcej niż 50 zł a nieraz nawet tego nie,w Hondzie z klatką dowodu nie pokazuje bo i tak by go zabrali zapewne ale oc,przegląd mam przy ostatniej kontroli padała  krótka wymiana informacji  :]
-dowód poproszę
-nie mam
-nie masz bo byśmy ci zabrali nie ?
-a zabralibyście ?
-nawet nie che się na to auto patrzeć włącz pan światła(powód kontroli) i wracaj do domu  <lol>

Dlatego nie mam nic do policjantów bo to że kuxx się trafi między nimi to jak w każdym zawodzie ale większość to normalni ludzie z którymi trzeba normalnie rozmawiać i nieraz można więcej ugrać w taki sposób niż robienie z siebie debila czy baranie na litość.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1396 dnia: Listopad 25, 2017, 11:24:46 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Sumę za brak dokumentów uznałem na własną logikę, przy mnie dostał za brak dowodu od auta 150zł, jak okazało się że nie ma swoich dokumentów, też dostał mandat ale do moich uszu nie dotarło jaki, więc wygooglałem sobie w telefonie, zaraz po tym sprawdziłem jego OC w UFG. Nawet jeśli dostał 250zł za dokumenty, to i tak jestem pewny, że stan samochodu coś jeszcze doszło i wszystkie te mandaty zrównały się, albo i przekroczyły wartość tej Astry  <lol2> Bardziej chodziło mi, żeby opisać jakimi ludzie są debilami, ja naprawdę chciałem się z nim dogadać i gdyby zaproponował mi 20-30zł , przeprosił, powiedział, że się zagapił itp to bym wziął 20-30zł i pojechał. ALE NIE.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1397 dnia: Listopad 25, 2017, 15:39:54 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Miałem podobną sytuację w sierpniu, starszy pan w seicento zaczął się na mnie staczać w korku przed światłami. Uderzył, ale z racji że wiedziałem co się święci w ostatniej chwili puściłem hamulec i sam cofnąłem się kilkanaście cm, tak, że w zasadzie oparł się o mój zderzak. W moim przypadku nie było nawet śladu, więc dostał tylko słowny opierdol i pojechałem w swoją stronę.

A w temacie to byłem dziś oglądać Plusa GTi, ale niestety stan ogólny śmietnik, warty połowę tego co waży.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1398 dnia: Listopad 25, 2017, 22:43:38 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Jakieś 2 tygodnie temu dokupiłem "na zimę" Poloneza z Roverem. Rok 1994,  IG Relax pompowane, AF, owe opony zimowe. Fotele jak nowe, od nowości pokrowce.. Samochód od pana rocznik 1930. Niestety zmarł 8 miesięcy temu i auto nie jeździło.  Byłem dzisiaj sprawcą niezłego korka w Gdańsku. Jadąc w korku, auto po prostu zgasło. Padł słaby już i tak akumulator. Zablokowałem prawy pas głównej alterii, jakoś udało się zepchnąć auto na pobocze. 3 km spacer do domu w deszczu :) Właśnie wróciłem, nowy akumulator odpalił auto, jutro kontrola ładowania. Co ciekawe, rozrusznik jakoś średnio kręci, na gwarancji w końcówce 1994 roku był 3 razy naprawiany aż w Styczniu 95 ASO założyło nowy :)
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1399 dnia: Listopad 26, 2017, 01:40:08 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
po prawie dwóch miesiącach bezruchu, założyłem roverowi kółka, aku i polatałem bokami na mieście.

btw.  byłby ktoś chętny z krakówka i okolic, na jakieś wspólne upalanie?
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...