Autor Wątek: Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu  (Przeczytany 4401 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« dnia: Sierpień 11, 2009, 21:49:45 pm »

8850

  • Gość
Witajcie. Mam problem z wiecznie parującą przednią szybą.  Jakie znacie sposoby aby szybko i sprawnie usunąć zamgloną szybę od środka bez jej przecierania gąbką podczas jazdy? Może wcześniej zaprawić ją jakimś preparatem?

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2009, 22:39:25 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
No, są te płyny przeciwroszeniowe, do nabycia w marketach ale raczej w sezonie tzn. jesień-zima. Używam tego i działa, wadą jest minimalne pogorszenie przeźroczystości szyby, tak jakbyś obserwował świat przez warstwę galaretki :D

Podobno identyczny efekt daje zwykły szampon.

Tylko nie mów że w środku lata masz ten problem, to by znaczyło że Ci woda stoi gdzieś w aucie. Zwal dywany sprawdź podłogę :roll:
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2009, 22:41:15 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
hmm jaki sposob? zimne powietrze, zamknac wszystkie nawiewy, rowniez te z nog i full :D i czekać...

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2009, 22:45:07 pm »

8850

  • Gość
.
.
W środku lata mi się to nie dzieje, ale jak leje przez kilka godzin lub w zimie to masakra, nie widzę jadących samochodów z przeciwka przez większość drogi, szyby pootwierane, zimno w środku. Jedynie pomaga jak  wystawię łeb za okno i patrzę na drogę przez siebie, ale co to za jazda przy większej prędkości? :)
.
.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2009, 22:46:38 pm »

insomnia_man

  • Gość
Widze że kolega 8850 przeniósł się z elektrody i na to forum - pozdrawiam. A więc tak jak napisałem na elce. Niech kolega sprawdzi podłoge pod dywanikami bo jak jest wilgoć to guma za cholere nie przepuszcza powietrza. Oraz czy nagrzewnica jest szczelna.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2009, 22:55:01 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Ciepłe powietrze na chwile i schodzi. :roll:
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2009, 23:05:03 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Cytat: "8850"

w zimie to masakra, nie widzę jadących samochodów z przeciwka przez większość drogi

Miałem identycznie w zeszłym roku, pomogła zwykła wymiana zaworu kulowego w nagrzewnicy. Od razu zaczęło lepiej dmuchać na szybę gorącym powietrzem.

Ale i tak używam specyfiku o którym napisałem powyżej, moim zdaniem to lepsze niż jazda z buczącym wiatrakiem i czekanie aż szyba odparuje. No i oprócz przedniej i tylnej szyby masz też widoczność przez boczne.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2009, 00:30:59 am »

knrdlvn

  • Gość
Cytat: "8850"
W środku lata mi się to nie dzieje, ale jak leje przez kilka godzin lub w zimie to masakra, nie widzę jadących samochodów z przeciwka przez większość drogi, szyby pootwierane, zimno w środku.


Nie wiem co to za pomysł żeby w zimie otwierać okna??  :shock:    Ustawić grzanie w zależności od temp. zewnętrznej, tak żeby uzyskać komfortowe warunki, dmuchawa na 1,2 bieg, można upuścić szybę ale tylko 5-10mm dla polepszenia wentylacji. Zamknąć nawiewy środkowe, boczne na skierować na szyby. W pierwszym momencie będzie parować mocniej ale po chwili (podstawa sprawny termostat) musi być ok. W mocnym deszczu bez klimy jest gorzej ale serio, odkąd mam prawko nigdy w żadnym aucie nie miałem podobnych problemów.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:36:42 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Dobrze jest też używać dmuchawy/nawiewu na szybę wcześniej. Nie czekać na zaparowanie szyby tylko przewidując uruchamiać wcześniej. Ponadto jeśli w aucie było już coś grzebane przy desce rozdzielczej to tzw. "mechanicy" mogli "fachowo" założyć te rury kierujące powietrze tak, że połowa wieje gdzieś pod deską zamiast otworami wentylacyjnymi...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2009, 10:58:09 am »

TooSlow

  • Gość
A propos rur - ja zatkałem rurę kierującą powietrze na szybę od strony pasażera, w ten sposób w zimie lepiej chodzi dmuchawa na szybę od strony kierowcy. Niestety nie tak jak myślałem - część powietrza faktycznie idzie tą rurą, ale część zostaje w dmuchawie i wywala dołem. Więc będę musial przemyśleć swoje rozwiązanie :)

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:55:38 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja to robię tak - opuszczam szybę i przejeżdżam pierwsze kilometry bez włączonej dmuchawy chuchając za okno. Jak się silnik nieco nagrzeje to puszczam ją na full i wtedy to potencjalną parę wydmucha raz dwa. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2009, 14:35:20 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Dodam jeszcze, że posiadanie owiewek i niedomykanie szyb pomaga. Ja we wszystkich autach montuję sobie owiewki na 4 drzwiach. Zawsze albo prawie zawsze są lekko niedomknięte szyby dzięki czemu wentylacja jest dużo lepsza. W deszczowe dni i w upalne nawet jak zostawiam gdzieś auto to są uchylone szyby. Tego nie widać dzięki owiewkom a wentylacja jest...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:12:11 pm »

gucio

  • Gość
Cytat: "martinez"
Podobno identyczny efekt daje zwykły szampon.


potwierdzam. najzwyklejszy, bez żadnych odżywek

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2009, 23:57:27 pm »

8850

  • Gość
Cwaniakowato umyłem połowę szyb od strony pasażera w aucie zwykłym szamponem  dla kobiet bez odżywki nagkladając grubą ilość, rozmazując tak aby nie było widać . Jakież było moje zdumienie jak następnego dnia po nocy moja część byłą zaparowana z wilgocią a od strony pasażera po szamponie czysty i dobrze widoczny. Szampon dużo daje, nie trochę a naprawdę dużo. Sprawdziłem sobie też nadmuch ciepły na szybę, rzeczywiscie powietrze dołem ucieka mimo domykania regulatora kierunku nawiewu, muszę uszczelnić. Dzięki koledzy za rady.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 14, 2009, 00:09:42 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Ja używam pianki do golenia w takich sytuacjach. Dla mnie bomba, para? A co to?

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 14, 2009, 12:14:16 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "DF"
Dodam jeszcze, że posiadanie owiewek i niedomykanie szyb pomaga. Ja we wszystkich autach montuję sobie owiewki na 4 drzwiach. Zawsze albo prawie zawsze są lekko niedomknięte szyby dzięki czemu wentylacja jest dużo lepsza. W deszczowe dni i w upalne nawet jak zostawiam gdzieś auto to są uchylone szyby. Tego nie widać dzięki owiewkom a wentylacja jest...

Niestety nie sprawdza się zimą jak są zawieje i zamiecie. Kilka razy wybierałem śnieg z wnętrza  :lol:  :lol:  :lol:

A szampon i denatuat to podstawa na zimę  :mrgreen:
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 14, 2009, 21:08:53 pm »

8850

  • Gość
A denaturat to do czego? Też do szyby czy do wlania do zamkow aby nie zamarzly?
Co zrobic zimą aby nie zamarzły zamki?

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2009, 21:24:06 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Na alledrogo są osuszacze powietrza za 49 zł - rewelacja - polecam.

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2009, 21:38:32 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Niedługo nie będe miał problemu zaparowywania-wymieniam całkowicie cały układ ogrzewania/wentylacji w Polonezie :D

Cytuj (zaznaczone)
Co zrobic zimą aby nie zamarzły zamki?


Albo nie zamykać, co ja uskuteczniam lub założyć centralny zamek, lub po prostu przesmarować olejem wazelinowym/specjalnym preparatem do zamków. Dobrze również sprawdzić i poprawić poprzez wyczyszczenie te palstikowe zasłonki zamków by nie wlewała się tam woda.

a denaturat min. do tego by nie skrobać szyb
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Wiecznie parująca przednia szyba - rozwiązanie problemu
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2009, 22:49:40 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "8850"
Co zrobic zimą aby nie zamarzły zamki?
Wiem czego napewno nie robić. Nie stosować WD40 bo klei zamki i potem śrubokrętem można otwierać. Opinia potwierdzona przez kilka osób.

[ Dodano: 2009-08-14, 22:50 ]
Cytat: "Zoltan#1930"
wymieniam całkowicie cały układ ogrzewania/wentylacji w Polonezie
Na co??
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.