Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 247615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #680 dnia: Czerwiec 09, 2017, 00:34:19 am »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
Hamowałem blisko granicy przyczepności na łuku w prawo, pustka, pole, rezerwy miejsca, szarpnięcie kierownicą mocniej w prawo- momentalnie ustawił się bokiem.

a ja mimo wielu prób nie moge wykonać tego manewru

w zamian za to raz na takim zakręcie na 60km/h wpadłem 90 km'h. Wiedziałem ze jade za szybko ale się spieszyłem do roboty. Jak wracałem o 6 rano i było widno to na asfalcie były ślady. Podejrzewałem ze wpadne w podsterowność więc już przed zakrentem poszedłem do zewnętrznej i ciąłem w szczyt zakrętu.  Zapięty był 3ci bieg. Myślałem że przejde z gazem w podłodze jednak zaraz przed szczytem przestraszyłem się i ująłem gazu do połowy. Auto nie zarzucło gwałtownie, tylko płynnie wprowadziło tylną oś w poślizg. Pierwszy raz doświadczyłem na asfalcie tego co zwykle dzieje się na śniegu: płynnego poślizgu.

Od tamtej poty całkowicie przestałem się dziwić i zastanawiać czeggo fabryczne ustawienie zawieszenia poloneza wykazuje podsterowność. Jakby polonez za każdym razem był nasterowny to co raz by była jakaś tragedia.

z ciekawości: ten "breaking drift" wykonałeś na jakim setupie? Obcięty zwój? zmiany w geometri? gorsze opony na tyle?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #681 dnia: Czerwiec 09, 2017, 01:19:44 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Z przodu obcięte 1 i 1/3 zwoja, wyprzedzenie zwrotnicy ok. 5.5 stopnia, z tyłu dwa pióra ale pióro pomocnicze długie, lekko sklepane, tył równo z przodem. Felgi Truck 14, opony nowe na obu osiach, Uniroyal Rainexpert 3 175/65. Pochylenie koła -0.5.

Hamulce seryjne, Lucas z tyłu prawie nowe cylinderki, hamownia pokazała siłę hamowania przód ponad 1.7 kN i z tyłu 0.9. Prędkość wynosiła koło 90km/h.

Spróbuj dać mocniej po hamulcach po szarpnięciu kierownicą. Na prawdopodobnie przyblokowanych tłoczkach z tyłu robił podobnie przy wcześniejszym wykonaniu skandynawskiego szarpnięcia. Teraz wyraźnie hamulce z nożnego z tyłu zrywają przy określonym wejściu w zakręt.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2017, 01:23:39 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #682 dnia: Czerwiec 09, 2017, 11:07:06 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zapytam jeszcze raz. Czy na forum są dwa bliźniacze konta banned, czy dwie różnie osoby korzystają z tego samego. Wypowiedzi z różnych postów nie pasują do siebie. Mistrz kierownicy, kontra niedowidząca baba nie potrafiąca wyjechać z miejsca parkingowego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #683 dnia: Czerwiec 09, 2017, 14:02:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
Jest tylko dwóch kierowców którzy nie popełniają błędów. Ty i Sebastian Loeb.

Wszystkim innym się zdarza.
https://www.youtube.com/watch?v=EX4AMS1d7oY
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #684 dnia: Czerwiec 09, 2017, 15:10:24 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Sebastian Loeb.

Nie znam gościa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #685 dnia: Czerwiec 09, 2017, 20:02:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6609
  • Płeć: Mężczyzna
"Cyborg"  :] Zdobył cztery tytuły mistrza świata pod rząd i w tym czasie nie miał praktycznie żadnego wypadku.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #686 dnia: Czerwiec 11, 2017, 15:27:03 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Wygłuszenie  :]Zrobione
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2017, 15:31:00 pm wysłana przez piotrek72 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #687 dnia: Czerwiec 12, 2017, 19:15:34 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire

Wziąłem się za przymiarki Calssonica trochę będzie do przerobienia .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #688 dnia: Czerwiec 12, 2017, 19:39:40 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Piotrek, jako że przerobiłem temat wygłuszenia w swoim Caro podpowiem ci kilka uwag.
- W piance wytnij koniecznie wszystkie otwory technologiczne na konserwacje, spinki, wkręty itp. Potem jak zakleisz matami będą srogie jaja z przymocowaniem elementów.
- Jeżeli pod piankę nie dałeś butylu to daremna robota. Butyl tłumi rezonanse a pianka tylko wysokie częstotliwości czyli szumy.
- Zanim założysz tapicerkę to pozwól matom "ułożyć się" na karoserii. Zobaczysz ze po 1-2 dniach zmienią swoją elastyczność i będą łatwiej się formować np po przez dociśnięcie boczków.
- Zanim poskładasz całość do kupy skorzystaj z okazji i zlej wnęki i profile Fluidolem.
- Mam nadzieję że bardzo dobrze podociskałeś maty do karoserii? To jest podstawa całej zabawy!
Ogólnie temat warty zachodu i poświęconej pracy bo efekt przed i po to dosłownie przepaść.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #689 dnia: Czerwiec 12, 2017, 23:54:53 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Zajrzałem dziś do prawego tylnego hamulca bębnowego i odkryłem, że jest idealnie w 100% nasmarowany olejem z mostu. To wyjaśnia skąd problemy z hamowaniem.  <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #690 dnia: Czerwiec 13, 2017, 00:53:48 am »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
"?" konserwacja profili zamkniętych podłogi ,progów,drzwi ,słupków i dachu itd.była robiona Noxudolem jakieś trzy miechy temu wszystko już odparowało.Przed rozpoczęciem prac z wygłuszeniem ,wszystkie blachy odtłuszczone -pod mate alu-butylową Stp .Wyłożona od ściany grodziowej  po bagażnik.Fajnie się to układa ,tylko czasochłonne zajęcie .Szybciej idzie z pianką kauczukowa -ściana i podłoga 1x9mm,a od tylnych foteli - nad mostem i bagażnik 2x9mm. Zamontowałem dzisiaj Grocliny na przód i jazda ,efekt jest taki że nie słychać skrzyni i mostu,tylko tłumik lekko ,normalnie nie ma porównania :]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2017, 01:00:16 am wysłana przez piotrek72 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #691 dnia: Czerwiec 14, 2017, 12:36:57 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Trochę ogarniałem złomka jako że robimy  nim ostatnio duże trasy wieczorami (po 250 KM dziennie)

Wymieniłem wąskiego dziadowskiego turasa z niego (Który o dziwo nie cieknie) bo w korkach potrafił trzymać 100 stopni na Miedziankę z minusa z 2 wiatrakami , do tego tego wymyłem zbiorniczek wyrównawczy  i wymieniłem płyn chłodniczy . Zostało tylko dociągać przewody do 2 wentylatora ale już jest lepiej w korkach trzyma równe 90 . Zostało jeszcze wymienić termostat od patelni bo jest rozpipcony na boki (muszę odwiercić z innej patelni bo mam cały ) i zmienić olej bo już zrobiliśmy nim 5 Tys KM a pieron wie kiedy był zmieniany .












A w Atu wymieniłem sobie klemę plusową bo oryginalna już była do dupy .  Teraz tylko czekam aż znajomy przywiezie mi belkę od minusa i parę innych gratów i będziemy działać żeby ją wspawać .

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 12:42:16 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #692 dnia: Czerwiec 15, 2017, 16:35:59 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wymontowałem półoś w Bystrzaku. Jest pordzewiała, a kulki w łożysku przesunęły się na jedną stronę...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #693 dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:32:45 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kupiłem dziś Poloneza :) Jednocześnie ratując go przed złomowaniem. Caro Plus 1.6 Gli rocznik 1999, 106tyś przebiegu, LPG, stan całego auta oceniam na DB-. Cena była okazyjna :)

Dalej nie mogę sprzedać Atu Plusa, ładny blacharsko Poldek z gazem i nikt nie chce położyć 1300zł, nie kumam tego  ;-|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #694 dnia: Czerwiec 16, 2017, 12:14:44 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Wczoraj, z nieocenionym kolegą MarCaro#1977 odpowietrzyliśmy heble w moim Polonezie. Pedał przestał wpadać w podłogę, auto hamuje przyzwoicie jak na stary układ, jest OK.

Na razie nie wiadomo, gdzie zniknęła część płynu. Zbiorniczki na pompie przed odpowietrzaniem były pełne.

W sobotę Polonez dostał nowy akumulator. Poprzedni wyzionął ducha bezapelacyjnie, podpięty do prostownika na 10 godzin, nie dawał rady zakręcić rozrusznikiem. Akumulator Varta D39, taki wyjąłem z auta i identyczny kupiłem.

Ciekawostki:
- stary aku dawał radę w moim samochodzie przez prawie dziesięć lat  <zdziwiony>
- w 2007 roku zapłaciłem za niego 510zł, obecnie tylko 360zł. Chyba przenieśli produkcję do Chin  :P
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #695 dnia: Czerwiec 16, 2017, 13:49:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moj Schnaider tez zdechl po 8 latach ,a w 2009 zalacilem za niego 180pln - dzis nowy w tym samym sklepie kosztuje aż 230pln,
mimo ze drugiego raczej nie kupie, to najwyrazniej lepszy biznes zrobilem,
 za 360pln to mozna miec porzadnego BANNERa, a nie jakas guanoVarte ;p

zmienilem olej w srebrnym i wyprowadzilem go na slonce, ktore zaraz zniknelo za chmurami,
procedura zmiany oleju trwala jakies 2 miesiace, wiec wiecej z silnika nie ściekłaby ani kropelka,
odpalil za drugim razem, pierwszy sluzyl poczatkowemu zaciagnieciu oleju, pozniej psiknalem mu spora dawke gazu, zeby napelnic parownik,
ostani raz odpalany byl jakos w grudniu, wiec calkiem sprawnie poszlo,
kontrolka cis. oleju zgasla do 5s po odpaleniu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #696 dnia: Czerwiec 16, 2017, 18:43:37 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4126
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Kupiłem dziś Poloneza :) Jednocześnie ratując go przed złomowaniem. Caro Plus 1.6 Gli rocznik 1999, 106tyś przebiegu, LPG, stan całego auta oceniam na DB-. Cena była okazyjna :)

Dalej nie mogę sprzedać Atu Plusa, ładny blacharsko Poldek z gazem i nikt nie chce położyć 1300zł, nie kumam tego  ;-|
Odezwę się do Ciebie w temacie. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #697 dnia: Czerwiec 17, 2017, 23:06:06 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Operacja pod kryptonimem "Atu reaktywacja 1.4 na osprzęcie z 1.6" zakończyła się dziś niepowodzeniem, silnik odpalił od drugiego ( za pierwszym odpieła się kostka z czujnika temp.) przy drugim silnik zapalił chodził elegancko, jednakże po zagrzaniu pod atuem pojawiła się wielka plama płynu chłodniczego. Szybka lokalizacja nieszczelności i echo powtarzało mać, mać, mać... Wyciek spod kolektora ssącego, wszystkie sklepu już były zamknięte, zresztą do rovera i tak mało co jest od ręki, więc odpuściłem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #698 dnia: Czerwiec 17, 2017, 23:18:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w Alfie wymienilem tlumik - dwie sruby i jedna opaska, 3 dni roboty,
wymienilem tez olej - buty do prania,
juz wiem dlaczego rzadko wymieniam olej, ale nie wiem dlaczego glupie makarony sprzedali licencje na DFa i PNa ,a sami nie potrafili zrobic odpowiedniego (jak w PN) polaczenia elementow ukladu wylotowego :/
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #699 dnia: Czerwiec 20, 2017, 15:09:47 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Podczas długiego weekendu wymieniłem skaczącą linkę prędkościomierza oraz piórka wycieraczek, czyli kosmetyka. No i sama trasa ponad 400km z pewnością dobrze zrobiła po piekle świnoujskich dróg. Ku mojemu zdziwieniu z nawiewu po niemal roku zaczęło lecieć ciepłe powietrze. Zamknięty w garażu na najbliższe dwa miesiące, bo szkoda go tutaj tłuc.