GŁÓWNE KATEGORIE FORUM > Szybkie pytanie / odpowiedź

Problem z rozrusznikiem w 1.6 GLE

(1/14) > >>

Tales:
Witam
Zaczęło się od tego że miałem wymontowany aparat zapłonowy i po zamontowaniu, podczas próby uruchomienia auta kilkanaście razy uruchamiałem rozrusznik. Po którejś z kolei próbie padł akumulator więc go naładowałem, niestety następnej kolejności padł rozrusznik. Obecnie sytuacja wygląda tak jak na filmie:
www.uschovna.cz/zasilka/WF58W3SNT8R9I9ER-464
Akumulator naładowany, silnikiem da się ręcznie obrócić z normalnym oporem, niestety rozrusznik nie kręci tylko słychać takie pstrykanie, a w dodatku kontrolki prawie że gasną. Po wymontowaniu rozrusznika i podaniu napięcia na dolny zacisk bezpośrednio z akumulatora rozrusznik kręci jak szalony.
Poradźcie Panowie co robić?

Buźka:
Chyba wyłącznik elektromagnetyczny rozrusznika Ci szwankuje.Można go rozlutować, rozkręcić i wyczyścić styki (te dwie grube śruby) bo prawdopodobnie są nadpalone.Tak się czasem robi.A jak nie, to kup nowy.

Tales:
A jak go sprawdzić gdy rozrusznik jest wyjęty?

mp79:
Sprawdź najlepiej połączenia, bo u mnie też się zacinał, kręcił jakby chciał a nie mógł, "wysadzał korki"... Zęby zjadłem na tym rozruszniku. Dopiero jak poprawiłem połączenie silnika z budą, wszelkie problemy z rozrusznikiem ustąpiły jak ręką odjął.  Jeden z kolegów tutaj na forum doradził tak zrobić, bo na dobrą sprawę, było to już ostatnie, w co w związku z tymi usterkami nie ingerowałem. I była to najwartościowsza porada, jakiej w ogóle mi tu udzielono.

Tales:
Sprawdzę ale jak mam już wyjęty rozrusznik to chciałbym do dokładnie sprawdzić. Szczotki są ok, tuleje przesmarowałem.
Czy jak podam napięcie na górny zacisk (tak gdzie normalnie jest podpięty przewód z akumulatora) i jednocześnie na złącze konektorowe to zainicjuje pracę rozrusznika jak w aucie?
Chodzi i o to aby go sprawdzić jak na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=KFmFuyi8k3s

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej