Autor Wątek: Jak sie dostac do rozrusznika?  (Przeczytany 8572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2005, 23:37:45 pm »

Drobek

  • Gość
Cytat: "Piotrek#389"
w 2.0 wystarczy tylko zdjac puszke z gaznika, zeby wyjac rozruchtak. auta nawet nie trza podnosic :roll:
je?li masz stare servo to tak bo ja mam lukasika i sie nieda tzn  zalezy też od rozrusznika bo s? przynajmniej dwa rodzaje. Mam teraz taki ?miesznie duży ze musze go wyci?gać od spodu

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 21, 2005, 11:25:39 am »

Cyneq

  • Gość
Niech sobie kazdy wyci?ga jak chce, nie wnikam. Tyle że zamiast zacz?ć od rozbierania połowy samochodu trzeba spróbować zrobić to najpro?ciej jak się da. Nie mówię o tym po to zeby udowodnić że mam rację, tylko aby pozwolić komu? unikn?ć zbędnej roboty.
Ja też kiedy? robiłem to pierwszy raz i posłuchałem rady "spróbuj najpierw bez odkręcania czegokolwiek oprócz osłony". Wyszedł bez najmniejszych problemów.
ale jak mówię - jak kto lubi. Tylko nie wmawiajcie ludziom ze się w ogóle nie da.
A co do DOHCA i serwa z pomp? lukasa - rozrusznik BOSHa (chyba krótszy niż MM) wychodzi między silnikiem, ?cian? grodziow? i pomp? z serwem po krótkich walkach.  Wchodzi za to na swoje miejsce jak po ma?le.

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 21, 2005, 11:32:32 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Cytat: "Osfald"
wojna czy sie da wyciagnac rozrusznik bez odkrecania alternatora czy kolektora?

pewnie, ze sie da tylko jest to robota od strony pupy (uzywajac kolokwialnego jezyka cynqa)....

u mnie na ten przyklad jest chlodnica z 2 wentylatorami, a nad rozrusznikiem mam oslone... aby nie dostac nerwicy zdjalem kolektor i dostep byl wysmienity... zreszta i tak bym go zdjal bo poszedl do obrobki  :smile:

nastepne powod przeciw akcji "godzina motania sie z rozrusznikiem" to dla mnie mozliwosc uszkodzenia lakieru w komorze silnika.... poki co mam tam jeszcze spokoj z ruda  8)

powiem wiecej... u mnie z ledwoscia (!) wyszedl alternator - przeszkadza wentylator i rury z ukl. chlodzenia....


Osfald ja tez mam 2 wiatraki i WYSZEDL ,wiec ty mi tutaj nie tutaj, sie da, tymbardziej ty jako czlowiek nauki powinienes to wiedziec, no chyba,ze zaczynasz chwytac powoli skrzywienie zawodowe pt WYKLADOWCA MA ZAWSZE RACJE, nawet jesli jej nie ma to ja ma :roll:

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 21, 2005, 16:01:58 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytuj (zaznaczone)
Osfald ja tez mam 2 wiatraki i WYSZEDL ,wiec ty mi tutaj nie tutaj, sie da, tymbardziej ty jako czlowiek nauki powinienes to wiedziec, no chyba,ze zaczynasz chwytac powoli skrzywienie zawodowe pt WYKLADOWCA MA ZAWSZE RACJE, nawet jesli jej nie ma to ja ma


GT albo masz jakis klopot z czytaniem albo ja z wykladaniem... :roll:

DA sie! trzeba sie nameczyc ale sie da... obdrapac pol komory silnika z farby czy lakieru (co tam kto ma) i juz jest nasz... dla mnie taka praca to cenzura pomysl szczegolnie jesli robi to sie samemu... dzieki Wszechmogacemu mialem dluga, lamana 13tke i z lewarka, po wczolagniu sie pod auto nie meczylem sie wiele ze srubami

podkreslam, ze dostep do rozrusznika ze zdjetym kolektorem to bajka... ja nie mialem kanalu, wyciagalem rozrusznik zeszlej zimy przy -5 na dworze (topic na FCT), a dodatkowo odrazu obrobilem kanaly (spasowanie) w kolektrorze wiec i tak mial zostac zdjety...

PS
Ty sie GT od naukowcow odsugeruj bo szkole skonczyles juz dawno i nic wiecej sie nie nauczysz  :mrgreen: Z doswiadczenia powiem, ze wykladowca z doswiadczeniem praktycznym w 99,9% ma racje  :roll:
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 21, 2005, 16:58:09 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
Osfald moze pojde na ta polibude ,ale musze miec 100% gwarancje ,ze bede mial z Toba zajecia

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 21, 2005, 18:23:17 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Zapraszam na MT  8)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Jak sie dostac do rozrusznika?
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 21, 2005, 19:42:07 pm »

Zak

  • Gość
Oj! Chłopaki!,Chłopaki!
tak czytam i czytam te posty i aż już mnie brzuch boli ze |MIECHU!!!
Tyle gadki o nic!! :lol: