FSO-Polonez Tuning Klub
GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => TECHNIKA => Elektryka => Wątek zaczęty przez: Pereziarz w Lipiec 17, 2006, 10:51:03 am
-
Problem jest taki dzi? jak jechałem z przyczepk? to było wszystko ok, potem j? odpiałem znowu podł?czyłem to zaczęły sie problemy.NIe działa obrotomierz,wskażnik od paliwa,wskażnik temp wody i cały czas sie ?wieci kontrolka ładowania.Sprawdzałem ładowanie jest od 12.5 do 13.9 więc chyba dobre.NIe wiem czy to może miec jakies zwi?zek z przyczepk? czy to tylko przypadek.Czy ktos z was już miał takie problemy??
-
12,5 to stanowczo niedobre ladowanie... minimum to 13,6-13,9V
-
osfald ładowanie musi być w zakresie 13.9 do 14,5 inaczej beda problemy z akumulatorem któremu rozsypi? sie płyty więc podałe? troszke za niskie ładowanie
-
podalem wartosci MINIMALNE, ktore mozna uznac za prawidlowe przy wlaczonym pelnym obciazeniu elektrycznym...
gwarantuje Ci, ze przy ladowaniu napieciem 13,5V nie bedzie negatywnych efektow o ile wystarczy to na doladowanie akumulatora (odpowiednio dlugi czas ladowania nie przekraczajacy 12h)
problem z doladowaniem pojawi sie wtedy kiedy jezdzimy na krotkich trasach, wtedy im wyzsze napiecie ladowania (zblizone do 14,5V) mamy tym lepiej
za normalny zakres napiec ladowania uznaje sie, tak jak podales... 14-14,5V
-
Dziekuje panowie za wypowiedzi,ale problem już został rozwiazany, otóz na poczatku myslałem że to mikroprocesor ale on okazał sie dobry lecz jego gniazdo nie było w pełni sprawne bo przepalił sie kabelek , i teraz nawet kontrolka check engine przestała sie ?wiecić:)
Pozdrawiam!!
-
sprawdz jeszcze to ladowanie poki akumulator masz sprawny...