FSO-Polonez Tuning Klub
GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => SILNIKI => TECHNIKA => Silniki OHV 1.3 1.5 1.6 => Wątek zaczęty przez: spike 201 w Luty 28, 2008, 18:39:28 pm
-
czasami po odpaleniu silnika objaw jest taki jakby chodził na trzech cylindrach (nierównomierna praca silnika) ,dodatkowo z rury wydechowej wydobywaja sie kłęby białego dymu .Jeszcze przed tymi anomaliami po wyłaczeniu silnika przez jakis czas silnik spalał resztki gazu przez jakieś kilka sekund ,teraz wraz z tą usterką przy odpalaniu -po wyłaczeniu silnika odrazu gaśnie(piszę o tym bo może być to ważne w diagnostyce uszkodzenia)
-
Witam.Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy w tej chwili to sprawdz kąt wyprzedzenia zapłonu.(10+-1st.)
-
To 1,6 gli Abimex moduł ma elektroniczny
-
sprawdz sprezanie a jak bedzie dobre szukac w "elektronice" i elektryce. moduł (chociaz gdyby padł by wcale nie zapalił na 99%), cewka, kable, świece, przebicia i tego typu rzeczy.
silnik krokowy.
-
Mi na zepsutym module zapalał. na 50 km potrzebowałem ponad 30 litrów paliwa :/ I oleju z max do min zeszło. Ale chwalę sobie że i tak obeszło się bez lawety.
-
jak sie okazało pekła uszczelka pod głowicą a wiec odwiedziłem sklep i kupiłem nowa uszczelke koszt niewielki ale założenie zajeło mi sporo czasu,teraz tylko regulacja zaworów i do przodu
-
podepne sie tutaj bo to najbardziej zblizony temat do mojego problemu
mam od 2 dni poloneza atu 1.6 gli (przynajmniej tak na nim pisze :D)
gdy go odpale to przez jakis czas trzyma mi obroty na 2000 potem schodzi do 1000
jest tak za kazdym razem jak na moje rozumowanie jak jest automatyczne ssanie czy cos podobnego to jezeli silnik jest cieply to powinien szybciej schodzic na nizsze obroty
druga sprawa jak jade i mam wyzsze obroty i go wysprzegle to obroty mi sie jeszcze przez jakies 2-3 sekundy utrzymoja potem spadaja czy macie na to jakas rade????
zaznaczam ze w polonezach jestem totalnie zielony wiec dla mnie to sa spore problemy chociaz moze naprawde sa to blachostki :D
-
abimex>>>> standard
ten wtrysk tak ma. Przez chwilkę trzyma na obrotach i sam powoli zmniesza obroty
tu jest podobny temat
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=16685&highlight=trzyma+obroty
-
U mnie się zacinały na dłużej i było to przez potencjometr. Nie chciały po prostu wcale schodzić.