FSO-Polonez Tuning Klub

GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => SILNIKI => TECHNIKA => Silnik Rover'a => Wątek zaczęty przez: Fist w Sierpień 10, 2008, 23:37:57 pm

Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Fist w Sierpień 10, 2008, 23:37:57 pm
Witam,
 problem pojawił się nagle, często dojeżdżam do działki polnymi drogami które są strasznie chropowate / nie równe / wyboiste (jadąc po niej wszystko się trzęsie i ledwo silnik słychać) i na takiej drodze poldek zaczyna skakać jak się wciśnie sprzęgło to skoki ustają a jak się doda gazu to po chwili słychać strzał (raczej z przodu samochodu). Gdy się wyjedzie na równy fragment drogi czy na asfalt to problemy znikają.
Nie mam pojęcia w czym jest problem...
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Eddek w Sierpień 11, 2008, 14:29:32 pm
Moze przepustnica jest uszkodzona? Albo listwa wtryskowa jest niedokrecona... W sumie zgaduje :)
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Bocian_s#313 w Sierpień 11, 2008, 15:24:14 pm
Prosimy o sprecyzowanie problemu.
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: G.T. w Sierpień 11, 2008, 15:55:40 pm
Eddek,  tos teraz pojechal po galotach, silnik mu podskakuje a ty o przepustnicy


fist, Wez ty chlopie sprawdz poduszki silnika zwlaszcza ta pod kol wydechowym
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Fist w Sierpień 13, 2008, 23:37:36 pm
G.T. Nie za bardzo wiem o co ci chodzi :)

Ostatnio byłem na działce i nagrałem filmik telefonem gdy jechałem po tej drodze, może w czymś to pomoże.

http://www.youtube.com/watch?v=UpL-XzjzguM
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Bocian_s#313 w Sierpień 14, 2008, 10:33:22 am
Czy problem dotyczy tylko bezyny czy równeiż LPG??

Proponuję na początek posprawdzać/przeczyścić wszystkie wtyczki w instalacji elektrycznej silnika. Warto też sprawdzić bezpieczniki czy któryś nie jest przypalony.
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Fist w Sierpień 14, 2008, 20:53:55 pm
Wszystkie bezpieczniki są dobrze. Problem dotyczy benzyny i LPG. Z elektryką są małe problemy, w poniedziałek samochód stanie u mechanika i sprawdzi on całą elektrykę.
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: G.T. w Sierpień 16, 2008, 15:10:34 pm
fist,  proponuje ci poczytac troche literatury bo HGW o co ci chodzilo, naucz sie jasniej pisac
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: matucha w Sierpień 16, 2008, 19:28:42 pm
A ja bym celował w wyłącznik wypadkowy  :roll:
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Adim w Sierpień 18, 2008, 07:14:33 am
Ja właśnie dojechałem do pracy i mam takie same objawy na LPG i benie. Do 2000 obr/min jest wszystko wporządku ale jak dam więcej gazu to zaczyna szarpać i nie da się jechać a jak popuszcze pedał gazu to przestaje szarpać. I jak nacisnę sprzęgło to gaśnie ale jak odpale ponownie to już pali dobrze.

wczoraj wszystko było OK, a nawet dzisiaj rano jak wyjechałem z garażu to przez jakieś 500m wszystko było OK a póżniej zaczął świrować.

Może kolega fist już sobie  tym poradził, jeśli tak to niech napisze co było przyczyną.
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Fist w Sierpień 19, 2008, 00:02:30 am
Niestety dalej problem dalej jest lecz nie bylem jeszcze na działce i nie miałem jak sprawdzić tego wyłącznika wypadkowego.

 matucha, jak go odłączę to będzie się dało normalnie jechać czy muszę mieć drugi do podmianki?
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: zizu w Sierpień 19, 2008, 00:19:00 am
Musisz wtedy zrobić mostek.
Ale to na 100% nie to więc się tym nie baw;)
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Adim w Sierpień 19, 2008, 07:05:56 am
Ja jak wczoraj po 15 wracałem z pracy to chodził elegancko, ale dzisiaj rano w drodze do pracy  znowu zaczął przerywać :x
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Van w Sierpień 19, 2008, 08:48:45 am
pwk??
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Adim w Sierpień 19, 2008, 08:56:05 am
Ale raz by dobrze chodził a raz źle. Ja myśle że to może coś zawilgotniało i rano jak jest bardziej wilgotne powietrze to wtedy świruje a jak popołudniu jest ciepło to wszystko wporządku. Spróbuje jeszcze jak wróce z pracy przeczyścić wszystkie styki może któryś zaśniedział
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Bocian_s#313 w Sierpień 19, 2008, 14:57:52 pm
Cytat: "Adim"
Ale raz by dobrze chodził a raz źle.

Mi jak padł PWK to potrafił ze 30 minut latać a po nagrzaniu brał wolne na 5 minut potem 10 minut ok i zowu 5 przerwy.

Jeśli kabelek od PWK będzie uszkodzony to losowo będzie gineła iskra i wtedy auto będzie przerywało. Może to jest przyczyną szarpania że na dołach się rozłącza obwód.
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Adim w Sierpień 21, 2008, 07:20:12 am
Wczoraj sobie poradziłem z moją usterką. Przeczyściłem wszystkie złącza elektryczne i różnego rodzaju kostki w wsuwki i dzisiaj już było wszystko OK jak jechałem do pracy.
Nareszcie Żaba chodzi jak powinna  :D
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: matucha w Sierpień 21, 2008, 10:15:38 am
fist, jak go odłączysz to auto wcale nie odpali. Musiałbyś zamiast niego te 2 przewody po prostu zewrzeć.
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: akrupowicz w Sierpień 21, 2008, 12:17:54 pm
Miałem swego czasu podobny problem jeśli chodzi o elektrykę. Jeśłi problem pojawia się w podobny sposób na gazie i benzynie, to wiadomo, że trzeba szukać przy silniku.

U mnie było tak, że przy gwałtownych ruchach, jak na przykład drgania, nierówności drogi, gwałtowne przyśpieszenie. Potrafił tracić moc i gasnąć na niskich obrotach. Problemem okazała się instalacja elektryczna, a dokładnie wtyczka wchodząca do komputera. przeczyściłem styki i trysnąłem je płynem do wtyczek elektrycznych.
Dodam, że wtyczka wcale nie wyglądała źle. Warto przy testowaniu odpalić silnik i po prostu poruszać kolejnymi wtyczkami.
Tytuł: Rover - na nie równej drodze przerywa
Wiadomość wysłana przez: Adim w Sierpień 22, 2008, 08:40:43 am
Cytat: "akrupowicz"
Problemem okazała się instalacja elektryczna, a dokładnie wtyczka wchodząca do komputera. przeczyściłem styki i trysnąłem je płynem do wtyczek elektrycznych.
Dodam, że wtyczka wcale nie wyglądała źle. Warto przy testowaniu odpalić silnik i po prostu poruszać kolejnymi wtyczkami.


Właśnie tak zrobiłem i wszystko teraz jest OK