FSO-Polonez Tuning Klub
GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => TECHNIKA => Elektryka => Wątek zaczęty przez: wolas88 w Wrzesień 23, 2008, 20:49:09 pm
-
dzien po tym jak wrócilem do domu po przejechaniu 140 km silnik nie chcial odpalic, nic zero odzewu z jego strony, troche go pociagalem i tez nic, iskra jest, paliwo dochodzi, zawsze byl palony na gazie, po wstrzyknieciu benzyny do gaznika to samo, cewka Ok, co sie mogło stac, co jeszcze sprawdzic??
-
pasek rozrządu strzelił albo przeskoczył.
-
jak strzelil to wiadomo co zrobic a jak tylko przeskoczyl to wystarczy ustawic tylko zapłon??
-
Nie, trzeba jeszcze ustawić rozrząd, ponieważ otwarcia zaworów nie będą sie pokrywały z położeniami tłoka, tan. nie odpali :P
A poza tym jak przeskoczył to chyba należy go wymienić. Kiedy ostatni raz wymieniałeś pasek rozrządu??
-
samochód mam od 2 lat, zrobilem nim przez ten czas 20tys, jak go kupywalem to koles powiedzial ze niedawno byl wymieniany.
-
Ciekawe ile dla niego było to niedawno :P
-
pasek jest Ok, wlasnie przed chwila go rozebralem
[ Dodano: 26 Wrz 2008 15:21 ]
Panowie ratujcie bo juz nie mam nerwów, rozrzad OK, cewka OK, moduł OK, aparat zapłonowy tez OK, gdzie jeszcze szukac? jest to polonez 1.6GLE 94r.
-
Pasek ok, ale czy nie przeskoczył czasami?
-
wlasnie o to chodzi ze nie przeskoczyl, jest w bardzo dobrym stanie
-
najprościej to sprawdzić ( czy rozrząd jest dobrze) jeśli nie ruszałeś zapłonu to sprawdż kiedy jest iskra, aparat jest napędany z wałka rozrządu więc jesli porównasz punkt zapłonu ze znakiem na kole pasowym będziesz co nieco wiedział. oczywiście najlepiej sprawdzić zanki na kołach rozrządu, ale tam trzeba troche porozkręcać. a odkręcałes dekiel od zaworów? zobacz potem jak sie otwierają zawory i czy tam wszystko jest w porządku.
skontroluj dla pewności podłaczenie kabli do świec- tj. czy kabel dobrze odpowiada cylindrowi, czy jest dobrze wpięty w kopułkę i sam punkt zapłonu. jeśli iskra będzie w dobrym punkcie- znaczy ~10 st przed GMP to MUSI zaskoczyć, chociażby powinien postrzelać itp nawet jesli rozrząd troche przeskoczył