FSO-Polonez Tuning Klub

GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => TECHNIKA => Elektryka => Wątek zaczęty przez: G@briel w Maj 25, 2010, 16:57:03 pm

Tytuł: Kierunkowskazy w Borku
Wiadomość wysłana przez: G@briel w Maj 25, 2010, 16:57:03 pm
Witam, mam maly problem z kierunkami w Borku z 86 roku. Gdy kupilem auto dzialaly tylko w lewo, teraz juz niestety w ogole nie dzialaja.

Kupilem nowy przerywacz, i zdjelem zegary aby go wymienic. Widac tam dwie takie okragle puszki, jedna przykrecona do sciany grodziowej za rura nawiewu, a druga lezy luzem. Wymienilem ta co lezy luzem. Kierunki nie dzialaja dalej, awaryjne za to zaczely pracowac bardziej "rytmicznie."

Czy sa dwa osobne przerywacze do kierunkow i awaryjnych? Probowalem tez zastapic ta druga puszke nowym przerywaczem, ale nic to nie dalo. Mozliwe ze zle byl podlaczony, czy ktos mi moze wytlumaczyc jak powinny byc podlaczone te kabelki?

Probowalem tez wymienic przelaczniki kierunkowskazow na kolumnie ale tez nic nie dalo.

Pozdro :)
G.
Tytuł: Kierunkowskazy w Borku
Wiadomość wysłana przez: Grzech#1938 w Maj 25, 2010, 17:05:10 pm
Tak te dwie puszki to dwa przerywacze, Do tego od awaryjnych i kierunkowskazów się różnią wykonaniem. Pierwszy ma pracować pod obciążeniem 4x21W+2x4W+1,2W, a drugi przy: 2x21W + 4W + 1,2 W. Informacje o typie powinny być wytłoczone na obudowie.
Tytuł: Kierunkowskazy w Borku
Wiadomość wysłana przez: maciejowski w Maj 26, 2010, 01:39:20 am
Cytat: "G@briel"
Czy sa dwa osobne przerywacze do kierunkow i awaryjnych?
tak i wymieniłeś tą od awaryjnych. trza było najpierw na schemat zerknąć.
bez schematu będzie ciężko, musisz odszukać który kabel podaje zasilanie do przerywacza i dalej do przełącznika kierunków (prawdopodobnie fioletowy, ale głowy nie dam). być może drugi przełącznik też jest uwalony, może kostka pod pająkiem nie kontaktuje, może kabel się przetarł, itp.