FSO-Polonez Tuning Klub

GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => TECHNIKA => Układ Hamulcowy => Wątek zaczęty przez: bisz w Październik 02, 2010, 13:43:20 pm

Tytuł: zapieczony tlok ?
Wiadomość wysłana przez: bisz w Październik 02, 2010, 13:43:20 pm
witam, wymienialem sobie klocki i tarcze na grubsze. po czym nagle nie moge zalozyc zacisku, tak jakby zapiekl sie tloczek na ich szerokosci i nie moge tloczka nawet mlotkiem wepchnac spowrotem. czy mam wymieniac zacisk ?
Tytuł: zapieczony tlok ?
Wiadomość wysłana przez: maciejowski w Październik 02, 2010, 13:46:18 pm
a odpowietrznik poluzowałeś?
profilaktycznie powinieneś wypompować tłoczek, wypłukać zacisk, wymienić tłoczek jak ma wżery i założyć nowe gumki.
Tytuł: zapieczony tlok ?
Wiadomość wysłana przez: jimo#1921 w Październik 02, 2010, 13:48:39 pm
bisz, jeśli to jest tył to tłoczki się wkręca a nie wpycha.
Jeśli to przód to być może po prostu się zapiekł (nie było wcześniej problemów z trzymającymi klockami?)
Wsadź stary klocek w zacisk i pompuj pedałem hamulca by tłoczek się wysunął (wsadzony klocek, zapobiegnie wyskoczeniu tłoczka) potem przy użyciu dwóch kluczy płaskich robiąc dźwignię wciśnij tłoczek. Jednakże jeśli tłoczek ma wżery i jest zastany to najlepiej by było zrobić jego regenerację.
Ew. jeśli tak nie da rady wcisnąć tłoczka, to weź klucz do świec z kitowego zestawu, postaw na ziemi, zacisk podłóż pod dolny wahacz i oprzyj na tym kluczu po czym spuszczaj z lewarka samochód - grawitacja sama wepchnie tłoczek ;) hehe
Tytuł: zapieczony tlok ?
Wiadomość wysłana przez: bisz w Październik 03, 2010, 09:46:36 am
Ta uszczelka faktycznie prosila sie juz o wymiane. Powiedzcie mi, po zmontowaniu tego do kupy i ostawienia auta aby poczekalo na naprawwe, zauwazylem, ze cos kapie z zacisku, mozliwe ze to plyn hamulcowy ? w bardzo niewielkiej ilosci, ale jednak... i ktoredy to moze kapac ?
Tytuł: zapieczony tlok ?
Wiadomość wysłana przez: maciejowski w Październik 03, 2010, 15:05:59 pm
a co może kapać z zacisku? raczej nie woda święcona... :roll:
jeśli cieknie, to pewnie pociąłeś uszczelkę przy składaniu.