FSO-Polonez Tuning Klub

GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => TECHNIKA => Karoseria / Blacharka / Wnętrze => Wątek zaczęty przez: kuba92 w Marzec 29, 2014, 18:44:43 pm

Tytuł: Maty wygłuszające zamiast standardowych - jakie?
Wiadomość wysłana przez: kuba92 w Marzec 29, 2014, 18:44:43 pm
Rozbebeszyłem wnętrze, te maty które są fabrycznie wiadomo - są jak gąbki, więc szkoda wkładać je znów do auta. ;)

Wygłuszenie na ścianie grodziowej zostawiam, chce zmienić jedynie to na podłodze. Dobrze by było żeby wyciszyć wnętrze lepiej niż było oryginalnymi matami wygłuszone.
Chciałbym kupić coś co dobrze wygłuszy wnętrze i będzie w miarę tanie (tzw średnia półka) - ktoś poleca jakieś maty (firmy)? Jaki typ konkretnie stosować?

Przeszukałem stare tematy które mi zrobiły wodę z mózgu, dlatego prosiłbym kogoś również o to żeby wyjaśnił mi co i jak dać: bezpośrednio na podłogę która już będzie wymalowana, zabezpieczona itp chciałbym dać matę z aluminium - jedną warstwę na całej podłodze i dwie w miejscach gdzie jest "grubiej", na to dawać jeszcze dodatkowo filc czy sama mata da radę?
Tytuł: Odp: Maty wygłuszające zamiast standardowych - jakie?
Wiadomość wysłana przez: TranceEternity w Kwiecień 01, 2014, 14:26:40 pm
Lepiej zrób to raz a porzadnie. Kiedyś dałem taki filc ten zielony ale nagle mniej miejsca się zrobiło w środku :D Na drzwi dawałem taśmę dekarską :D

Teraz poprawiam zaczynam od bagaznika i daję piankę 6mm bo pianka tłumi  hałas i szum wiatru a maty tłumią nieskie tony.

Polecam napisz do www.bitmat.pl dobrze doradzą :)
Tytuł: Odp: Maty wygłuszające zamiast standardowych - jakie?
Wiadomość wysłana przez: kuba92 w Kwiecień 01, 2014, 16:25:46 pm
Tak właśnie chce robić, ale generalnie wystarczy mi, że tylko trochę lepiej będzie. Nie musi być super cicho, dobrze żeby było choć trochę lepiej niż w oryginale i żeby wilgoci nie trzymało. ;) Moje fundusze są też dość mocno ograniczone więc nie mam parcia na super wyciszenie.
Tytuł: Odp: Maty wygłuszające zamiast standardowych - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sikorak w Kwiecień 01, 2014, 16:46:40 pm
A jak takie maty wygłuszające wyglądają pod kątem wagi? Będą lżejsze od starych filcowych wygłuszeń?
Tytuł: Odp: Maty wygłuszające zamiast standardowych - jakie?
Wiadomość wysłana przez: kuba92 w Kwiecień 01, 2014, 17:35:20 pm
Biorąc pod uwagę ile wody trzymają filce to na pewno... ;)
Tytuł: Odp: Maty wygłuszające zamiast standardowych - jakie?
Wiadomość wysłana przez: TranceEternity w Kwiecień 01, 2014, 23:47:43 pm
Maty są super ciężkie a pianka lżejsza od fabrycznych zielonych filców
Przy okazji polecam śmignąć całe wnętrze np podkładem epoksydowym albo fluidolem także w otwory :)
Tytuł: Odp: Maty wygłuszające zamiast standardowych - jakie?
Wiadomość wysłana przez: kuba92 w Kwiecień 04, 2014, 18:29:31 pm
Dzięki za rady, dzięki za link, mam już chyba wszystkie potrzebne mi info. ;)