FSO-Polonez Tuning Klub
GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => TECHNIKA => Karoseria / Blacharka / Wnętrze => Wątek zaczęty przez: xdanielx4 w Styczeń 18, 2016, 14:03:18 pm
-
Witam przymierzam się do wyciszenia poloneza czytałem różne wątki na temat wyciszenia ale głównie to tyczy się sinika benzynowego czasami zdarzają się diesle ale mało jest o tym informacji. Ja mam wątpliwość co do kupna materiałów nie wiem czy na gołą blachę tzn. grodź od strony wewnętrznej dać jakąś mate butylową 2mm z alu czy lepiej piankę 13mm..W benzynie lepiej cieńszą mate butylowa a na to np filc a czy w dieslu nie lepiej dać 13mm piankę kauczukową z klejem a na to filc podobno w dieslu nie ma co się pchać w maty bitumiczne jeśli już to w butylowe czy to prawda? co radzicie w mojej sytuacji? A może ktoś wyciszał poloneza diesla i ma jakieś cenne rady/spostrzeżenia ?
-
Ogólnie im więcej tym lepiej, a cudów się nie spodziewaj. Dokładnie wyłóż wszystkie zakamarki, zalep dziury i dziurki, możesz też wykleić plastik podszybia(chwytak)
-
czyli miejsce pod wycieraczkami? Hm.. czyli nie ma co się pchać w jakieś super maty bo cudów nie będzie ?
-
tak pod wycieraczkami,
Nie no warto właśnie pchać najlepsze co się da, ale motor tak hałasuje, że na ciszę w kabinie nie ma co liczyć - jednak bez wygłuszeń to wogóle można ogłuchnąć. Jak masz hajs to ładuj ile się da - może coś zdziałasz z tego :)
-
aha.. ile potrzeba mniej więcej m kwadratowych mat na grodź i podłogę łącznie z bagażnikiem ??
-
Nie pamiętam, brałem na oko z zapasem w górę i starczyło <ok>
tak na oko to 4m x 1,5m czyli 6-7m2 to będzie powierzchnia do wygłuszenia.
-
izolacja waży sporo. każdy kilogram to słabsze osiągi a różnica w poziomie hałasu niezauważalna. no chyba że teraz żadnej izolacji nie ma.
-
Tej maty pod maska nie mam bo tylko woda przy grodzi jest jakieś grube twarde coś ale to odstaje od powierzchni wgl nie izoluje dlatego chce się za to wziąć no i wykładzina a no i w bagażniku styropian i to cale wygłuszenie jest
-
http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=29333.msg637657#msg637657
najważniejsze, w wygłuszaniu to dokładność i cierpliwość. By miało to sens trzeba rozebrać do gołego i dokładnie wszystko oblepić, bo inaczej szkoda kasy.
-
no bez rozebrania to się tego zrobić nie da... a widząc te pseudo org wygłuszenie, zaczynam kompletować własne..A z doświadczenia kolegów na samą grodz ile potrzeba metrów mat tak żeby kończyła się przy nogach pasażera chyba 1m kwadrt starczy ? bo jest 1.65x60cm powierzchnia na oko..
-
izolacja waży sporo. każdy kilogram to słabsze osiągi a różnica w poziomie hałasu niezauważalna. no chyba że teraz żadnej izolacji nie ma.
Duzo da,seryjne wygłuszenie też by dużo dało,gdyby nie to że jest w fabryce zostało rozłożone na odpierdol.
-
co raja to racja