FSO-Polonez Tuning Klub

GŁÓWNE KATEGORIE FORUM => CAŁA POLSKA => Wątek zaczęty przez: wrb#1974 w Czerwiec 09, 2018, 02:56:35 am

Tytuł: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: wrb#1974 w Czerwiec 09, 2018, 02:56:35 am
o ile na Allegro jest jakiś bat (przynajmniej teoretyczne) na oszustów i naciągaczy, to na OLX można oszustowi naskoczyć na kant wacka. kupiłem piłę taśmową na OLX, zapłaciłem prawie 600 zł a w paczce dostałem resztki z rozbiórki piły. dzwonię do sprzedawcy a on mówi że piła jest kompletna i w pełni sprawna, on ją nawet przed wysyłką próbował- bo uczciwy jest. poprosiłem w tej sytuacji o zwrot kasy. spakowałem paczkę i odesłałem. po 10 dniach odesłał mi ten sam złom dodatkowo uszkadzając go młotkiem. poszedłem wczoraj na komisariat, a tam okazuje się że nawet zgłoszenia nie chcą przyjąć. bo to nie ich sprawa, od tego są sądy cywilne. co radzicie w tej sytuacji?
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Gomulsky w Czerwiec 09, 2018, 09:13:17 am
Bez twardych dowodów (ogłoszenie z OLX, zrzuty ekranów z rozmów na olxie itp.) udowodnienie mu czegokolwiek będzie ciężkie. Słowo przeciw słowu, dużo pieniędzy, czasu i właściwie 0 gwarancji, że uda się coś wskórać.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Grizli w Czerwiec 09, 2018, 09:46:37 am
Rozmowy trzeba nagrywać. Odbiór i opakowanie paczki również dobrze zarejestrować. A sprawa jak najbardziej dla policji po to oszustwo.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Tomekk w Czerwiec 09, 2018, 10:27:08 am
OLX to niestety jest ryzyko gdyż tam nie ma takiego systemu bezpieczeństwa jak allegro. Idź na Policję, jak cwaniak dostanie wezwanie to może mu się przypomni że jednak sprawdzał inną piłę niż tą którą Ci wysłał :)
Przy Allegro jest niby lepiej ale chyba też ostatnio się pogorszyło (biorą mniejszą odpowiedzialność niż kiedyś).

Generalnie przy OLX trzeba uważać i raczej nie brać za pobraniem tylko z wpłatą na konto (ew. z możliwością sprawdzenia przy kurierze zawartości paczki przy pobraniowej), przy allegro są procedury, w ostateczności można pójść na Policję lub pogadać z prawnikiem.

Przykładowo - kupowałem niedawno ciśnieniomierz do opon i okazało się że jest niesprawny. Sprzedawca cwaniak na dzień dobry napisał maila w stylu "minęło od zakupu 10 dni, z góry odrzucam reklamację" i kazał na mój koszt odesłać sprzęt. Trochę jestem nieprzyzwyczajony do takich standardów gdyż z reguły po takiej akcji dostaję nowy sprzęt a ten mam sobie zachować na pamiątkę lub wymieniają bez zbędnej dyskusji. Po krótkiej wymianie korespondencji wrzuciłem mu pismo od prawnika. Niestety musieliśmy odesłać na swój koszt gdyż w aukcji był gdzieś schowany "regulamin sklepu" że należy dostarczyć do serwisu lub punktu sprzedaży a ten był w....Białymstoku. Odesłali nowy już na swój koszt. Niestety jest plaga takich firm które tworzą swoje regulaminy i skrzętnie tego korzystają. Trzeba czytać nawet przy zakupach za 50 zł.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Grizli w Czerwiec 09, 2018, 10:57:52 am
Ten Twój prawnik średnio rozgarnięty.Po zmianie ustawy odesłać towar trzeba na swój koszt i to akurat nie zależy od regulaminu sklepu.Nie wiem jak wpłata na konto na OLX ma Ci zapewnić większe bezpieczeństwo?Nie wiem czy wiesz że bez problemu można "nabyć" konto bankowe na jakiegoś słupa więc szukaj wiatru w polu.Jak ktoś chce wały odwalać to zrobi to bez najmniejszego problemu.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Mardas#1946 w Czerwiec 09, 2018, 12:13:44 pm
Z tego co czytam i wiem ,OLX to "cwaniacki " portal i trzeba go omijać jak najdalej ,dużo kantów tam się przewija  <ok>,Allegro jest pewniejsze ,wiem bo jestem na nim od 15 lat i oprócz jednej wpadki od cwaniary która mnie oszukała na towarze ,to w 99 % jestem zadowolony ,wszelkie reklamacje które miałem ,były załatwiane szybko i sprawnie ,dlatego Włodek masz marne szanse żeby coś wskórać na tym OLX  ,ale próbuj  <ok> w/g mnie najlepiej kupować w opcji za pobraniem  ,trochę więcej się zapłaci za przesyłkę ,ale jest możliwość taka że nie stracę kasy na dzień dobry i oczywiście można zawsze sprawdzić towar w obecności kuriera ,czy jest autentyczny i nie zniszczony  <spoko>
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Grizli w Czerwiec 09, 2018, 13:35:07 pm
Za pobraniem tylko jeżeli jest opcja sprawdzenia zawartości paczki przed zapłatą.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: mp79 w Czerwiec 09, 2018, 14:19:10 pm
kupiłem piłę taśmową na OLX, zapłaciłem prawie 600 zł a w paczce dostałem resztki z rozbiórki piły. dzwonię do sprzedawcy a on mówi że piła jest kompletna i w pełni sprawna, on ją nawet przed wysyłką próbował- bo uczciwy jest. poprosiłem w tej sytuacji o zwrot kasy. spakowałem paczkę i odesłałem. po 10 dniach odesłał mi ten sam złom dodatkowo uszkadzając go młotkiem. poszedłem wczoraj na komisariat, a tam okazuje się że nawet zgłoszenia nie chcą przyjąć. bo to nie ich sprawa, od tego są sądy cywilne.
Idź jeszcze raz i niech dadzą odmowę na piśmie, bo kierowców gnębią z lubością, ale na oszustów to już niby żadnego bata nie mają, nic nie mogą. Jakaż biedna ta nasza policja... Ma dostęp do wszystkich danych i wystarczy, że "pstryknie palcami" - ale nie! A spróbuj do takiego cwaniaka pojechać z kijem bejsbolowym i "na migi" wytłumaczyć, jak powinna wyglądać uczciwa sprzedaż. Wtedy te leniwe psy od razu wybiegną z budy. I zgadnij, kogo pogryzą...

można zawsze sprawdzić towar w obecności kuriera
Którego kuriera? Chętnie takiego zamówię. U mnie nigdy żaden się nie zgodził.

PS. Czytam Wasze posty i stwierdzam, że jestem chyba jakimś szczęściarzem - na zakupach przez internet nigdy nikt mnie w ch..a nie zrobił.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: w0mbat w Czerwiec 09, 2018, 14:23:13 pm
Nie wiem jak możesz walczyć z oszustami z OLX. Mogę jedynie Ci doradzić, żeby kupować tylko z opcją otwarcia przy kurierze. Obojętnie czy kupujesz za 5zł czy 5000zł.
Którego kuriera? Chętnie takiego zamówię. U mnie nigdy żaden się nie zgodził.
Każdy ma opcję otwarcia, ale dopiero PO zapłacie. Żeby otworzyć przed musisz wykupić taką możliwość.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: pjak1 w Czerwiec 09, 2018, 14:32:42 pm
Ja na allledrogo miałem założonych kilka sporów i zazwyczaj dogadywaliśmy się i wszyscy byli zadowoleni.
Niestety w ubiegłym roku miałem spór ze znaną firmą od komputerów (Sferis, przysłali dysk 5900obr/min zamiast zakupionego 7200obr/min), stwierdzili, że źle przeczytałem opis aukcji tylko, że niestety miałem wszelkie screeny, korespondencję i inne takie. Allegro ograniczyło się do poinformowania ich, że rozpocząłem spór, oni stwierdzili, że źle czytałem aukcję czyli nadal swoje, że to nie ich wina. no normalnie cyrk.
Żeby był śmieszniej to jak trwał spór wystawili takją samą aukcję jeszcze ze trzy razy.
Chciałem, żeby przysłalki taki dysk za jaki zapłaciłem, a oni: dopłać 2ooplnów to dostaniesz.
Ostatecznie po pół roku odesłałem dysk, a oni kasę. Nawet negatywa nie mogłem wystawić, bo czas minął.
Od tego czasu omijam allegro szerokim łukiem, a konto mam od 2004r i nigdy żadnego negatywa. Teraz to już nawet komentarzy nie widać. Dno.
Na olx kupuję tylko tam gdzie mogę odebrać, sprawdzić osobiście, ew obić ryja jak trzeba  :]
 
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Mardas#1946 w Czerwiec 09, 2018, 14:59:14 pm
Z tego co widać ,to należy w ogóle nie kupować przez internet ? ale raczej takiej opcji nie ma ,gdyż koszty zakupu niejednokrotnie są dużo niższe niż w sklepach ,a to ma dla wielu znaczenie jeśli ktoś mało zarabia , plusem kupna w sklepie jest to że można towar zobaczyć ,dotknąć i zastanowić się na miejscu ,czy kupić ? a jak nie to pójść do innego sklepu i itd.,itp.,

Odnośnie otwarcia paczki pobraniowej ,i otwarciem jej przed uiszczeniem opłaty ,to znalazłem takie coś :

Art. 544.
§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które
nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości,
że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na
miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu
się przewozem rzeczy tego rodzaju.
§ 2. Jednakże kupujący obowiązany jest zapłacić cenę dopiero po nadejściu rzeczy
na miejsce przeznaczenia i po umożliwieniu mu zbadania rzeczy.


i jeszcze coś cytat  ;
istnieje usługa poczty polskiej pozwalająca na wysłanie paczki pobraniowej ze sprawdzeniem zawartości w obecności kuriera.

Dopłaca się o ile mnie pamięć nie myśli 5 zł do kosztu wysyłki i pobrania.

Na poczcie dołącza się listę zawartości paczki. Na miejscu u klienta, można przed zapłaceniem otworzyć paczkę. Sprawdzić z kurierem czy zawartość paczki zgadza się z zawartością listy dołączonej przez sprzedawcę. Jak coś nie pasuje to paczki można nie przyjąć nie płacąc.

i jeszcze jeden cytat z forum;

Niestety, ale to, co podpowiada nam logika, mija się z prawdą. Prawda jest taka, że w przypadku przesyłek "za pobraniem", pozostaje ona własnością nadawcy do momentu uregulowania należności u kuriera. Dopiero po opłaceniu możesz ją otworzyć, ale zawsze możesz otworzyć ją komisyjnie. Kurier jest tylko kurierem i nie odpowiada za oszustwa nadawców. Może jednak spisać protokół, który będzie opisywał to otwarcie (niby protokół szkody). Prawda jest jednak taka, że gdyby każdy odbiorca żądał komisyjnego otwarcia paczki, to nikt z nas tu obecnych nie otrzymał by przesyłki na czas.
Do sedna: otworzyć paczkę możesz, dopiero jak za nią zapłacisz.
Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, to nie należy się szczypać, tylko zapłacić, otworzyć, jeżeli zawartość uszkodzona, to protokół szkody z obowiązkową adnotacją, że opakowanie było uszkodzone= wina kuriera
Jeżeli opakowanie całe, zapłacić, otworzyć, jeżeli towar uszkodzony, protokół szkody, szkoda w wyniku złego zabezpieczenia pakunku=wina nadawcy.
Analogicznie, jeżeli opakowanie uszkodzone (Ślady rozpakowywania), w środku ziemniak, można podejrzewać kuriera, jeżeli nieuszkodzone a w środku ziemniak, podejrzewaj nadawcę.


Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: mp79 w Czerwiec 09, 2018, 15:33:03 pm

Na olx kupuję tylko tam gdzie mogę odebrać, sprawdzić osobiście, ew obić ryja jak trzeba  :]
 

Będąc kupującym, warto samemu zaproponować odbiór osobisty. Jeżeli sprzedający ma nieczyste intencje, kontakt prawdopodobnie się urwie już w zarodku. Miałem już taką akcję. Sprawa dotyczyła kół, i podczas pertraktacji odnośnie wysyłki, stwierdziłem, że właściwie, przy weekendzie, mógłbym się osobiście "kopnąć" do tego Działdowa. Zasugerowałem to sprzedającemu - i więcej się nie odezwał, a towar miał wystawiony na sprzedaż jeszcze dobre kilka tygodni później, więc nie to, że sprzedał.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: w0mbat w Czerwiec 09, 2018, 16:21:50 pm
mp79, takich jest dużo. Ja kiedyś chciałem kupić siekierki gumowe na tylne błotniki. Napisałem babie, że by mi to wysłała pobraniowo z otwarciem, to mnie zjebała. że tylko przedpłata na konto. No i siekierek nie kupiłem :)
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: banned w Czerwiec 09, 2018, 16:58:34 pm
o ile na Allegro jest jakiś bat (przynajmniej teoretyczne) na oszustów i naciągaczy, to na OLX można oszustowi naskoczyć na kant wacka. kupiłem piłę taśmową na OLX, zapłaciłem prawie 600 zł a w paczce dostałem resztki z rozbiórki piły. dzwonię do sprzedawcy a on mówi że piła jest kompletna i w pełni sprawna, on ją nawet przed wysyłką próbował- bo uczciwy jest. poprosiłem w tej sytuacji o zwrot kasy. spakowałem paczkę i odesłałem. po 10 dniach odesłał mi ten sam złom dodatkowo uszkadzając go młotkiem. poszedłem wczoraj na komisariat, a tam okazuje się że nawet zgłoszenia nie chcą przyjąć. bo to nie ich sprawa, od tego są sądy cywilne. co radzicie w tej sytuacji?

Nie kupować na olx ani allegro tylko w dużych znanych sklepach internetowych, jak części do auto to iparts, Elit albo jakiś polmozbyt, jak narzędzia to w innym albo bezpośrednio u producenta.


Koledze studentowi prawa ostatnio tak lewą dwumasę sprzedali i załatwił zwrot, chcesz to Ci napisze list prawniczy na postrach za kilka zł.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Tomekk w Czerwiec 09, 2018, 21:44:37 pm
Ten Twój prawnik średnio rozgarnięty.

Widzę że ty za to bardzo rozgarnięty widać to w każdym poście :)

To raczej moja niewiedza sprawiła że musiałem odsyłać gówniany pistolet do pompowania kół na swój koszt i może nie pamiętam już dokładnie szczegółów tego, gdyż kupuję narzędzi i innych materiałów za kilkaset tys. miesięcznie i zwyczajnie nie pamiętam o takich pierdołach jak szczegóły transakcji za 64 zł, nie mniej kontekst był taki że allegrowi sprzedawcy towarów z chin bardzo się wycwanili i duża ilość komentarzy nie świadczy jeszcze o jakości obsługi.

Na OLX-ach i allegro przeważnie kupuję części do klasyków a nie narzędzia i mocno zdziwiłem się agresywnym niebiznesowym podejściem sprzedawcy ze ściany wschodniej ze sklepem w dużym pokoju :)

Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: KGB w Czerwiec 09, 2018, 22:39:12 pm
Na OLX-ach i allegro przeważnie kupuję części do klasyków a nie narzędzia i mocno zdziwiłem się agresywnym niebiznesowym podejściem sprzedawcy ze ściany wschodniej ze sklepem w dużym pokoju :)
zostales potraktowany zupelnie normalnie i juz taki pokrzywdzony ?
norma jets taka,ze towar zwraca sie na swoj koszt i wtedy otrzymuje sie zwrot pieniedzy,
alledrogo chyba sie dogadalo z inpostem (nie korzystalem ze zwrotow,dlatego "chyba") i zwrot przez paczkomat jest bezplatny - w ciagu ustawowych 14dni,
tu uwaga, bo jezeli kupujesz na fakture, to juz nie jestes konsumentem i zaden zwrot sie nie nalezy, nawet gwarancja 24m sie nie nalezy - pozostaje gwarancja producenta i rękojma,

przekonalem sie o tym niedawno, gdy dostalem odpowiedz z bok plusa z odpowiednim paragrafem - jeszcze reklamacje trzeba napisac, bo plus matke w wala zrobil i nie mozna sie na nich wypiac,bo na firme to nie konsument, czyli z umowy podpisanej przy kurierze nie mozna sie wycofac,
uwazajcie wiec na umowy na jakakolwiek dzialalnosc i uwazajcie na Plusa - kupujesz na stronie dana usluge, a kutafon przysyla ci umowe na inny towar niz zamawiales,
dobrze,ze jest potwierdzenie na mailu wygenerowane automatycznie, bo inaczej wmawialiby, ze co innego sie kupilo,
szkoda,ze umowy nie generuje komputer, bo nie byloby takich walkow
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Grizli w Czerwiec 09, 2018, 22:49:07 pm
Widzę że ty za to bardzo rozgarnięty widać to w każdym poście :)
Za to ty dajesz bardzo rozgarnięte rady żeby na olx płacić na konto.Jak trafisz na oszusta to ani policja ani prawnik może nie być w stanie pomóc bo dane jakiegoś zapitego Zenka a po prawdziwym oszuście nie będzie nawet śladu.Ostatnio kupiłem pewną rzecz na allegro i że byłem przejazdem akurat przez tą miejscowość pojechałem pod adres z danych allegro.Na miejscu się okazało że pod wskazanym adresem jest tyko rozlatująca się drewniana szopa.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: wrb#1974 w Czerwiec 10, 2018, 03:50:35 am
piszecie o sprawdzeniu zawartości przy kurierze, a kto opłaca kuriera? wysyłający, więc wcale tej opłaty nie musi wnosić jeżeli coś knuje. piszecie o kupowanie na allegro, towar kupuje się tam gdzie jest a nie tam gdzie chcielibyśmy żeby był. zresztą, na allegro też mnie w chu... zrobił facet. oszukał wiele osób i sprawa trafiła do sądu. po 7 miesiącach przyszło zawiadomienie z sądu o wyroku i żeby sprawdzić konto. tylko że historia działań na koncie zawiera transakcje z trzech miesięcy. byłem wczoraj na komisariacie, kazali czekać 4 godziny- brak policjantów.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Chińczyk w Czerwiec 10, 2018, 08:47:49 am

Dajcie spokój... Pamiętam jak akcję z szybami zielonymi tutaj... Też sami uczciwi...

Możesz rozwinąć myśl ? Nie bardzo wiem do kogo jest skierowane to zdanie.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: w0mbat w Czerwiec 10, 2018, 09:26:34 am
a kto opłaca kuriera? wysyłający
Tu się mylisz. Zawsze masz +koszt wysyłki. Czasami masz tylko transport gratis, albo od jakiejś kwoty.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: lukasz190 w Czerwiec 10, 2018, 09:46:35 am
Tu chodziło o to że, sprzedający na poczcie przy okienku nadaje paczkę i wcale nie musi zaznaczyć opcji sprawdzenie przy kurierze, druga strona medalu, ile razy za przesyłkę wołają np 10 zł tyle człowiek płaci a na przesyłce która przychodzi opłata 8 zł i 2 zł ekstra dla sprzedającego.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Grizli w Czerwiec 10, 2018, 09:57:47 am
Jak zaznaczasz że chcesz taka opcje a sprzedający jej nie zaznacza to po prostu nie odbierasz takiej przesyłki.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Paki68 w Czerwiec 10, 2018, 13:05:08 pm
Tu chodziło o to że, sprzedający na poczcie przy okienku nadaje paczkę i wcale nie musi zaznaczyć opcji sprawdzenie przy kurierze, druga strona medalu, ile razy za przesyłkę wołają np 10 zł tyle człowiek płaci a na przesyłce która przychodzi opłata 8 zł i 2 zł ekstra dla sprzedającego.

Często sprzedający się bronią że ta wyższa cena przesyłki bo dochodzą koszta pakowania czyli kartony itp
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: banned w Czerwiec 10, 2018, 15:33:40 pm
Często sprzedający się bronią że ta wyższa cena przesyłki bo dochodzą koszta pakowania czyli kartony itp

Żebyś wiedział. Na pakowanie ostatniej paczki zmarnowałem pół godziny.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: utek w Czerwiec 10, 2018, 21:51:19 pm
strona medalu, ile razy za przesyłkę wołają np 10 zł tyle człowiek płaci a na przesyłce która przychodzi opłata 8 zł i 2 zł ekstra dla sprzedającego.

Przygotowanie przesyłki i sama wysyłka również coś kosztuje. Taśmy, poświęcony czas, koszt dojazdu np na pocztę itd. Akceptujesz podany koszt przesyłki, nie miej pretensji do sprzedającego.


A WRB, odnośnie Twojej sprawy, zasugeruj gościowi, że jego dane mogą się stać "publiczne".
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: Grizli w Czerwiec 11, 2018, 00:25:32 am
A WRB, odnośnie Twojej sprawy, zasugeruj gościowi, że jego dane mogą się stać "publiczne"
I bedzie miał więcej kłopotów niz ten co go oszukal
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: wrb#1974 w Czerwiec 12, 2018, 05:06:30 am
RODO działa kilka dni a już doszło do sytuacji w której rodzice dzieci rannych w wypadku nie mogli dowiedzieć się w którym szpitalu leży ich dziecko. wszystko tajne / przez poufne. za ujawnienie czyichś danych przewidziane są olbrzymie kary. jedyna opcja o której powiedział mi znajomy to poproszenie kilka osób o dzwonienie do gościa. dzwonili i zadawali różne pytania, pytali czy krowa już się ocieliła, czy żona już wyszła ze szpitala albo- o której godzinie podstawić karawan. chodziło tylko o blokowanie telefonu, po tygodniu facet poprosił drżącym głosem o numer konta na które ma wpłacić kasę. nie wiem ile w tym prawdy ale znając tego mojego kolegę sądzę że nie zmyślał.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: utek w Czerwiec 12, 2018, 10:26:35 am
Bardzo chętnie kupilibyśmy piłę taśmową. Czy ktoś może polecić jakiegoś sprzedawcę? Jakiś link do ogłoszenia?
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: wrb#1974 w Czerwiec 12, 2018, 18:32:56 pm
telefon od jednej osoby nic nie podziała, gdyby kilkanaście lub więcej osób było chętnych zorganizować taką akcję, wtedy miałaby ona sens.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: wrb#1974 w Czerwiec 13, 2018, 18:29:41 pm
jakoś nie widzę chętnych do udziału w akcji tępienia oszusta z OLX. pomóżcie bo 600 zł piechotą nie chodzi.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: banned w Czerwiec 13, 2018, 19:49:17 pm
Prawnik albo zajazd.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: utek w Czerwiec 13, 2018, 23:26:50 pm
Z jakiej części kraju cwaniak? Tak orientacyjnie pytam, wystarczy powiat.
Tytuł: Odp: Oszustwa i wyłudzenia na Allegro i OLX. co z tym robić?
Wiadomość wysłana przez: wrb#1974 w Czerwiec 14, 2018, 04:41:45 am
okolice Wrocławia.