Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Sprzedam / Odp: Silnik 1.5 OHV
« Ostatnia wiadomość wysłana przez artur1506 dnia Dzisiaj o 16:27:14 »
Czy silnik i osprzęt jest kompletny? Czy jest szansa na dosłowinie kilka fotek 2-3 na email a.jedrzynski15@gmail.com
2
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez diodalodz dnia Dzisiaj o 12:36:35 »
Ustawiona zbieżność. Wszystko wskazuje na to, że polonez dotrze na 10.11 pod fabrykę
3
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tales dnia Dzisiaj o 11:24:00 »
Tak czy inaczej wole mieć przeglad i święty spokój niż stresować się co by bylo jakbym spowodował kolizję bez przeglądu.
4
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daniel22 dnia Dzisiaj o 11:21:23 »
A jakże inaczej, SUV. Tak dobrze wyciszone są i miękkie, że nic nie słyszysz i nie czujesz wyrywając komuś zderzak czy przejeżdżając na pasach  <lol2> Generalne tendencja na drogach się zmienia: bardziej niż BMW (choć mistrzostwa zmieniania pasów bez kierunkowskazów na DTŚ i świecenia zenonami po oczach w wykonaniu miłośników tej marki wciąż trwają) zaczynam bać się SUVów na drogach, bo ich kierowcy już przeważają w idiotycznych manewrach. Z tego roku w moim prywatnym rankingu wygrywa babka, która SUVem, usiłując podjechać do dystrybutora na stacji, spowodowała... stłuczkę z nim. Też nic nie czuła wjeżdżając na podwyższenie-krawężnik na którym się znajduje i waląc zderzakiem w dystrybutor.

Tales: Maćko odpisał więc nie będę się powtarzał, najważniejszy jest fakt posiadania OC i nie uciekania jak kretyn w czasach, gdzie prawie wszędzie są kamery, nie mówiąc o braku zwykłej przyzwoitości :)
5
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Morfina dnia Dzisiaj o 10:53:32 »
Apropos uciekania,jakiś miesiąc temu mieliśmy taką sytuację,gość pod robotą wpierdolił matce w auto i uciekł,się "ch*" zdziwi jak mu przyjdzie oprócz 5 stów mandatu zabulić za naprawę 30 letniego trupa z własnej kieszeni  <lol2>


Tłumaczenie było takie że nie poczuł więc pojechał  <lol2>
6
AUTA SYMPATYKÓW KLUBU / Odp: FSO polonez caro 1996 Abimex "Święty"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Endi dnia Dzisiaj o 09:48:31 »
Zgadzam się. W "Czarnobylu" zgadzało się prawie wszystko;
Oprócz zgodności z wydarzeniami historycznymi  ;) ale fakt jeżeli chodzi o rekwizyty i scenografię to naprawdę się postarali.
7
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maćko dnia Dzisiaj o 09:30:25 »
Teraz sobie wyobraź ze spowodujesz taka stluczke jadąc bez przeglądu. Poszkodowany zrwoci sie do Twojego uebzpiecztciela. Twoj ubezpieczyciel sprawdzi czy miales przeglad i odmówi wyplaty odszkodowania. Poszkodowany dostanie kase od ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Po kilku dniach od tego dostajesz pismo od ufg ze masz zapalcic 30tys zl.
Jest wiele wyroków sądów różnych instancji które nie zwalniają ubezpieczyciela z odpowiedzialności w przypadku braku przeglądu w aucie sprawcy.

Cytuj
Poszkodowany dostanie kase od ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.
Nie dostanie, UFG działa tylko w sytuacjach gdy pojazd nie ma w ogóle OC, albo sprawca uciekł.
8
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tales dnia Dzisiaj o 09:11:54 »
A jeśli cegła mi na głowę spadnie jak będę szedł po bułki... Ale zdarza się palec w dupie złamać, więc jak napisałem wyżej, trzeba się w takim wypadku liczyć z konsekwencjami, choć z tego co pamiętam, znajomy który miał wypadek świeżo poskładanym autem bez przeglądu, lecz nie z jego winy, nie miał szczególnych problemów akurat z tytułu jego braku (auto technicznie było sprawne i w miarę zadbane).  Co innego, jak lecisz bez przeglądu stówką i spowodujesz wypadek, bo przegnite przewody hamulcowe "kiedyś wymienię" akurat puszczą. Ale to się może zdarzyć nawet z przeglądem, mój pierwszy polonez, jak jeszcze nie bardzo ogarniałem temat, miał je tak skorodowane, że strzeliły akurat pod warsztatem, do którego zajechałem je wymienić   A przegląd wóz przeszedł i nic nie usłyszałem na temat przewodów.
Znajowmy mial stuczke nowym passatem. Delikatnie uszkodzony blotnik, maska, zderzak. Do wymiany lampa. Naprawa w aso. Koszt 30tys zł. Teraz sobie wyobraź ze spowodujesz taka stluczke jadąc bez przeglądu. Poszkodowany zrwoci sie do Twojego uebzpiecztciela. Twoj ubezpieczyciel sprawdzi czy miales przeglad i odmówi wyplaty odszkodowania. Poszkodowany dostanie kase od ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Po kilku dniach od tego dostajesz pismo od ufg ze masz zapalcic 30tys zl.
9
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gomulsky dnia Dzisiaj o 08:23:36 »
W CEP prócz daty badania masz też nr dowodu rej. i datę jego wydania. Jeśli data wydania dowodu jest z przed badania, a od badania minęło ponad 30 dni i jest ono okraszone uwagami, o których pisałem wcześniej to właściwie sytuacja jest jest jasna, że dowód jednak nie jest zmieniony. Do tej pory policja nie specjalnie egzekwowała konieczność wymiany dowodu, ale wiadomo na dobre zmiany potrzeba pieniędzy, więc jak przyjdzie rozkaz "egzekwować" to będą to egzekwować...
Pogłoski mówiące o braku konieczności wymiany dowodu rejestracyjnego to były propozycje Liroya, które przepadły gdzieś w sejmie i najwyraźniej nikt tego tematu już nie chce poruszać.
10
CAŁA POLSKA / Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Ostatnia wiadomość wysłana przez altowiolista dnia Dzisiaj o 07:55:19 »
GOMULSKY - no dobra, a więc brnąc dalej: czy policja ma więc info, że dowód jednak został wymieniony, jeżeli nie okaże ani dowodu, ani kwitu za BT?

Słyszałem, że konieczność wymiany DR miała nie zachodzić w przypadku skończenia się miejsc na wbijanie pieczątek... To nie przeszło? Coś mnie ominęło?
Strony: [1] 2 3 ... 10