Autor Wątek: Wskaznik benzyny w Plusie  (Przeczytany 3429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wskaznik benzyny w Plusie
« dnia: Grudzień 07, 2004, 16:06:18 pm »

ajk#1212

  • Gość
Ostatnio wskaŹnik benzyny przestał mi działać. Cały czas wskazuje mi poziom poniżej zera (wcale nie podnosi się), ale lampka rezerwy mi się zapala jak mam mało benzyny. Nie wiem, co z tym mogło się stać. Chodzi o wskaŹnik benzyny w plusie.

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2004, 11:05:49 am »

kan

  • Gość
Najprawdopodobnie przerwał Ci się drucik w czujniku poziomu paliwa. Spróbuj zatankować do pełna i wtedy powinien Ci pozać poziom. Albo odkręcić czyjnik i zobaczyć.

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2004, 14:14:16 pm »

goœć

  • Gość
albo za?niedziała ci zł?czka kabelka z czujnikiem i nie ma styku -papier ?cierny pomaga...

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2005, 13:28:40 pm »

Tom8

  • Gość
Korzystaj?c z okazji. Dzi? wsiadam do auta, zapalam a tu mi wskażnik poziomu benzyny wskazuje 3/4 baku a tyle nie mam bo mi rezerwa zaczyna mrugać. Pomóżcie. Czyżby się zawiesił pływak ??

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2005, 14:32:44 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
odkrec sobie w bagazniku czarny dekiel pod kolem zapasowym (klucz imbusowy) i sprawdz podlacznie masy zbiornika paliwa (powinno byc podlaczone pod ktoras ze srub dekla - brak masy to wskaznik lezy ponizej zera), przeczysc takze i zakonserwuj polaczenia elektryczne czujnika (na baku sa to wtyczki konektorowe)... powinno pomoc
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2005, 22:09:31 pm »

Tom8

  • Gość
Tak zrobiłem i nic nie pomogło. Rano jak zapaliłem wskazywał dobrze ale ujechałem pareset metrów i znowu wskazówka przesunęła sie na prawoie pełny bak. Jak odpi?łem t? masę to i tak wskazówka mi działała ale jak jechałem z t? odkręcon? mas? od zbiornika to mi wskazówka "pływała" raz zeszła mi na pól baku a innym razem wskazywała dobrze ale to tylko chwilowe wskazania były. Potem i tak wracała na 3/4 baku

[ Dodano: 2005-11-24, 22:12 ]
rezerwa mi mruga. Zapomniałem dodać ze jak jechałem z t? odkręcon? masa to mi  wskazówka dwa razy spadła do zera. Czy to może być co? z pływakiem w baku. Moze sie przetarło to "uzwojenie" po którym "jeżdzi" ten króciec od wskazań poziomu paliwa??

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2005, 09:58:44 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
istnieje taka mozliwosc... ale to zadka przypadlosc w plusach.... obejrzyj dokalenie jeszcze instalacje... jak nic nie znajdziesz to wykrec ostroznie czujnik z baku i przemierz jego rezystancje
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2005, 11:32:34 am »

kan

  • Gość
Masz problem z mas?. Jak nie ma masy to pokazuje full. Przeczy?ć styki.

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2005, 20:39:22 pm »

Tom8

  • Gość
Masę muszę mieć "bardzo" dobr? bo jak j? odepne to i tak mi działa wskażnik. Przestaje działać w momencie gdy wyjmę cały czujnik z baku- więc tak: mase już czy?ciłem i odpinałem a on i tak działa, zdj?łem ten kabelek z czujnika (odpowiedzialny za wskazania poziomu paliwa) i dołożyłem do masy- wskazówka płynnie i szybko poszła na maxa, ten sam kabel odł?czyłem i go nie przypinałem do czujnika (chciałem spr czy nie ma gdzie? jakiego? zwarcia na kablach- gdyby było to by mi wskazówka mimo iz była odl?czona mogła co? wskazywać) ale cały czas była na samym dole. To chyba mi ten czujnik nawalił. Aha teraz to mi ta wskazówka wskazuje pełen bak a nie tak jak na poczatku 3/4.

[ Dodano: 2005-11-29, 20:41 ]
Jak rano przekręcam zapłon to mi wskazówka idzie do tego poziomu prawidłowego (tyle ile mam w baku mi wskazuje) ale po paru sekundach juz skacze na sama górę. Kurcze ten czujnik kosztuje 100 zeta. Dużo :cry:

[ Dodano: 2005-11-29, 20:43 ]
Narazie musze jezdzic z tym popsutym czujnikiem. I tak dobrze ze pokazuje pełen bak a nie pusty  :lol:   Z pustym by to ?le wygl?dalo w oczach pasażerów :roll:

[ Dodano: 2006-01-28, 18:30 ]
I już wszystko działa. Kupiłem nowy czujnik paliwa za 98zł i wymieniłem - wszystko gra  :D  :D  :D

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2006, 10:03:13 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Mam ten sam problem, o ktorym pisze Tom8. Sprawa wyglada tak ze wymieniany byl bak (w warsztacie) i pompa paliwa - stara z****** - auto na gazie a w baku opary:D...
po zmianie wskaznik paliwa nie pokazywal prawidlowego poziomy, pojechalem z reklamacja, zrobili i juz pokazywal dobrze. Do czasu az zaczalem dziennie robic ~100km po miescie w upaly, w ciagu pierwszych dwoch dni takich jazd poziom paliwa zaczal sie powoli podnosic do ~3/4 baku (+/- grybosc wskazowki), i zatrzymal sie na 3/4. Od tego momentu po zalaczeniu stacyjki wskazowka wedruje na 3/4. Jednak, czasami mam tak ze poldek nie gasnie po wylaczeniu zaplonu i wyjeciu kluczyka (gasnie po 10/15 sekundach) i w tym czasie gdy jeszcze silnik pracuje wskazowka poziomu paliwa opada do wlasciwego wskazania i stabilisuje sie na wlasciwym poziomie czyli ~1/2 baku (czyli tak jak powinno byc). No i tu szkopul jest, co to moze byc? I jak sie za to zabrac? Odkrecilem dekielek pod kolem zapasowym i sprawdzilem polaczenie z masa - przeczyscilem uchwyty od kabelka masowego podlaczylem - bez zmian... Gdy podpialem bez polaczenia masy (czasny kabelek sobie zwisał) - bez zmian...
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2006, 12:25:55 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
niegasnacy samochod - lekarstwem jest regulator napiecia wyposazony w funkcje usuwajaca ten problem: www.ape.com.pl (model 15RAa/MM w wersji Plus)

wskaznik poziomu paliwa - mimo wszystko powiedzialbym, ze najprawdopodobniej nie masz dobrej masy...
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2006, 22:45:35 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Ja mam od wczoraj inna przypadło?c pokazuje mi non stop poniżej 1/4 baku i nie wiecej i nie mniej nawet rezerwa się nie ?wieci ja tu w zakręt a tu mi przerywa wieć my?le że od wczoraj zrobiłem prawie 100km i nawet nie drgneła no to zonka musi byc...Ale w czym??

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 22, 2006, 14:20:46 pm »

Arnold

  • Gość
Ja jak zmieniałem bak, zlałem z niego dokładnie 6 litrów benzyny (5-litrowa bańka i litrowa butelka) i po założeniu nowego baku i zalaniu wska?nik (przed podł?czeniem masy pokazał prawidłow? ilo?ć), ale po podł?czeniu i odlapeniu pokazał ponad 1/4 baku, czyli dużo za dużo. Od tamtej pory nie wiem czy ufać wska?nikowi czy lampce rezerwy, rezerwa zapala się jak mam ciut poniżej 1/4, zawsze zapalała się w okolicach 1/8. My?lałem, że się podwiesił pływak, stukanie w bak i jeżdżenie po dołach nic nie dało :roll:

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2006, 19:23:19 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
A o to chodzi że nic nie było robione ale normlanie nie mam jak zajżeć....Ale jutro obczaje i jaknie pomoże to nie wiem....

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 22, 2006, 19:45:30 pm »

Arnold

  • Gość
Pudzian_Puławy, zajrzyj od strony bagażnika, zdejmij ten dekielek. U mnie może być to, że bak nie był jaki? specjalnie oryginalny i przy wkładaniu (tylko wła?nie nie pamiętam czy czujnika czy pompy) trzeba było trochę powalić młotkiem... :) Może nadal krzywo siedzi czy jak :?

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2006, 09:04:20 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Nie trzeba narazie wczoraj zatankowałem za 40 zeta i zaczoł wskazywać...Może się gdzie? zacioł....

Wskaznik benzyny w Plusie
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2006, 16:27:48 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "Osfald"
wskaznik poziomu paliwa - mimo wszystko powiedzialbym, ze najprawdopodobniej nie masz dobrej masy...

jakies jeszcze inne pomysly procz masy?
cholera mnie bierze po malu z tym.. dalem mam 3/4, czasem grubosc kreski ponizej
mimo ze w baku ~1/2 (nawet mniej)...
co robić?
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;