Autor Wątek: Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???  (Przeczytany 3369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« dnia: Luty 19, 2007, 14:45:59 pm »

Cypekm

  • Gość
Zagladajac pod licznik w wiazce przewodow mam trzy kostki ktore nie sa do niczego podlaczone Od czego one sa?
1 - pojedyncza z przewodem czerwonym,
2 - poczworna,
3 - podwojna lub potrojna nizapamietalem :)
Mam ATU+ wiec pomyslalem ze wiazki przewodow sa jednakowe w plusach i te niepodlaczone kostki sa to np przewody dochodzace do wycieraczki tylu i spryskiwacza w Caro

Dodatkowo zauwazylem w skrzynce bezpiecznikow zauwazylem dodatkowy kabelek ktory poprzedni wlasciciel wpial w bezpieczniki pomiedzy przekaznikiem wtrysku (J -10) a modulem sterujacym silnika nagrzewnicy (L-12) Do czego to moze byc

[ Dodano: 19 Lut 2007 14:49 ]
I jeszcze jedno czy podswietlanie tablicy w ATU+ jest mozliwe bo u mnie sie caly czas swieci i czy tak powinno byc

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2007, 14:56:50 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Kostki za zegarami sa do podlaczenia el. podnosnikow szyb.
Podswietlenie tablicy jest mozliwe i swieci sie gdy sa wlaczone swiatla postojowe lub mijania.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2007, 15:05:02 pm »

Cypekm

  • Gość
Dzieki za odpowiedz Co do podswietlenia to zle zadalem pytanie za co przepraszam Chodzi o podswietlenie zegarow u mnie po przekreceniu kluczyka na wlaczona elektryke swieca sie caly czas niezaleznie od polozenia przycisku swiatel

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2007, 15:09:14 pm »

alex1916

  • Gość
Podświetlenie zegarów działało tak już od Caro mk.II, zapewne w Pluszakach też (ale - po prawdzie - to pewności nie mam ;) ).

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2007, 15:10:23 pm »

Cypekm

  • Gość
W domqu znalazlem schemat wiazek do plusa i faktycznie kostka z 4- przewodami to kostka do szyb elektrycznych, natomiast pojedyncza to immobilaizer i a podwojna to zlacze alarmu

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2007, 18:40:26 pm »

Boczek

  • Gość
alex ma racją. Zegary podświetlają się zawsze po przekręceniu stacyjki.

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2007, 19:00:50 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3415
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
u mnie jest tak zrobione ze podswietlenie sie swieci jak mam wlaczone swiatła mijania, na postojowych jest tylko piktogram właczony ;)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2007, 03:13:56 am »

Boczek

  • Gość
jimorrison#1921,  bo Ty masz całkowicie elektryke pozmienianą. (pamiętasz światło stop?)

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2007, 12:25:42 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3415
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
ba :D outsider z mojego atu hehe :) jeszcze pare takich kwiatków by się znalazło ...
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2007, 19:36:15 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
u mnie sie podswietlanie zegarow zapala razem ze swiatlami :lol:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2007, 11:53:43 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
za zegarami sa kostki szyb i lusterek elektrycznych oraz immobilajzera
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2007, 16:38:09 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
i jeszcze jest kostka od grzanych ziclów

a co do oswietlenia zegarow, to z tego co ja sprawdzalem to zalezy jak im sie widzialo tak podlaczali
u mnie podswietlenia wlaczaja sie ze swiatlami mijania u śp Jefa wlaczaly sie z postojowkami, wiec nie zdziwie sie jak komus beda sie swiecily ciagle po przekreceniu kluczyka

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2007, 15:37:45 pm »

Cypekm

  • Gość
A czy ktos moze juz zmienial tak aby wskazniki swiecily sie np podczas wlaczonych postojowek Gdzie jest przewod zasilajacy te zarowki i czy wystarczylo by przepiecie go do bezpiecznika swiatel postojowych (o ile w bezpiecznikach prezwod zasilajacy odpowiedzialny tylko za oswietlenie wskaznikow jest)

Po drugie: Jak sie u was wlacza ogrzewanie szyby tylnej bo u mnie po zapaleniu odrazu jest wlaczona co mnie rowniez denerwuje W gaznikowcach przynajmniej mialem jakas kontrole nad tym co wlaczam :) i czym steruje

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2007, 16:51:46 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Cypekm"
Jak sie u was wlacza ogrzewanie szyby tylnej bo u mnie po zapaleniu odrazu jest wlaczona co mnie rowniez denerwuje
to jest taki bajer ktory dziala tylko gdy jest zimno, pozatym mamy przycisk
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2007, 23:36:08 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3415
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
http://www.ape.com.pl/polonez.htm Cypekm zobacz funkcje "urzadzenia mikroprocesorowego"
ogrzewanie tylnej szyby załączane ręczniei automatycznie na 5 lub 10 min w zależności od temperatury otoczenia po 10 s od uruchomienia silnika
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2007, 19:20:18 pm »

Cypekm

  • Gość
Dzieki wielkie teraz juz wiem :)

Oczywiscie pojawily sie nowe pytania dotyczace wskaznikow

1) co moze byc przyczyna braku kontrolki swiatel dlugich oraz kontrolki swiatel drogowych (z tym ze ta ostatnia czasami jest a czasami znika :) ) wykluczam przepalenie zarowki bo te sprawdzalem
2) przegladajac stronke APE zauwazylem kika rzeczy np. przelacznik przyczepy - mam zamontowany hak i czy podlaczajac przyczepe bedzie mi sie swiecila ta kontrolka na wskaznikach i czy jest potrzebny taki przelacznik np do podpiecia elektryki - jeszcze przyczepki nie podlaczalem :) Po drugie zainteresowal mnie sportowy modul zaplonowy do gaznikowcow - czy to cos daje czy to tylko taki pic na wode

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2007, 19:33:49 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3415
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: Cypekm

1) co moze byc przyczyna braku kontrolki swiatel dlugich oraz kontrolki swiatel drogowych (z tym ze ta ostatnia czasami jest a czasami znika :)[.quote]
jakiś nie kontakt
Cytat: "Cypekm"

2) przegladajac stronke APE zauwazylem kika rzeczy np. przelacznik przyczepy - mam zamontowany hak i czy podlaczajac przyczepe bedzie mi sie swiecila ta kontrolka na wskaznikach i czy jest potrzebny taki przelacznik np do podpiecia elektryki - jeszcze przyczepki nie podlaczalem :)

samo raczej sie nie zaswieci jak nie masz instalacji elektrycznej haka i nie masz "guzika" :). ten przelacznik jest po to (o ile sie nie myle) zeby dawac wieksze natezenie pradu podczas podlaczonej przyczepki (dodatkowe zarówki)
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Brak podswietlania zegarow
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2007, 16:55:41 pm »

qmulus

  • Gość
panowie nie wiecie czmu zgaslo poswietlanie zegarów?? wszystkie bezpieczniki sa ok.

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 17, 2007, 19:32:01 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
wyjmij zerady i obacz czy ci sie jakies sciezki nie spalily z tylu zegarow (wtedy ratuje jedynie wymiana zegarow?), chyba ze zarowki oglosily zbiorowe samobojstwo.. sprawdz najpierw te najprosciejsze sprawy..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Co to za nie podlaczone kostki przewodów ???
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 17, 2007, 20:21:06 pm »

qmulus

  • Gość
dobra ide sprawdzic ale zarowki odpadaja bo wiekszosc to diody  :P

[ Dodano: 18 Mar 2007 12:47 ]
zegary. musialem  zrobic mostek bo brakowalo +   :twisted: