Autor Wątek: Co można ulepszyć w elektryce  (Przeczytany 3179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co można ulepszyć w elektryce
« dnia: Marzec 29, 2007, 19:59:21 pm »

Offline święty

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1161
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez S1600 powerd by LANCIA 1.6 16v EFI
    • http://www.kswiecicki.prospect.pl
Myślę że warto by było opisać swoje modyfikacje odnośnie elektryki - przynajmniej w tym dziale.

Polonez MR 87 - w moim przypadku:
- wymiana przerywaczy mechanicznych na elektroniczne , miałem zakładać z caro MR91 ale jest troszke modyfikacji w instalce.
- wymiana silniczka wycieraczek na wersję z MR93
- wymiana przełącznika zespolonego na wersję MR93
- przeróbka programatora wycieraczek na programator z audi 80 B3 - samoczynne włączanie się wycieraczek w momencie załączenia spryskiwaczy , docelowo albo model z nowszego AUDI (z funkcją osuszania i programowanym cyklem pracy) lub na razie z Peugeota - to samo co audi ale dodatkowo jest potencjometr do płynnej regulacji czasu.
- włączniki z caro mr93 - docelowo mam założyć przekaźnik tylnej szyby od peugeota - funkcja on/off tak jak caro mr93 , samoczynne wyłączenie sie po kilku minutach ogrzewania szyby a co najważniejsze to wystarczy tylko przepiąć kilka kabelków w gnieździe przekażnika seryjnego i wymienić przełącznik ogrzewanej szyby na caro mr93
- elektryczne otwieranie tylnej klapy - wpiołem zamiast psikacza tylnej szyby i osobny przycisk.

Jeśli kogoś interesują moje modyfikacje to mogę napisać coś więcej.
Myślę że znajdzie się kilka osób co zrobiło coś ciekawego u siebie i będzie się chciało podzielić swoimi ulepszeniami.
"jest ryzyko , jest zabawa"

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2007, 21:12:08 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
pisz wiecej.  :mrgreen:
Cytuj (zaznaczone)
- przeróbka programatora wycieraczek na programator z audi 80 B3 - samoczynne włączanie się wycieraczek w momencie załączenia spryskiwaczy , docelowo albo model z nowszego AUDI (z funkcją osuszania i programowanym cyklem pracy)

a tego w polonezie nie ma fabrycznie? chyba ze ja czegos nie rozumiem.
to ja, byly Marcin#839

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2007, 21:26:58 pm »

Offline święty

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1161
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez S1600 powerd by LANCIA 1.6 16v EFI
    • http://www.kswiecicki.prospect.pl
Jest ale w modelach mr93 i wyżej , stare tego nie mają - ale nie chciałem adoptować urządzenia mikroprocesorowego bo padają ..... mam ich 5 ale wolę inaczej to rozwiązać.
Zresztą jak nawali to leci wszystko a jak są pojedyńcze przekażniki to wymieniasz przekaźnik odpowiedzialny za jedną rzecz i jest ok
"jest ryzyko , jest zabawa"

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2007, 21:42:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wez zrob to porzadnie na seryjnym urzadzonku skoro masz ich tyle
padaja z czestotliwoscia wyborow prezydenckich ,a dodatkowo bedziesz mial kotrolke spalonych zarowek STOPu ,a jak wezmiesz urzadzenie mikroprocesorowe z Plusa to takze kontrolke spalonej zarowki oswietlenia pojazdu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2007, 23:37:50 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
Stary - machnij całą wiązkę od MR93. W/g mnie ta elektryka jest doskonała (Prawie bo zawsze coś można poprawić)
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2007, 22:50:59 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
APE z Caro tez ma kontorle przpelaonych zarówek...
  • Jef
  • Czaku

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2007, 23:52:31 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Na pewno mozna by ulepszyc oswietlenie bagaznika- o tym ze lampka pali sie tylko i wyłacznie kiedy swieca sie pozycje dowiedziałem sie przypadkiem- nigdzie o tym nie pisza ! A urzadzenie mikroprocesorowe wcale tak czesto nie pada- nawet jesli to kosztuje grosze wiec to moim zdaniem sztuka dla sztuki ale pokaz ze mozna inaczej !!
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2007, 09:20:25 am »

karol-1987

  • Gość
Cytat: "Elwood#1887"
Na pewno mozna by ulepszyc oswietlenie bagaznika- o tym ze lampka pali sie tylko i wyłacznie kiedy swieca sie pozycje dowiedziałem sie przypadkiem- nigdzie o tym nie pisza !
tzn ulepszone juz mialy to poldki z ukladem lukasa, ja mam zwyklego caro 95 ale na lukasa sie nei zapalalem i juz mam pod swiatla podlaczone. a w lukasie jest na stale prad i czujnik otwartej klapy i jest wszystko si :D

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2007, 14:55:04 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
A pochwalisz się jak zrobiłeś otwieranie tylnej klapy?

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 08, 2007, 15:38:45 pm »

karol-1987

  • Gość
kto ja? ja mam normalnie bez czujnika. kiedys podlaczalem sobie owietlenie niebieskie pod nogi na przodzie i z tylu na słupkach. znalazłem kable od lampki podsufitkowej na słupku i pociągnąłem stamtad stały plus sobie do bagaznika i w tej chwili lampke zapalam kiedy chce. a podswietlenie blue (pod nogi) podlaczylem tez pod lampke i dalem przelacznik trójpozycyjny osobny i w tej chwili mam takie opcje podświetlenia na nogi jak w podsufitce :mrgreen: czyli a) czujnik drzwi dziala na oświetlenie b) wyłaczone calkiem c) świeci sie na stałe  :mrgreen:

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 08, 2007, 15:52:35 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Nie Ty:) Autor wątku, chodziło mi o otwieranie bagażnika a nie oświetlenie;)

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 08, 2007, 17:53:35 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
zwykly silownik od centralnego zamka, przynajmniej ja tak mam i dziala bez problemu. maurer, poszukaj o tym na forum. na pewno bylo o tym juz.
to ja, byly Marcin#839

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 08, 2007, 23:50:05 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Na tym zdjeciu wyglada troche jakby luz na opasce miedzy silownikiem a zamkiem byl wiekszy niz skok siłownika;) A jak to jest sterowane, ręcznie jakims przyciskiem podajesz krótki impuls na siłownik?

Co można ulepszyć w elektryce
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2007, 00:06:43 am »

Chudson

  • Gość
ja założyłem kiedyś mikroprocesor z mr93 i chodził super, teraz mam założoną całą instalkę z plusa i też nie narzekam - wszystko działa świetnie. nie ma co kombinować z elektroniką z zachodnich aut, wystarczy poszukać w nowszych poldkach. No i jeśli ktoś lubi większe grzebanie to polecam odrazu całą instalke przerzucać