Autor Wątek: Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/  (Przeczytany 3849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« dnia: Maj 17, 2007, 12:44:46 pm »

ClassixNouveaux

  • Gość
problem jest taki... gdy ruszam wskazowka predkosciomierza zaczyna drgac niesamowice od 40-70km/h w tym przedziale , powyzej 80km dziala elegancko... linka jest ok sprawdzalem. jakies pomysly....

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2007, 13:04:27 pm »

Radecki Marcin

  • Gość
U mnie drga od 20 do 60 km/h też niewiem co jest.

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2007, 13:21:00 pm »

klimek83

  • Gość
wydaje mi się że jest to wina przekładni (tych "trybków" ) znajdujących się w liczniku.
Przerabiam teraz taką usterkę w Ticusiu. Niby linka wraz z pancerzem jest ok, nawet jest porządnie nasmarowana, a jednak wskazówka drga.

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2007, 13:37:35 pm »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Ja tez tak miałęm az do wczoraj :mrgreen:
Sprawa jest banalna należy wyciągnąć linke z pancerza oczyścic ją ,a następnie do środka pancerza nalać troche oleju, a samą linke wysmarować lekko smarem.
Ja tak zrobiłem i chodzi pięknie bez skakania :wink:

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2007, 23:14:13 pm »

marcij

  • Gość
Wydaje mi sie ze oprocz linki moze to tezjednak byc wina samegro licznika. U mnie rowniez drga , ale mniej tak o oko 5mk/h co wiecej byl glosny licznik , slychac bylo nasilajace sie ze wzrostem predkosci stukanie. Wyjecie zegarow i poruszanie mocowaniem linki (mam zaplombowane , wiec nie chcialem bez koniecznosci zrywac) pomoglo , nie stuka i mniej drga.

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2007, 23:48:33 pm »

Chudson

  • Gość
częśto w taksówkach widuje skaczące wskazówki , spowodowane jest to montażem czujnika taksometru na lince. najczęstszy, powodem jest właśnie linka, nie do końca dokręcona lub nie dociśnięta przy zegarach, zagięta dziwnie bądź zasyfiona.

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2007, 10:16:23 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
jak wskazowka skacze to linka moze sie prosic o wymiane.
nowej linki radze nie smarowac. najlepiej tylko popryskac do srodka pancerza jakiegos
smarujacego siuwaksu i starczy. jak posmarujecie, np. smarem to nowa linka bedzie skakac jak glupia. wiem, bu ja glupi ja nasmarowalem, i skacze od 0 do okolo 15km/h jak sie bardzo wolno jedzie. i do tego zaczela znowu halasowac. musze zmienic znowu na nowa, ale tym razem zamontowac ja bez "ulepszania"  :mrgreen:
to ja, byly Marcin#839

Re: Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2007, 11:12:30 am »

MariuszD

  • Gość
Cytat: "ClassixNouveaux"
problem jest taki... gdy ruszam wskazowka predkosciomierza zaczyna drgac niesamowice od 40-70km/h w tym przedziale , powyzej 80km dziala elegancko... linka jest ok sprawdzalem. jakies pomysly....

Ja od lat (i kilku samochodów) smaruję linkę mieszanką Hipolu i pyłu grafitowego ( do zakrętki leję kilka cm sześć Hipolu i dosypuję grafitu) mieszankę strzykawką nalewam do pancerza i wsuwam linkę, i tak dalej linka kilka cm w pancerz, trochę tej mikstury. Linki na tej mieszance wytrzymują mi nawet 100 kkm (nie wiem ile więcej bo nie jeździłem dłużej żadnym samochodem)

Skacząca wskazówka prędkościomierza... :/
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2007, 15:06:15 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
sluchajcie rozbieralem zegary a potem je zlozylem,a teraz po jakims 3 tygodniach licznik odmawia posluszenstwa najpierw wskazowka drgala i nie przekraczala 50 a teraz wogole 30 nie przekracza czemu??moze ktos pomoc??jak skladalem wszystko bylo dobrze...
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015