Autor Wątek: Cięzko chodząca dźwignia ssania  (Przeczytany 2734 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cięzko chodząca dźwignia ssania
« dnia: Luty 13, 2008, 10:13:00 am »

ToM

  • Gość
Chciałbym poruszyc temat cieżko chodzącej dźwigni ssania i hydraulicznego mechanizmu poziomowania świateł :) W sumie i tak pewnie za jednym razem to i to trzeba rozbierac ;)

1. To tak strasznie cięzko zaczela mi ostatnio chodzic dzwignia od ssania i zdaza sie tak ze czasami do konca nie chce sie schowac. Czego to moze byc powod :?: moze cos trzeba nasmarowac albo moze cos ja blokuje... :?:

2. Jeszcze chodzi mi o hydrauliczna regulacje swiateł. Na jakiej zasadzie ona dziala. Co jest najczestszą przyczyna, że ten machanizm przestaje działac :?:

Cięzko chodząca dźwignia ssania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2008, 11:31:05 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
ad 1. Sprawdź linkę. Może się zaczęła rozłazić na drobne, albo po prostu wystarczy nasmarować.

ad 2. Wycielk płynu. Moim zdaniem nie opłaca się naprawiać, bo zaraz znowu wyleci.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Cięzko chodząca dźwignia ssania
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2008, 13:28:33 pm »

ToM

  • Gość
oki w piatek sprawdze linke albo odrazu zmienie na nowa. Pojutrze zobacze co da sie z tym zrobic dzieki :)

Cięzko chodząca dźwignia ssania
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2008, 13:31:15 pm »

Grzesiek1231

  • Gość
Albo śruba przy gaźniku co trzyma linkę za mocno jest wkręcona u mnie tak było.

Cięzko chodząca dźwignia ssania
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2008, 16:56:50 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
Cytat: "matucha"
ad 1. Sprawdź linkę. Może się zaczęła rozłazić na drobne, albo po prostu wystarczy nasmarować.

albo mam słabą pamięć...  albo tam nie ma linki, tylko drut (twardy drut) który lubi rdzewieć :)
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Cięzko chodząca dźwignia ssania
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2008, 16:57:56 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
a jak nie ma masy to lubi amse włąsnie po luince ssanaia sobie ciągnac do rozrusznika i przypieka ją co powoduje jej bardzo ciezkie działanie

Cięzko chodząca dźwignia ssania
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2008, 08:33:39 am »

ToM

  • Gość
nie wiem.. jutro zobacze co to jest mam nadzieje ze nic skomplikowanego :D oki dzieki za porady jak naprawie to napisze :mrgreen:

[ Dodano: 15 Lut 2008 12:43 ]
wszystkiemu byla winna linka od dźwigni ssania delikatnie przyrdzewiala, ale przysmarowalem bo nie bylo w sklepie a jak tylko bedzie to wymienie na nowa. A jak jeszcze wyciagnac stara linke z dzwigni :?: macie jakies sposoby na nią :?: