Autor Wątek: Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik  (Przeczytany 1130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik
« dnia: Maj 22, 2008, 15:02:19 pm »

Zaku1989

  • Gość
Witam, jestem posiadaczem poloneza Caro plus z roku 1997 z jednopunktowym wtryskiem Bosha i mam następujący problem: Któregoś dnia jak wracałem do domu długo po przełączeniu się na gaz, samochód zgasł i całkiem odmówił posłuszeństwa, nie dało się go już odpalić, tak więc odholowałem go pod dom. Następnego dnia jak poszedłem zrobić oględziny zauważyłem, że przepalony jest bezpiecznik od układu wtryskowego. Wymieniłem go na nowy, ale ten też się przepalił w momencie przekręcenia kluczyka od stacyjki. I tak dzieje się za każdym razem, wnioskuje, że gdzieś jest jakieś zwarcie, ale nie mam pojęcia gdzie i jak to sprawdzać. Proszę o pomoc w diagnozie co może być uszkodzone.

Pozdrawiam
Adam

Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2008, 17:22:07 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
no co, zarezerwuj trochę czasu i po centymetrze sprawdź gdzie się kable smażą :D
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2008, 17:30:13 pm »

Zaku1989

  • Gość
Ehhh.. łatwo powiedzieć, jak się ma jako takie pojęcie o elektryce w autach, ja nawet nie wiem od czego zacząć :P

Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2008, 17:37:43 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Zaku1989, to wcale nie takie straszne ;) Jak Ci się przepala bezpiecznik, to wiesz już który przewód szukać. Odpinasz skrzynkę z bezpiecznikami i jedziesz :) sprawdzasz, który to przewód, pociągasz, ew. ktoś pomaga żeby widzieć gdzie idzie i tak jakoś powoli do przodu. Wcale nie jest jakieś wielkie pojęcie potrzebne:)

[ Dodano: 22 Maj 2008 17:43 ]
Jeszcze dodam tak od siebie, to nie mam pojęcia gdzie ten przewód idzie, ale najbardziej szukałbym w miejscach typu gdzie jest blisko karoseria czy jakieś wtyczki. W wiązce musiałyby się gdzieś 2 przewody naraz przetrzeć, co jest malo prawdopodobne raczej.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2008, 20:32:18 pm »

Zaku1989

  • Gość
Właśnie wróciłem po 3h walki z poldkiem. Nic szczególnego nie odkryłem mimo, że rozkopałem całą deskę rozdzielczą i cały wtrysk. A może to nie jest kwestia kabli tylko poszedł moduł wtrysku? Jest takie prawdopodobieństwo?

Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2008, 22:15:01 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Zaku1989, ten przewód jest czarny ?

[ Dodano: 22 Maj 2008 22:35 ]
Tak patrzę po schemacie instalacji i przewód z gniazda z bezpiecznikiem idzie prosto do wtryskiwacza i nie zahacza nic po drodze. Powinien być czarnego koloru. Jeśli tak jest, to go obadaj dokładnie.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Problem z wtryskiem - przepalający się bezpiecznik
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2008, 23:46:48 pm »

Zaku1989

  • Gość
Do bezpiecznika dochodzi czerwony i czerwono czarny. A przy wtryskiwaczu jest czarny. Ten schemat masz w jakiejś książce czy w niecie znalazłeś? Mógł byś podać tytuł i autora książki, lub linka jeśli to z internetu?