Autor Wątek: rozporka kielichow gdzie i jaka kupic  (Przeczytany 3779 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« dnia: Czerwiec 29, 2008, 17:59:06 pm »

bodzio82

  • Gość
moje pytanie jest tego typu gdzie i jaka rozporke kielichow mozna dostac do poloneza za rozsadne pieniadze tzn tak do 150zl :wink:

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2008, 18:00:41 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
glowne pytanie -a po co Ci to potrzebne ?
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2008, 18:24:50 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3767
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Zeby szpanować pod remizą...  :lol:
Rozpórki kielichów stosuje sie w McPhersonach, a ty masz wahacze...
Zresztą dobrze sie zastanów... Jak zamocujesz rozpórkę po lewej stronie, skoro tam jest pełno wszystkiego i w dodatku przeszkadza filtr powietrza ?
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2008, 19:04:00 pm »

marcij

  • Gość
No i jeszcze kielichy by sie przydaly....

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2008, 19:17:53 pm »

bodzio82

  • Gość
Cytat: "Multec"
Zeby szpanować pod remizą...  

co to mnialo znaczyc :twisted:
mam walnieta szybe tzn idzie od dolu go góry juz prawie doszlo do polowy szyby,chce zmienic szybe bo na allegro znalazlem nowe przednie szyby po 100zl i boje sie ze moze konstrukcja jest juz slaba i dlatego pekla mi szyba bo pekniecie zrobilo sie jakies 4 lata  temu zaczelo sie od malej ryski,wiec moze rozpurka usztywni nieco konstrukcje i ta nie walnie tak jak poprzedniczka :wink:
p.s tylko ze kiedys sie ostrzej jezdzilo wiec moze dlatego walnela ta szyba  :wink:

[ Dodano: 29 Cze 2008 19:33 ]
a wogole jest mozliwe zeby szyba walnela od slabej konstrukcji bo mi ani kamien nie uderzyl ani nic z mechanicznych rzeczy, chyba ze nagrzala sie od slonca i pekla bo kiedys stawialem poldka w samym sloncu bo nie bylo gdzie gdyz robilem w takiej zjeb.. firmie gdzie bylo zero cienia

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2008, 20:16:40 pm »

Fistasz

  • Gość
W Poldku przód jest wystarczająco mocny, obejdzie sie bez rozpórki, której i tak nie ma gdzie wcisnąc. Co najwyzej kostrukcja słupków przednich moze byc osłabiona. Nie gnije ci polączenie słupków z dachem?

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2008, 20:30:42 pm »

bodzio82

  • Gość
Fistasz, co jak co ale  polaczenie slupka z dachem jest w idealnym stanie sam sie dziwie ze mam taki ladny dach bo widzialem niektore poldki to pozal sie Boze,a moj cala zime stoi pod churka i dach nie zostal naruszony przez ruda

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2008, 21:02:33 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
bodzio82, u mojego starszego w toyce szyba leciała i po prostu wymieniało się ją na nową (używaną) Auto miało praktycznie wycięte podłużnice i brak progów :]... Zaczynało się składać - szyba przenosi duże obciążenia - jeśli nie robią tego jeszcze podłużnice czy progi bo ich brak to cóż ... hmmm :D:D:D
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2008, 21:15:21 pm »

Fistasz

  • Gość
Musisz sprawdzic stan elementów nosnych nadwozia tak jak mówi jimo, progi i podluznice.

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 29, 2008, 21:36:50 pm »

bodzio82

  • Gość
Fistasz, no co do tych elementów to nie bede sie juz wypowiadal :wink: ale szyba mi pekla jakies 4 lata temu to podloga progi i podluznice byly w dobrym stanie troche moze za bardzo szalalem  :mrgreen: ale tylko kiedys teraz jezdze jak Bog przykazal :wink:
p.s nieraz mnie tylko naleci jak kazdego wlasciciela poloneza :mrgreen:

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2008, 00:50:02 am »

K@millo

  • Gość
moze materiało-znastwa to ja nie studiuje ale wiem ze napewno jak by szyba pracowała w samochodzie to nie zaczeło by się od małego pęknięcia tylko na takowym by sie szybko skończyło... felerna szyba lub jak powiedział KGB ktoś uderzył...

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2008, 01:23:46 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2627
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
od naprężeń to mogą pękać szyby przyklejane do blachy. w poldku szyba jest osadzona w gumowej uszczelce. jeśli pęka, to raczej z przegrzania lub wady materiału.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2008, 07:04:50 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
różnie to bywa - w lecie zeszłego roku (upał był) na moich oczach w kawałeczki rozsypała się szyba w stojącym na parkingu maluchu - w maluchach raczej szyby nie były klejone 8)
w Skodach Favorit i pierwszych Felicjach też szyby leciały bo tam buda było strasznie mało sztywna - potem zakładali rozpórki. W Poldkach to nie ma sensu.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2008, 10:34:27 am »

e_gregor

  • Gość
Gdyby szyba pękła od naprężeń to szybko poszłaby dalej osłąbiona pęknięciem. Poza tym zamiast rozpórki za 150zł można mieć szybę używkę w dobrym stanie za 50zł i 100zł na tankowanie lub drobne naprawy

[ Dodano: 2008-06-30, 10:35 ]
W ty momencie można temat zamknąć ale nie wygaszać - niech zostanie dla kolejnych fanów rozpórek.

rozporka kielichow gdzie i jaka kupic
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2008, 10:38:23 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Cytat: "K@millo"
moze materiało-znastwa to ja nie studiuje ale wiem ze napewno jak by szyba pracowała w samochodzie to nie zaczeło by się od małego pęknięcia tylko na takowym by sie szybko skończyło... felerna szyba lub jak powiedział KGB ktoś uderzył...


Zaczełoby się od małego pęknięcia ;) i w szybkim czasie by się to pęknięcie powiększało.
Wiem to z autopsji
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;