Autor Wątek: Zgubione dokumenty  (Przeczytany 3063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zgubione dokumenty
« dnia: Sierpień 05, 2009, 22:26:39 pm »

asdx22

  • Gość
Witam

Kupiłem jakiś czas temu motocykl. Chciałbym teraz go zarejestrować, ale zgubiłem do niego wszystkie dokumenty (umowę, dowód rej. , kwity OC). Ponoć jest możliwość rejestracji, ale najpierw trzeba pojechać do najbliższego komisariatu i zdobyć kwit że pojazd nie jest kradziony. Po tym udać się z tym potwierdzeniem do starostwa i tak pojazd zarejestrować - czy to prawda (jak z moto jest ok)?

Pozdrawiam

Zgubione dokumenty
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2009, 23:44:48 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
A ja nie słyszałem żeby policja dawała zaświadczenia o tym, że coś nie jest kradzione...
Zgłasza się o zgubie w urzędzie, który wydał dokumenty i wyrabia nowe. Na pewno nie za darmo...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Zgubione dokumenty
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:39:10 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "DF"
A ja nie słyszałem żeby policja dawała zaświadczenia o tym, że coś nie jest kradzione...
Zgłasza się o zgubie w urzędzie, który wydał dokumenty i wyrabia nowe

chyba nie tak do końca, bo wtedy każdy złodziej mógłby powiedzieć,że zgubił kwity i zarejestrował by jumane auto z reichu

Zgubione dokumenty
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:50:52 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Znasz poprzedniego właściciela? Może napisz z nim jeszcze raz umowę to będziesz miał jakiś dokument?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Zgubione dokumenty
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:42:49 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Cytat: "Pio555"
Cytat: "DF"
A ja nie słyszałem żeby policja dawała zaświadczenia o tym, że coś nie jest kradzione...
Zgłasza się o zgubie w urzędzie, który wydał dokumenty i wyrabia nowe

chyba nie tak do końca, bo wtedy każdy złodziej mógłby powiedzieć,że zgubił kwity i zarejestrował by jumane auto z reichu


Napisałem - w urzędzie, który wydał (zagubione) dokumenty.
Policja ma informacje o zgłoszonych kradzieżach a nie o wszystkich kradzieżach i z tego co wiem to kiedyś rejestrowali tylko u siebie zgłoszenia o utracie dokumentów a potem wydawali zaświadczenia temu obywatelowi o tym, ze to zgłosił. Raczej nie wydawali nigdy poświadczeń o tym, że coś tam nie figuruje, że kradzione. Byłyby kolejki po zaświadczenia pod komisariatami, że samochód, skuter, komórka, telewizor, bransoletka, żona, puszka coli, komputer, dżinsy, komoda...  :mrgreen:

Jak widać nikt nie wypowiada się z najświeższą wiedzą więc wypada udać się do urzędu i potem podzielić się nowinami z potomnymi...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Zgubione dokumenty
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:51:39 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, zamiast tych dokumentów należy przedstawić zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji - zgodnie z art. 72 ust. 4 ustawy - Prawo o ruchu drogowym.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Zgubione dokumenty
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2009, 21:47:35 pm »

asdx22

  • Gość
Pytałem o to dawniej:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=40490&hl=

Ale idąc tym tropem na komendzie powiedzieli mi że mam się udać z pojazdem na najbliższy komisariat i tam go sprawdzą - natomiast nic o potwierdzeniu nie mówili. Wiem tylko że moto było rejestrowane na tablicach SG - więcej informacji i dokumentów nie posiadam.