Autor Wątek: Tnie prawą przednią oponę zewnętrzną krawędź.  (Przeczytany 2138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tnie prawą przednią oponę zewnętrzną krawędź.
« dnia: Styczeń 12, 2009, 09:25:11 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Witam.

Zauważyłem że tnie mi zewnętrzną krawędź prawej przedniej opony i to dość znacznie bo różnica między wewnętrzną a zewnętrzną grubością bierznika jest prawie x2.

Auto ciągnie w prawo tak że trzeba je kontrować.

Byłem na przeglądzie w grudniu i ponoć sworzeń dolny prawy ma delikatny luz ale po rozmowie z diagnostą stwierdziliśmy że do wiosny wybije się na tyle że będzie konieczna jego wymiana (w sumie ma prawo bo ma dobrze ponad 180kkm) Końcówki drążków ponoć OK. Jedynie drążek środkowy ma luz na połączeniu z przekładnią kierowniczą ale to ma tylko wpływ na luz kierownicy a nie na prowadzenie auta.

Zjawisko to ma miesjce od dość dawna bo i kiedyś mi oponę tak cięło ale nie zciągało więc się nie przejąłem. Teraz jak mam kupić nowe opony to zastanawiam się co trzeba wymienić aby było dobrze.

Dodam że lewa opona zuzywa się równomiernie więc nie wskazuje to na problem ze zbierznością...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Tnie prawą przednią oponę zewnętrzną krawędź.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2009, 09:34:43 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
kąt wyprzedzenia koła do poprawy (przez to sciąga) i dodatkowo sprawdzić pochylenie koła.

Tnie prawą przednią oponę zewnętrzną krawędź.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2009, 10:30:06 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Qrcze po 5 latach trzeba w końcu pojechac do mechanika bo sam tego nei sprawdzę chyba...
PS. Co trzeba wymienić przed ustawianiem. Co tam mogło się uszkodzić/przestawić.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Tnie prawą przednią oponę zewnętrzną krawędź.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2009, 10:41:41 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
gumy na drązku reakcyjnym sprawdzić najlepiej wymienić i ten nieszczesny swożeń by nie robił błedu w ustawieniu. jak masz kawałek równego placu to mam zabawkę która pozwala sprawdzić i wstępnie wyregulować sobie koło
przykręcane do koła sprawdza jego pochylenie w stopniach oraz kąt wyprzedzenia
warunek prosta stalowa felga (mocowane za rant. alusy go czesto nie mają a jesli mają w większości ozdobny i ciężko umocować)