Autor Wątek: wywalić kompa  (Przeczytany 2971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wywalić kompa
« dnia: Marzec 24, 2009, 18:49:56 pm »

fanatyk

  • Gość
Witam mam forda sierre 2.0 ohc benzyna+gaz na gaźniku z silnikiem krokowym(tak mi powiedzieli) chciałbym wywalić ten gaźnik i komputer też i wstawić normalny gaźnik z ssaniem (najlepiej poloneza) czy jest to możliwe? Co trzebaby zrobić przy takiej operacji? Czy to się w ogóle opłacać może?

wywalić kompa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2009, 19:44:53 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Da się wstawić gaźnik Poloneza, można też pomyśleć o gaźnikach mniej skomplikowanych, np: WEBER 32/36 DGAV - gaźnik zakładany zarówno w 2.0 jak i 1.6 GT. Dość prosta budowa, żywotny (mam w planach montaż takiego u siebie-leży umyty i sprawdzony). Mam gdzieś nawet wymiary dysz dla gaźnika z Poloneza, posadzonego w 2.0, w Capri.

.......... odkopałem:
"Dysze powietrzne 225 i 210, do tego większe paliwowe 115 i 120 zamiast.
Poziom paliwa ustaw na 6, aha i dysze pompki przyspieszającej 70.
Można również dać paliwowe 120 i 145 ale to już przy poważniejszych zmianach w motorze.. " (zaczerpnąłem z www.capri.pl)

Człowiek, który to złożył na tych nastawach gaźnik od PN-a w swoim fordzie, bardzo sobie chwalił taki config.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

wywalić kompa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2009, 20:04:39 pm »

fanatyk

  • Gość
dzięki za wymiary ale mam auto na gaz i często jeżdże na gazie benzyna jest dla przyjemności i wzwiązku z tym mam pytanie czy ten gaźnik wpłynie na pracę motoru na gazie? Czy do tego gaźnika może zostać elektryczna pompka paliwa montowana w zbiorniku paliwa? Czy ten gaźnik pasuje na miejsce obecnego? (mówiąc ten mam namyśli gaźnik poloneza). A i czy po wstawieniu gaźnika poloneza mogę swobodnie wywalić komputer? (gaz nie ma żadnej styczności z tym kompem)

wywalić kompa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2009, 16:36:54 pm »

fanatyk

  • Gość
wrb żadnych większych osiągów i nic z tych rzeczy nie chce osiągnąć chce wywalić tego kompa i wstawić gaźnik poloneza by móc samodzielnie lub ewentualnie przy pomocy znajomego ustawić wolne obroty. Na gazie nie mam z tym problemu dwa pokrętła są więc wrazie nierównej pracy zawsze można podkręcić. A na benzynie mogę jeździć ale nie mam wolnych obrotów muszę trzymać pedał gazu żeby nie zgasł. Dlatego mam dwa wyjścia albo dać zrobić kompa czyli skasować błedy i co jakiś czas ten zabieg powtarzać albo wydać trochę więcej kasy i pozbyć się tego dziadostwa. No chyda że tutaj: www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4d112d09f13cd66.html jest możliwość ustawienia jakotakich wolnych obrotów na benzynie to dałby sobie z tymi poważniejszymi rzeczami spokój. (Nigdy nie miałem z tym silnikiem do czynienia; dlatego nie mam zielonego pojęcia do czego to służy i co to jest)

wywalić kompa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2009, 16:51:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to zawor benzyny - pokretlo sluzy do recznego zamykania lub otwierania benzyny jak cewka lub centralka padnie - tu nie ma mozliwosci ustawienia czegokolwiek ,bo to rura z benzyna do gaznika
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

wywalić kompa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2009, 16:55:48 pm »

fanatyk

  • Gość
To według was co powinienem zrobić by odzyskać wolne obroty na beni? Bawić się z kompem? Trzymać się swojego pomysłu? Czy co jeszcze?

wywalić kompa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2009, 20:19:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak wstawisz gaznik od poldka ,to ustawisz wolne obroty osobiscie - kreci sie dwiema srubkami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

wywalić kompa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2009, 23:29:18 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Wywal oryginalnego webera, zamontuj gaźnik polonezowski na kolektorze od niego - trzeba trochę rozpiłować otwory mocujące w gaźniku i trochę obniżyć kolektor około 1-2cm inaczej maska się nie zamknie, chyba ze wywalisz wyciszenie i podetniesz wzmocnienia w masce ale to może być trochę mało. Puszkę dajesz normalna od FSO. Ta opcja jest dobra z dwóch powodów -masz podgrzewanie mieszanki w kolektorze ssącym(co ułatwia rozruch na LPG i benzynie-silnik pracuje na zimnym dużo równiej) i miejsce na czujnik temp do kompa  Można tez użyć pasującego kolektora pod gaźnik polonezowski od forda taunusa/caprii pod 2 przepustowego webera. Ta opcja ma ten minus ze gdzieś trzeba zamocować czujnik temp dla kompa - steruje on grzałka ale również i zapłonem  i kolektor tez prawdopodobnie trzeba trochę zjechać na wysokość. Zapłon zostaw ten co masz -odpinasz tylko kable od gaźnika oraz ewentualnie grzałki i już -będzie działał bez problemu, ale powinien mieć czujnik temp.
 Jeżeli zupełnie nie chcesz się bawić to zastosuj układ zapłonowy od granady 2.0 OHC -ten na dużym aluminiowym  module
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

wywalić kompa
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2009, 00:19:19 am »

Offline Smar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 135
W tym fordowskim gaźniku regulacja wolnych obrotów jest poprzez wkręcenie/wykręcenie śruby na którą działa ten dzyndzel z krokowca.
Caro 1.5 GLI ("Zielony" - poległ); Caro 2.0 GLE (Poldoford - poszedł w świat); Caro 1.9D (Klekot - sprzedany); Caro 2000 DOHC (Czarny - poległ); Borewicz 2000 DOHC ("Czarnobyl"- jeździ u Hoffmana );
Caro 1.6 16v (Groszek)

wywalić kompa
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2009, 20:07:06 pm »

fanatyk

  • Gość
Smar masz racje jest taka śruba tylko że ona jest połączona z przepustnicą i można ustawić tylko dopływ powietrza już tam próbowałem. Instalacja gazowa omija ten gaźnik bo ma wtryskiwacze gazu bezpośrednio w kolektorze i na gazie przy ustawieniu tej śruby i dawki gazu jest ok. ale krokowca nie ustawisz a samo powietrze nie wystarczy dlatego nie mam wolnych obrotów na benzynie.

[ Dodano: 27 Mar 2009 20:10 ]
P.S. Chłopaki dzięki za dobre rady teraz wiem co zrobić z tym.