Autor Wątek: zamek polonez plus  (Przeczytany 3983 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

zamek polonez plus
« dnia: Lipiec 10, 2009, 14:02:37 pm »

fazer151

  • Gość
witam z zamka co jest w drzwiach caly czas jak zamkne drzwi wypada mi ta sprezynka neiwiem czy nowy zamek cos tu zalatwi?? a kosztuje 60 zl... i przez to drzwi nie moge zamknac

zamek polonez plus
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2009, 15:54:48 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
moze zdjecie :) ?

moze bolec na ktorym sprezynka sie trzyma sie wygial ?

zamek polonez plus
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2009, 17:01:16 pm »

fazer151

  • Gość
potem zrobie teraz tak mi nerwy zszargał ten samochód ze musze sie uspokoić to ten zamek z tymj czarnym uchem co sie zakleszcza i drzwi zamyka on nie odbija bo sprezynka m ispada z dwóch bolcow w jednym bolcu jest rowek w którym musi sie trzymac a ona z niego wyskakuje bo wydaje sie jakby była zakrutka potem dam foty moze jutro ale zamek i tak nowy zamowilem 94 zl ;/

zamek polonez plus
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2009, 19:53:08 pm »

Rafik

  • Gość
Ja dokładnie tak samo miałem, sprężynka Ci się rozciągneła i dlatego spada, ja wziełem zwyczajnie ją kombinerkami troche naciągnełem i narazie działa :D
nNie potrzebnie zamawiałeś odrazu nowy zamek...

zamek polonez plus
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2009, 22:12:26 pm »

fazer151

  • Gość
na poczatku to ta sprezynka mi pekla ;] i nowa mi wlasnie zeskakuje ;/ ale chcialem zacynowac i mi sie ten wyzlobiony rowek na sprezyne zepsuł ;/wiec zamowilem nowy  bo juz na starym to zamykałem drzwi i niechcialy sie na klucz zamknac normalnie padaka z tymi drzwiami :D ale ok dziek iza rade ;]

zamek polonez plus
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2009, 23:36:29 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
a probowales dogiac sprezynke ?

ja mam wiekszosc sprezynek w aucie podorabianych ze szprych rowerowych. najlepsze sa takie po 1 zl, firmy DT swiss, bo sa mocne i elastyczne, nie gna sie tak latwo i nie lamia :)

zamek polonez plus
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2009, 09:16:07 am »

fazer151

  • Gość
to zdejme sprezynke sciagne ja troche moze te konce sie wydluza i nei ebdzie sapdac zoabcze mzoe zadziała ;] drzwi sie zamkna ale ciekawe czy na klucz :D

zamek polonez plus
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2009, 10:35:08 am »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
zrob zdjecie. na obrazku troche latwiej tlumaczyc.

zamek polonez plus
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2009, 11:57:40 am »

fazer151

  • Gość
ok juz jets zrobilem prowizorke narazie dziala ale nie skladam drzwi gdyz przyjdzie nowy zamek i zaloze nowy bo nie dam rady tej sprezyny naciagnac ona jakas za 6 zl i neichce a i tam zaznaczylem czerwonym gdzie sie wyskakuje jak zamek jest w pozycji otwieranie bo jak zamkne to mocniej zachodzi i nic nie ma ale jak otwieram to spada bo juz jest tam mocno wyzlobione gdzie zaznaczylem

zamek polonez plus
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:04:25 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Nic dziwnego że zeskakuje.
SPrężyny różnią się stronami !
A ta jest na drugie drzwi :)
Zauwaz że sprężyna ma dwa końce, jeden zagiety drugi prosty.
Jesli załozysz tak że ten prosty jest "wyżej" niż ten zagięty to będzie spadać.
Ten prosty koniec musi być niżej niż ten zagięty.
Poniżej rysunek o co mi chodzi:



a nie odwrotnie :)


Jak ja kupowałem spręzyny to się mnie gość w sklepie pytał "lewa czy prawa" bo jest różnica.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

zamek polonez plus
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:05:25 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
no to wystarczylaby troche dluzsza sprezynka, zagieta na koncu, a na ten wyrobiony element tulejka, sprezyna nie musi byc mocna, wrecz jak sa one  slabsze to drzwi sie latwiej zamyka, nie trzeba tak trzaskac.

Stingerek, faktycznie :P przeoczylem.

zamek polonez plus
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:08:01 pm »

fazer151

  • Gość
to to ja wiem ze zagiety na goze tylko te zdjecie było probą jak zorbic aby bylo  DŁUZSZY koniec potrzebny mi ten prosty krótki a ten zagiety jest wystarczajacy
a niemoglem takich sprezynek znalesc z dluzszym koncem
mnie tez sie pytal czy lewa strona ;] nie rob ze mnei neiwiadomo czego :]
a wczesniej do tego krotszego konca probowalem dolutowac cyną kawałek ale sie rozlecial po paru trzasnieciach
Gdzie taka dluzsza sprezynke dostane?? a moze kolega wyzej m izrobi?? i wysle ??;]

zamek polonez plus
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:21:13 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
lec do sklepu rowerowego po szpryche dt swiss, model champion, najdluzsza jaka beda mieli, koniecznie srebrna i zrob sam :) masz trzpien na ktory ja mozesz nakrecic, 2 lub 3 obroty, a konce sobie zostawiasz jak dlugie potrzebujesz.

zamek polonez plus
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2009, 12:58:14 pm »

fazer151

  • Gość
zakupilem 3 zl mnie kosztowala aha a ta koncowka zajgieta co jest to ją zostawic?? czy odciac i robic tak jak byla stara tylko z dłuższymi koncami

zamek polonez plus
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2009, 13:10:05 pm »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
material wyjsciowy :



zalozenie:



giecie:





gotowa:




najlepiej wymontuj sobie zamek, zamiast imadla nadaja sie kombinerki. ulatwisz sobie zycie, jak lepek szprychy zostawisz jako zagiecie ktore masz teraz w sprezynie. zmierz dlugosc tego co masz dobrze ( ze zgieciem) i na tej dlugosci zacznij nakrecac sprezyne.

nie tnij jej, poki nie przymierzysz.

zamek polonez plus
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2009, 14:17:13 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Dźwine trochę bo jak ja kupowałem to był ten wąs bez zagięcia baaardzo długi. Dużo dłuższy niż to co pokazywał kolega fazer na zdjęciu zamka.

Cytuj (zaznaczone)

mnie tez sie pytal czy lewa strona ;] nie rob ze mnei neiwiadomo czego :]

Po kilku latach na różnych forach i tysiącach postów nauczyłem się pytac o najmniejsza pierdołę bo jak się okazuje o błahostkach często ludzie poprostu zapominają. więc loozik :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

zamek polonez plus
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2009, 14:25:33 pm »

fazer151

  • Gość
ok ok zrobilem niby sprezynke z tej szprychy nie wygklada to łądnie tak jak oryginalna sprezynka ale dziala zoabczymy jak długo dzieki ;]
drzwi sie odrazu lzej zamykaja i otwieraja ;] troche ise pogiol ten drut od klamki wewnatrz co idzie do zamka i niechialo m izamykac na klucz ale jakos go naprostowalem i poki co działa ;D oby jak najdluzej bo dlugo tapicerka nie wytrzyma zdjemowania i zkaladania na nowo