Autor Wątek: Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?  (Przeczytany 2790 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« dnia: Lipiec 20, 2009, 12:47:42 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Wracając ze zlotu wpadłem w potężna dziurę w ulicy(jakieś 20cm na 30cm) która była bardzo głęboka i oprócz złapania kapcia po raz kolejny uszkodziłem rant felgi aluminiowej w swojej granadzie. Uszkodzenie jest duże ale prawdopodobnie da rade felgę wyprostować. Miał ktoś już taki przypadek i orientuje się co i jak należy zrobić aby odzyskać koszt naprawy  ??
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2009, 13:47:59 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Jesli nie wezwales policji na miejsce to zapomnij..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2009, 15:23:04 pm »

fazer151

  • Gość
ale mozesz zrobic zdjecie dziury i felgi wyslac do zarzadcy drog trzeba probowac

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2009, 15:36:43 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
No ale jak mu udowodni ze to przez ta dziure? Nie ma takiej mozliwosci.. Kiedys mowili o tym ze podstawa jest wlasnie wizyta policjanta na miejscu i jego zdjecie zdarzenia.
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 20, 2009, 15:57:23 pm »

Alan

  • Gość
ja miałem taką sytuacje...wjechałem w dziurę,uszkodziłem dwie felgi i dwie opony,zadzwoniłem na policję i tu zaczynają się schody...policjanci są po prostu...leniwi,nie będzie im się chciało pisać notatki i tu trzeba ostro bo jak trafisz na filozofa to zacznie ci wymyślać a może za szybko jechałeś itp to jeszcze mandacik dla pana...wtedy trzeba iść wa-bank..Panie nie pan będzie mi  mówił czy jechałem szybko czy nie teren nie jest oznakowany(wcześniej sprawdź) dziura nie widoczna...albo Pan robisz notatkę boś pan do twego jak dupa do srania albo proszę nazwisko stopień i numer legitymacji i zgłaszam skargę do komendanta...u mnie podziałało :roll: sporządzili notatkę,spisali dane świadka i okoliczności i odjechali z wkurwem :mrgreen: na drugi dzień pojechałem do rejonu dróg zgłosić szkodę,okazało się ze zarządcą ulicy jest gmina więc do urzędy miasta tam dali mi specjalny formularz zgłoszenia szkody wypisałem opisałem podałem świadków za dnia zrobiłem foto i gitara...trzy miesiące czekałem w między czasie wzywali mnie i świadka do towarzystwa ubezpieczeniowego na rozmowę,do domu przyjechał rzeczoznawca i może gdyby nie opieszałość drogówki bo miesiąc wysyłali kopie zgłoszenia(notatkę) to było by szybciej ale suma summarum dostałem prawie 1000pln odszkodowania :wink:

rada taka jak juz pojechałeś z miejsca zdarzenia wróć tam kolo 23:30 ..wtedy policja ma mało roboty i nie będziesz bóg wie ile czekał....zatrzymaj sie kawałek za dziura ...pozakładaj uszkodzone elementy i na bezczelnego dzwoń po pały...przyjadą zrób teatrzyk ze taki to wkur...ny jesteś ze hey!! a z naprzeciwka panie jechał Tir i ani ominąc ani widzieć bo cię oślepił...i tego się trzymaj

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:01:07 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Stań w okolicach tej dziury, załóż uszkodzone koło.
Zadzwoń na policję.
Powiedz że przed chwilą uszkodziłeś.
Jeśli jest notatka policji ze zdarzenia, normalnie dostaniesz odszkodowanie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:03:21 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Stingerek, czytałeś co pisał Alan?
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:03:53 pm »

fazer151

  • Gość
otóż to ;} macie łep na karku jednak :D

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2009, 21:05:50 pm »

szczaw

  • Gość
Zrób jak radzą przedmówcy i na wszelki wypadek porób kilka fotek dziury i felgi. Mogąsię przydać, kumpel też sobie porobił i jak się okazało przydały mu się, nie wiem dokładnie po co i na co, ale gdzieś ich potrzebował.

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2009, 22:52:24 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Czyli generalnie sprawa beznadziejna :?  i szkoda zachodu  :| Czy świadkowie są wymagani ?
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2009, 22:59:02 pm »

szczaw

  • Gość
A jak jechałeś sam, to kogo weźmiesz za świadka? Zająca co obok na łące stał? ;) jeśli wezwiesz pałkarzy, to oni muszą spisać protokół czy jak oni to tam nazywają i świadek Ci nie potrzebny, skoro oni wypisują papier i go przesyłają dalej.

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2009, 07:48:07 am »

fazer151

  • Gość
bieżesz kolege ze sobą i robisz jak koledzy mowili wcześniej jedziesz na miejsce zdarzenia i mowisz koledze co ma powiedzieć ;] dasz mu z 50 zl jak dostaniesz odszkodowanie

Jak walczyc o odszkodowanie za uszkodzana felge ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2009, 09:25:29 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Alan"
na drugi dzień pojechałem do rejonu dróg zgłosić szkodę,okazało się ze zarządcą ulicy jest gmina więc do urzędy miasta tam dali mi specjalny formularz zgłoszenia szkody wypisałem opisałem podałem świadków za dnia zrobiłem foto i gitara...trzy miesiące czekałem w między czasie wzywali mnie i świadka do towarzystwa ubezpieczeniowego na rozmowę,do domu przyjechał rzeczoznawca i może gdyby nie opieszałość drogówki bo miesiąc wysyłali kopie zgłoszenia(notatkę) to było by szybciej ale suma summarum dostałem prawie 1000pln odszkodowania :wink:

miałeś bardzo dużo szczęścia,że zarządca drogi miał ubezpieczenie i on się wszystkim zajął-w moim przypadku sprawa ciągnie się już 3 rok (niestety sąd)-auto jest flotowe więc flota się wszystkim zajmuje a mnie raz na pół roku wzywają do sądu (w Warszawa)
Elwood#1887, jeśli zniszczenia są małe to daj sobie spokój bo szkoda czasu i nerwów na szarpanie się z nimi