Autor Wątek: Mocowanie kanapy groków w borewiczu  (Przeczytany 4239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« dnia: Styczeń 20, 2010, 21:46:45 pm »

Grażyna

  • Gość
Macie może jakiś patent na przymocowanie tylnej rozkładanej kanapy  w borku jak mam nie rozkładaną?

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2010, 22:55:41 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A na czym trzyma się oryginał?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2010, 12:02:36 pm »

Grażyna

  • Gość
Sprawa jest banalnie prosta  :mrgreen: Wystarczy parę blachowkrętów trochę smykałki i wszystko jest do zrobienia. Dziś w 2 godziny wstawiłem oparcie i przykleiłem na nadkola gąbkę z materiałem i zaraz siedzisko wstawię tylko muszę trochę odpocząć 8)

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2010, 14:29:56 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3415
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Grażyna, to opisz w taki sposób by Ci mniej uzdolnieni również zrozumieli ;) Będziesz mógł się wykazać :) może jakieś fotki?
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2010, 20:26:17 pm »

Grażyna

  • Gość
jutro cyknę foty i wrzucę opis :mrgreen:

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2010, 21:35:48 pm »

Chudson

  • Gość
Po tym jak zobaczyłem wyrwane i połamane samą siłą uderzenia fotele i tylną kanape w vectrze B brata gdy koleś walmoł mu w tułek na ksrzyżowaniu  nigdy nie zamontował bym siedzeń na blachowkręty. Tylko i wyłącznie  seryjne mocowania dla swojego bezpieczeństwa.

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2010, 22:11:42 pm »

Grażyna

  • Gość
Cytat: "Chudson"
Po tym jak zobaczyłem wyrwane i połamane samą siłą uderzenia fotele i tylną kanape w vectrze B brata gdy koleś walmoł mu w tułek na ksrzyżowaniu  nigdy nie zamontował bym siedzeń na blachowkręty. Tylko i wyłącznie  seryjne mocowania dla swojego bezpieczeństwa.


widocznie coś słabo je przykręcił. a oryginalnie jest przykręcone na śrubkę na klucz 10 wiec myślę że mój blachowkręt jest mocniejszy bo to nie taki jak do przykręcania nadkoli tylko dłuższy i grubszy nie ma prawy wyrwać.

na początek wykręcamy starą kanapę i oparcie. siedzisko trzymają 2 bolce które młotkiem odbijamy są one lekko przyspawane i szybko odskakują. Potem odkurzamy podłogę ze starych śmieci potem przymierzamy oparcie

no więc przykręciłem oparcie tak jak było ori tylko dałem swoje śruby bo w borku nie było miejsca na nie. zacząłem od środkowego zawiasu wymierzyłem i przykręciłem. potem przykręcałem zawiasy boczne.



potem czas na siedzisko. ja mniejszą polowe przykręcałem jako pierwszą. dosunąłem na maxa do oparcia aby nie było dziur i przykręciłem środkowy zawias, potem rozłożyłem tą polówkę i trzymałem butem zawias nie przykręcony aby nie zruszyć i też przykręciłem. Potem tylko 2 stronę przymocowałem, ale tu jest już łatwiej bo wkładamy 2 połówkę w przykręcony środkowy zawias i tylko przykręcamy drugi    



moim zdaniem walniecie na skrzyżowaniu tego nie wyrwie, zresztą jeśli nawet to jeżdżę przeważnie sam :wink:

i w dzielonej kanapie oparcie trzyma się na zamkach wiec trzeba zrobić dziurę żeby te ucho weszło do bagażnika i ja klinowałem je śrubą  bo zamków nie mam, śruba na pewno nie wyskoczy ani oparcie się nie złoży  :D

zostały jeszcze boczki na nadkola. ja miałem je razem od samochodu z którego brałem kanapę. na początek włożyłem materiał za uszczelkę drzwi. potem przyklejałem gąbkę klejem z pistoletu na gorąco po kawałku bo klej szybko zasycha i nie chce trzymać wiec kawałem po kawałku i jest przyklejone potem naciągnąłem materiał i też go przykleiłem tym klejem gdzieniegdzie do blachy i trzyma lux i tak samo z drugiej strony robimy  :D  

całości wygląda tak :



mi się podoba i wszystko jest zrobione solidnie i z głowa  :twisted:
 :twisted:  :twisted:

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2010, 19:12:02 pm »

Grażyna

  • Gość
skoro stare siedzenia były prawie w ogóle nie przymocowane i ich nie wyrwało bo ori oparcie było przymocowane na 2 blaszki i śrubkę z góry a siedzisko na 2 śrubki u dołu to myślę ze groki których oparcie jest przymocowane na 11 solidnych blachowkrętów i siedzisko przymocowane na 6 myślę że wytrzyma. Zresztą przy takim zderzeniu jak ty mówisz że siedzenia ma mi wyrywać z podłogi to myślę że mi to już obojętne i dla mnie niech one lecą do ciepłych krajów nawet  :lol:

[ Dodano: 16 Lut 2010 19:13 ]
a i ja nie żyje w świecie fantazji żeby myśleć o tym że fotele będą mi fruwać po samochodzie, one nie ważą 400kg i na pewno ich nie wyrwie i nie utnie mi głowy  :shock:

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2010, 20:07:18 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4132
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "Grażyna"

a i ja nie żyje w świecie fantazji żeby myśleć o tym że fotele będą mi fruwać po samochodzie, one nie ważą 400kg i na pewno ich nie wyrwie i nie utnie mi głowy  :shock:

Co miałeś z fizyki? Policz sobie jaką "masę będą chwilowo miały" Twoje fotele w momencie uderzenia w przeszkodę przy różnych prędkościach. I z jaką siłą przywalą w przednie siedzenia jak się wyrwą z mocowań...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2010, 20:08:41 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
aa tam, Grażyna, nie ma w planach crash testów :D

tez mam tak przymocowane  :roll:

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2010, 20:14:37 pm »

Grażyna

  • Gość
nie chcecie nie montujcie wasza sprawa, Kolega jimo#1921 chciał żebym opisał jak to zrobiłem to opisałem i mi to pasuje, a jak wam nie to nie wiem przyspawajcie sobie te kanapy na głucho albo w ogóle ją wywalcie wtedy nic wam się nie urwie i będziecie bezpieczni a usiądziecie sobie albo wasi pasażerowie  na wykładzinie podłogowej. Tak jak Kolega FaZi powiedział nie mam zamiaru się z nikim zderzać

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2010, 20:37:49 pm »

Grażyna

  • Gość
Buszek jak chcesz sobie nabijać posty to nie ten temat. nic nowego tu nie wniosłeś takimi tekstami. dla mnie te mocowanie kanapy jest solidniejsze od tamtego i wytrzyma więcej niż poprzednie. Skoro jesteś taki wygadany to zapodaj swój patent na zamocowanie tej kanapy to może poprawie swój błąd skoro tak mówisz

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2010, 13:30:43 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Cytat: "Buszek"
Jeśli według Ciebie kilka blachowkrętu zapewni bezpieczeństwo Twoim pasażerom to już im współczuje

a tak na chłopski rozum, jak pasazerowie siedza na tych kanapach, i są zapięci pasami, to przy wypadku jak ta kanapa ma sie odczepić i latać po samochodzie jak jest docisnieta tyłkami pasażerów
:?:

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2010, 14:24:46 pm »

Chudson

  • Gość
no to wogóle można  w takim razie na taśmę dwu stronną zamocować  ;)
Siły oddziałujące na auto podczas wypadku są baaaaardzo duże. Np nie zabezpieczone radio przy uderzeniu w tył potrafi wylecieć z deski rozdzielczej i wylądować na tylnej kanapie.
Po drugie  trzeba brać poprawkę ,ze nei każdy pasażer zapina ztyłu pasy i ukłon w strone tych którzy zawsze pilnują i pamiętają by przypomnieć to pasażerom.
Pozatym gdy kanapa jest pusta również stanowi zagrożene.

Jeżeli chcemy przerobić auto z kratką na osobówkę , stacja diagnostyczna sprawdza dokaldnie czy wmontowana kanapa jest mocowana w fabrycznych punktach

Mocowanie kanapy groków w borewiczu
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2010, 15:37:36 pm »

Grażyna

  • Gość
Cytat: "Buszek"
Współczuje toku myślenia .

Cytat: "Buszek"
Ja pas , ta dyskusja jak i argumenty sięgnęły dna .


Widać jak wiele wniosłeś do tematu kolego pozazdrościć twoich argumentów. Skoro byłeś taki wygadamy i znasz się tak na latających kanapach to było napisać nam jakiś sposób na to.

Nie rozumiem czym się rożni kanapa stara od kanapy IG może mnie ktoś oświeci :?: że tamta była przykręcona na 4 śrubki i 2 blaszki zagięte i nie latała. a kanapa IG przykręcona solidnie na 17 grubych blachowkrętów że nie wiem jak je wyrwać a nawet przy zderzeniu to by musiało mi pól dupy wyrwać(bo to nie blachowkręty na śrubokręt tylko na klucz chyba 10, strasznie grube są) żeby ona odpadła. to podajcie mi lepszy sposób na to to i ja będę chronił swoich pasażerów i wezmę kogoś patent na zamocowanie ich

mocowanie groków
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 12, 2010, 12:18:38 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 344
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
A ja jak mocowałem groki w mojej przejściówce, to zamocowałem je za pomocą nitów , wywierciłem w kanapie otwory wrzucilem nitonakrętki takie  które posiadaja w sobie gwint na śrube M6 - scisnąłem , skrećiłem i gitara basowa jest - nie wiem jak bym sie z tym nie szarpał - nie puści.  
 
Zastosowałem nity takiego typu:

http://allegro.pl/m5-nitonakretka-walcowa-50-szt-alu-nitonakretki-i1200877895.html
Przejściówka