Autor Wątek: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?  (Przeczytany 5282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« dnia: Luty 12, 2012, 21:18:57 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
Witam,chyba znowu w moim gsi pada uszczelka pod głowicą,objawy ubywa płynu,silnik rano ciężko pali ,tak jakby chciał już łapać ale coś go nagle jakby cofało i gaśnie,jak zapali to wyraźnie chodzi na trzy gary,po chwili już jest wszystko okey.
Identycznie objawy miałem półtora roku temu zignorowałem to i jeździłem,ale skończyło się to zagotowaniem i wywaleniem płynu oraz rozsypała się elektroda świecy na czwartym garze tam właśnie dostawał się płyn.
Uszczelka została wymieniona oraz splanowana głowica,no i właśnie znowu się zaczyna,chyba te mrozy spowodowały  dosyć duże kurczenie materiału głowicy,bloku i mogła pójść uszczelka.
Nawiasem mówiąc kiedyś miałem pn caro 1.6 gle i też mi rypła uszczelka miedzy trzecim a czwartym garem.
Dlaczego w poldach przeważnie wypala się uszczelka na czwartym garze?I jak często po jakim przebiegu lubią się wypalić?

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2012, 22:45:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wcale nie lubia sie wypalac jak sa dobrze zalozone,
inna sprawa,ze zanim sie silnik nie nagrzeje to trzeba delikatnie operowac pedalem gazu ,bo inaczej to szkodzi calemu silnikowi,
kiedys w 1.5 AB dosc czesto sypaly mi sie uszczelki ,ale na tym silniku ,ze tak powiem zdobywalem doswiadczenie i zadrzylo mi sie urwac srube glowicy i jezdzic na 8 szt ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2012, 23:11:52 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
w moim gsi UPG nie była ruszana pomimo przebiegu 230tys :) u mnie teraz zaczęło ubywać petrygo bo mi przewody gumowe zaczynają puszczać na łączeniach :/
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2012, 20:56:02 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Zauważyłem, ze uszczelki lubią lecieć przy planowanych głowicach (tylko moje spstrzeżenie). Atu i Caro nie miały takiego zabiegu i nic się nie dzieje. Być może w pośredni sposób obniżenie głowicy ma wpływ na uszczelkę, przez zwiększony stopień sprężania. Znajmy też się skarży, a głowice planowali mu.
Tur, dokręcałeś po naprawie  :]?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 20:57:39 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2012, 21:24:38 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
Nie po naprawie nie dokręcałem drugi raz,bo rozkręcanie całego tego kolektora w gsi mnie do szału doprowadza.
Ale dzisiaj rano mróz był lżejszy -7,i auto zapaliło idealnie,od razu ślicznie weszło sobie na obroty,wieczorem jak wracałem z pracy też bez żadnych problemów.
Może to te szajsowate przewody zapłonowe sentecha które jako nówki od razu iskrzą i mają przebicia,rano jak w te mrozy otwierałem maskę,to wszystko było na silniku zaszronione i wilgotne.Kowal też masz masło pod korkiem w swoim gsi?(robie krótkie dystanse po 15km)mi znowu jak w tamtym roku zamarzła odma i wywaliło olej bagnetem.Oprócz tych przypadłości auto dalej jest bardzo dynamiczne zarówno na lpg jak i pb,mimo żę od czterech lat ma u mnie nie lekko.Ale profilaktycznie kupiłem uszczelkę pod głowice bo zamierzam jak się zrobi ciepło wyczyścić hydro popychacze i wymienić uszczelniacze zaworowe.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 21:30:30 pm wysłana przez Tur-gsi »

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2012, 21:31:05 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
ja nie mam masła w odmie ja mam musztarde :P ja zeby zapobiec temu czyszcze odme raz w tygodniu :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2012, 21:35:30 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
ja nie mam masła w odmie ja mam musztarde :P ja zeby zapobiec temu czyszcze odme raz w tygodniu :P
no właśnie odpowietrzenie w gsi jakiś kretyn rozwiązał,ten wąż idzie w poziomie a nawet lekko w dół od pokrywy zaworów,i ten cały syf nie ma gdzie spływać idzie do przepustnicy,ja teraz jak się silnik nagrzeje to raz na tydzień przewód odpinam i daje w dół aż masełko samo ścieknie,oczywiście silnik pracuje.

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2012, 21:56:05 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
też masz masło pod korkiem w swoim gsi?
Masła nie mam, ale głowice dokręcałem. Demontaż kolektora na kanale 1 h. Samochód stoi w garażu, ma tam -5, więc zimno mu nie jest.
Może warto jakiś cholera odwadniacz tam zamontować?
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2012, 22:08:51 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
też masz masło pod korkiem w swoim gsi?
Masła nie mam, ale głowice dokręcałem. Demontaż kolektora na kanale 1 h. Samochód stoi w garażu, ma tam -5, więc zimno mu nie jest.
Może warto jakiś cholera odwadniacz tam zamontować?

nie masz masła bo nie jeździsz w zimie? czy masz zalany full syntetykiem hehe,mój dzień w dzień jest palony w nocy przy tych mrozach,i tak samo wracam późnym wieczorem 15km,ten syf jest skondensowaną parą wodną która miesza się z olejem a silnik właśnie jeździ na krótkich trasach i nie jest dobrze rozgrzany,ewentualnie gdzieś jednak puszcza mi uszczelka.
Ktoś kiedyś napisał że jak się weźmie na czubek języka ten majonez spod korka i wyczuje się słodkawy smak płynu chłodniczego to padła uszczelka ajak smak jest obojętny to właśnie zachodzi zjawisko kondensacji.ale ludzie mają pomysły,ale skuteczne w diagnozie.

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2012, 22:12:34 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Autko trochę jeździ, 2 razy w tygodniu jedzie, ale sety po 7 km i stygnie  ;p. W takim trybie pali 16/100.
Pobrać próbkę i do sanepidu, niech się wykażą!
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 22:14:31 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2012, 22:17:14 pm »

Offline Tur-gsi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • polonez atu 1,6 gsi
W takim trybie pali 16/100.
to pali niewiele mniej od mojej ciężarówki reni premium  bo ona pali teraz 22 litry DMC18ton.
A moje gsi pali teraz max 11lpg dlatego jeszcze go trzymam <spoko>
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 22:22:13 pm wysłana przez Tur-gsi »

Odp: jak często wam padały uszczelki pod głowicą?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2012, 22:34:04 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
moj przy mojej jezdzie czyli 2/3 trasa pali 12l teraz w lato ponizej 10 w tym samym trybie :)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D