Autor Wątek: Pompa wspomagania  (Przeczytany 3134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pompa wspomagania
« dnia: Luty 26, 2013, 18:31:36 pm »

OREGON

  • Gość
Witam

Mam pytanie czy pompa wspomagania JKC będzie prawidłowo działać napędzana w drugą strone?
Po oględzinach wiem że jakoś będzie działać zmieni się tylko podłączenie węży zasilenia z wyjściem
może ktoś wie czy nie spadnie jej wydajność?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2013, 07:15:08 am wysłana przez OREGON »

Odp: Pompa wspomagania
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2013, 14:20:37 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Powinna działać, ale na logikę biorąc będzie odwrotnie pompować, czyli zamiast zasysać płyn ze zbiorniczka to będzie go wypluwać do zbiorniczka. A możesz powiedzieć co kombinujesz, że pompa miałaby kręcić się w drugą stronę? Bo w tym celu musiałbyć zamontować ją "naprzeciwko" silnika :D
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Pompa wspomagania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2013, 15:26:43 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Może będzie zakładał do "lewego" silnika...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Pompa wspomagania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2013, 12:00:42 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Jeżeli zachowasz to samo przełożenie tj. taki sam stosunek rozmiaru koła pasowego na silniku do koła pasowego na pompie to wydajność spaść nie powinna. Jedynie trzeba by sprawdzić czy pompa nie ma jakiegoś zaworu, który blokuje przepływ płynu w drugą stronę, ale to akurat łatwo sprawdzisz mając pompę w ręku ;)
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Pompa wspomagania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2013, 15:27:19 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2103
O ile jest to pompa zębata. Bo jeśli jest łopatkowa to raczej sukcesu nie wróżę :)

Odp: Pompa wspomagania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2013, 11:18:01 am »

OREGON

  • Gość
Witam

Już mówię co kombinuje mianowicie mam kompletne wspomaganie od lublina II i planuje je zamontować w C-360 sąsiad ma taką
przeróbkę i działa wyśmienicie tylko on napędza pompe paskiem dorobił dodatkową bierznie czy jak to się nazywa do koła pasowego
na wale. Mi nie chce się odkręcać przedniej osi w traktorze wc planuje ją napędzić wałkiem od tego koła. Jak stwierdzić czy jest to pompa zębata czy łopatkowa? po napędzeniu jej wiertarką pompa działa tylko zmieniły się strony zasilenia z wyjściem.