Autor Wątek: Problem z podcisnieniowym regulatorem zapłonu  (Przeczytany 1136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z podcisnieniowym regulatorem zapłonu
« dnia: Kwiecień 30, 2014, 20:15:44 pm »

Offline poborcapodatkowy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 2
    • Caro '94 1.6 GLE
Cześć! Na imię mi Maciek i od niedawna jestem posiadaczem Poloneza Caro z roku 1994, silnik 1.6 gaźnikowy, z gazownią. Witam wszystkich pokaranych tym wynalazkiem ;)

Co do problemu - coś złego dzieje się z aparatem zapłonowym. Objawy są następujące i jednakowe na obu paliwach: odpala normalnie, na wolnych obrotach chodzi poprawnie, schody zaczynają się po dodaniu gazu. Przy lekkim wciśnięciu momentalnie się dławi i gaśnie, przy mocniejszym wchodzi na obroty, ale okrutnie przerywa. Jakby raz prąd był, raz go nie było.

Po kilkugodzinnych medytacjach nad aparatem zapłonowym i czyszczeniu niniejszego doszliśmy do spostrzeżenia, iż przyczyna leży w podciśnieniowym korektorze zapłonu. Po odłączeniu wężyka od podciśnienia problem ustępuje. Przy odłączonym podciśnieniu i ręcznym poruszaniu tą dźwigienką między puszką regulatora a samym aparatem objawy powracają - ruch rzędu 1 mm powoduje gaśnięcie silnika. Zapłon regulowany w tę i nazad, bez zmian.

Bezpośrednio przed awarią nic nie ruszałem, nie grzebałem, nie poprawiałem. Po prostu, jednego dnia wszystko ok, drugiego kaplica. Bez podciśnieniowego regulatora od biedy jechać się da, ale - wiadomo - szału nie ma. Pytanie - co mogło się wysypać?

Odp: Problem z podcisnieniowym regulatorem zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2014, 23:49:26 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Problem z podcisnieniowym regulatorem zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2014, 14:55:01 pm »

Offline poborcapodatkowy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 2
    • Caro '94 1.6 GLE
No i... kabelek  <lol2>
Dzieki  <ok>