Autor Wątek: Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!  (Przeczytany 3600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« dnia: Listopad 11, 2005, 21:20:20 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Witam:)
Mam problem wymieniłem uszczelkę pod głowic? i po skręceniu juz wszystkiego do kupy samochod ktory wczesniej palił bez problemu teraz chodzi tak jak by nie palił na ktor?? swiece i kompletyn brak mocy zarówno na gazie jak i na benzynie lecz na benzynie lepiej chodzi

Proszę o podpowiedzi co moze byc przyczyn?

PZDR Chomal#1856 :roll:

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2005, 23:45:54 pm »

SerU#408

  • Gość
GSi, MPi?. Generalnie co? pewnie ?le podł?czyłe? (podci?nienia, czujnik położenia wału etc.) albo poskładałe? (skasowane luzy na zaworach, lewe powierze w dolocie itp.). Przyczyn może być wiele.

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2005, 00:17:44 am »

Chomal#1856

  • Gość
wyczysciłem wszystko na błysk i poskładałem na nowo ale dwie swiece jak by nie paliły 2 i 4

Dodam ze powodem zaistniałej sytuacji i problemów z odpaleniem była woda ale do oleju sie nie odstała tylk do 1 cylindra rozpoznana po wysokim cisnieniu w układzie chłodzenia

____________________________________TLOCZKI
PRZED
http://republika.pl/chomal_fastnet/images/2.jpg
PO
http://republika.pl/chomal_fastnet/images/10.jpg

____________________________________GŁOWICA
PRZED
http://republika.pl/chomal_fastnet/images/5.jpg
PO
http://republika.pl/chomal_fastnet/images/11.jpg

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2005, 11:43:11 am »

Kewin#1894

  • Gość
sprawdzczy jest iskra na kazdej swiecy i czy sa dobrze podpiete

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2005, 12:01:46 pm »

Chomal#1856

  • Gość
s? sprawdziłem zastanawiam się czy czasem ktory popychacz sie przypadkiem nie osiadł na swojej pozycji Swiece ma juz nowe NGK
iskra ok
a silnik galej nie pracuje jak nalezy

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2005, 12:47:18 pm »

GeOrGe#411

  • Gość
Cały czas nie chodzi na tych cylindrach? Czy tylko czasami? Je?li cały czas to może zamieniłe? przewody wysokiego napiecia na ty dwóch cylindrach (prozaiczna rada ale może to przoczyłe?

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2005, 12:55:52 pm »

Chomal#1856

  • Gość
przewody na bank s? ok :!:
sciagnołem pokrywe zaworów i wszystkie popychaze s? ok ale olej to w 20% woda nie wiem czy dostał się tampodczas sci?gania głowicy i jakies resztki wody spłyneło do oleju czy moze jeszcze gdzies jest jakis przeciek który wyłonił sie własnie teraz. Jak odpale to chodzi jak traktor  :D

|wieczki nowe
przewody ok
uszczelka nowa dokręcona na MAX głowica
popychacze s? na swoim miejscu długosci napewno nie pomylone
wtrysk chyba dobrze złozony   :lol:

 :cry: A silnik dalej nie chodzi tak jak by miał  :cry:

[ Dodano: 2005-11-12, 12:59 ]
zastanawiam sie czy jak juz jestem tak daleko to czy kto? z kolegów mieszkaj?cych w poblizu nie chciał by cos sobie dorobic bo moze zdecyduje sie na remont silnika a sam jeszcze tego nie robiłemi nie chciał bym czego? spierdolic a jak ktos sie zna i mieszka niedaleko to moze sie dogadamy :?:

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2005, 13:28:53 pm »

Kewin#1894

  • Gość
a jak odpalisz i troche pochodzi to swiece jak wygladaja ?
"mokre" ?
tylko skad po wymianie uszczelki woda w oleju ? i az ok 20 %
a moze zle uszczelke załozyłes ?
bo co głowica pekła ?

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2005, 14:03:51 pm »

Mrozek#83

  • Gość
A czy podczas operacji wymiany uszczelki podgłowicowej wymieniono olej oraz filr oleju na ?wieży? Jak nie to pominę komentarz.
Jesli silnik gło?no chodzi to przyczyn? mog? być luzy zaworowe - mogły sie pozmieniać (a tym samym luz wstepny - "spoczynkowy") jak laski nie trafiły do swoich miejsc w których pracowały wcze?niej (nie chodzi o pomylenie ss?cych z wydechowymi, ale o to, ze powinny trafić do tych samych szklanek w których siedziały wcze?niej) , rozebrano klawiaturę (lub sama się rozleciała przy wyci?ganiu) i nie złożono jej elementami w takim ułożeniu jak było poprzednio, albo też odkręcono, z jakiegokolwiek powodu, sruby regulacyjne luzów zaworowych. Je?li którakolwiek z powyższych rzeczy miała miejsce to konieczna jest ponowna regulacja wstepnych luzów zaworowych.
A tak w ogóle, za raczej nierozs?dne posunięcie uważam grzebanie w silniku plusa przez osoby słabo znajace się na mechanice. Ze względu na popychacze hydrauliczne, jego obsługa wymaga większej chociażby kultury (bezwzględna czysto?ć).

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2005, 15:53:47 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
a jestes pewny ze rozrzad jest ustawiony prawidłowo??? Sprawdz to...
  • Jef
  • Czaku

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2005, 18:53:36 pm »

Chomal#1856

  • Gość
juz wszystko działa i chodzi bezbłędnie równiutko zero stuków itp...

Dziękuje wszystkim za pomoc

Zamykam temat
PZDR Chomal#1856:rool:

Mastah a co z naszym wypadem za miasto :?:

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2005, 22:28:33 pm »

Kris2404

  • Gość
OK, fajnie że działa jak należy, ale jak możesz to napisz co było przyczyn?, może się to potem przydać komu?. Bo mi np. podstukuje  1 lub 2 popychacze, kilkana?cie kkm temu miałem wymiane wałka rozrz?du , bo krzywki poszły się cenzurować , niby wszysko jest OK , ale jakby podstukuj? popychacze , szczególnie rano jak zimno , a po za tym chla w mie?cie 13-15 l /100km.

pozdr

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2005, 23:16:29 pm »

tomallus1

  • Gość
Kiedy? w plusie pomogła wła?nie regulacja zaworów. Efekt był podobny.

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2005, 23:37:53 pm »

Chomal#1856

  • Gość
no coz tu tuzo mowic poprosto popieroliłem popychacze nic sie na szczescie nie stało ale efekt był taki ze nie pracowały jak powinny nic sie nie pokrzywiło wiec wystarczyło je zamienic.

tomallus1
Ale z tego co sie orietuje to w plusie s? hydrauliki ktore same sie reguluj? i nie wymagaj? az tak precyzyjnego ustawinia jezeli sie myle to prosze mi to wyjasnic

PZDR Chomal#1856 :roll:

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2005, 04:00:54 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Mastah a co z naszym wypadem za miasto
kiedys to napewno zrealizujemy.Sam jestem ciwkaw tylko kiedy to nastapi?? :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Prolem po wymianie uszczelki pod głowic? !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 13, 2005, 11:29:14 am »

tomallus1

  • Gość
Cytat: "Chomal#1856"
w plusie s? hydrauliki ktore same sie reguluj? i nie wymagaj? az tak precyzyjnego ustawinia jezeli sie myle to prosze mi to wyjasnic


No więc ja z ojcem też tak my?lałem, ale jak się je ustawiło to zaczęło normalnie gadać.