Autor Wątek: Co? "dzwoni" przy ruszaniu  (Przeczytany 4033 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« dnia: Styczeń 11, 2006, 14:11:17 pm »

wesley

  • Gość
Cze?ć ,zawsze jak ruszam z miejsca do słychać meteliczny stuk.Najbardziej jak dam do tyłu,a zaraz po tym do przodu.Je?li ruszę bardzo delikatnie,to jest cisza.A trochę po?lizgu na lodzie i zaraz załapanie suchego asfaltu,to dzwoni za każdym razem :(  Krzyżaki bez luzów,podczas jazdy żadnych wibracji.Tłumiki OK.Z kanału na pierwszy rzut okiem wszystko OK (podpora,krzyżaki,wał,przegub gumowy) Co to może być ?

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2006, 14:18:08 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a ja mimo wszystko obstawiam krzyzaki

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2006, 14:30:02 pm »

thomas#1840

  • Gość
przy ruszaniu w przód i w tył ......... ja tak miałem jak sworznie nadawały się na smietnik i kulał mi wahacz na tuleji

sk?d to słychać u Ciebie ? centralnie spod auta czy tył,przód ?

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2006, 15:23:07 pm »

Czaku

  • Gość
Łożysko w kole a druga rzecz z tylu masz tarcze czy bebny bo jesli tarcze to stuka zacisk przy ruszaniu dlatego ze wyrobilo sie jarzmo zacisku

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2006, 15:26:32 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Czaku#1802"
a druga rzecz z tylu masz tarcze czy bebny

A były to w Plusach tarcze z tyłu? :P
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2006, 15:38:10 pm »

roverek

  • Gość
Je?li d?więk jest d?więczny  metaliczny to krzyżaki,a je?li głuchy metaliczny to most albo skrzynia.
Najlepiej  wejd? po samochód ruszj wałem i słuchaj.

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2006, 15:41:12 pm »

Czaku

  • Gość
Cytat: "OZik#1845"
Cytat: "Czaku#1802"
a druga rzecz z tylu masz tarcze czy bebny

A były to w Plusach tarcze z tyłu? :P

,A kaj to pisze ze to plus:?

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2006, 15:45:06 pm »

thomas#1840

  • Gość
wesley
 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Posiadane auto: C+ 1,6Gli Bosch 97r.
Wiek: 28
Doł?czył: 03 Sty 2006
Sk?d: Płońsk


 ;)

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2006, 15:47:05 pm »

ajk#1212

  • Gość
Witam mam podobnie u siebie każdy mi mówi że to krzyżak, zrobiłem już tak 80kkm i chodzi nie wiem jak długo ale na razie nie mam zamiaru się za to zabierać.
pozdr.

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2006, 16:30:58 pm »

wesley

  • Gość
Zgadza się to PLUS ;) Słychać to raczej z tyłu auta i jak złapię za wał i próbuję nim szarpać (okręcać) to dzwoni bardzo podobnie...dużo ciszej ale podobnie.Krzyżaki odpadaj?,zero luzów na nich jest.Strasznie wyje mi most i zastanawiam się czy nie jest to co? w mo?cie.Znowu tylko jak energicznie ruszam to dzwoni,a najbardziej jak robię tak -"wsteczny-stuk,zatrzymanie,jedynka-stuk" dalej wszystko jest OK.  A d?więk jest metaliczny i to bardzo

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2006, 21:32:03 pm »

#c-hemik

  • Gość
moim skromnym zdaniem to moze byc most. tez tak miałem swego czasu ze swoim poldkiem po tym jak przejechałem sie ze 20 km z predkoscia 140 kmh. Potem tez było słychac takie mocne metaliczne stuki ale samo przeszło. Takze moze to byc most. nie wnikałem w to głebiej bowrociło do normy ale dodam ze nie chciały mi wchodzic pozniej wsteczny i jedynka. ale samo wrociło do normy juz nastepnego dnia.

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2006, 11:42:31 am »

roverek

  • Gość
No niestety to jednak most masz dwa wyj?cia
-albo się z tym pogodzić i ruszać delikatnie,płynnie zmieniać biegi
-albo remont lub przekładka mostu
Raczej nie licz na to ,że przypadło?ć sama ust?pi jak pisał kolega wyżej .

U mnie w roverku taka przypadło?ć ma miejsce od 5-ciu lat i jako? jeżdżę,nie powiem denerwuje mnie to ,ale perspektywa remontu zniechęca mnie(dużo zabawy i efekt niepewny).

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2006, 13:19:00 pm »

Janek#1612

  • Gość
E tam - to krzyżaki (a wła?ciwie który? z nich). Je?li ten dzwięk to "upadaj?ca moneta" to na bank one. We? kawałek cienkiego pręta i stuknij nim w wał napędowy. Będziesz miał podobny odgłos.

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2006, 14:04:34 pm »

ajk#1212

  • Gość
Te charakterystyczne stuknięcie przy ruszaniu to nie most ani krzyżaki, tak stuka/dzwoni frez na wale żeby wyeliminować ten wkurzajacy d?wiek tzreba zdjać wal , rozłozyć go  (zaznaczyć sobie 2 cze?ci zeby go pó?niej dobrze złozyć ) na frez nalożyć smaru[ nie żałowac ;) ]  i poskładać wszystko takie przesmarowanie wystarcza na około pół roku poxniej operacje trzeba powtórzyć 8)

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2006, 14:58:23 pm »

wesley

  • Gość
Sam już nie wiem co to może być... :(  Denerwuje mnie to strasznie :badass: Ciekawi mnie jeszcze tylko czy nie odkręcić wału od mostu i spróbować doci?gn?ć mocniej t? nakrętkę w mo?cie ? Może tam jest za duży luz?

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2006, 15:58:15 pm »

Janek#1612

  • Gość
Człowieku, w ten sposób narobisz sobie jeszcze większego bigosu.

Kiedy ostatnio krzyżaki zmieniałe? i czy hałas w samochodzie zmienia się w miarę jego obci?żania?

Co? "dzwoni" przy ruszaniu
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 12, 2006, 17:53:26 pm »

Darmar12

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
No niestety to jednak

Zgadzam się z tym to stuki w mechani?mie różnicowym przerabiałem to wiele razy.Jak chcesz się tego pozbyć to najlepiej jedz na jaki? szrot i za pare groszy wybierzesz sobie dobry most.