Autor Wątek: Problem z ssaniem  (Przeczytany 1403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z ssaniem
« dnia: Grudzień 10, 2005, 18:59:43 pm »

ajk#1212

  • Gość
Witam posiadam wspaniałego poldzia Atu plus 1.6gli  i mam maly problemik wydaje mi sie ze nie wł?cza mi sie ssanie.niewiem czy od ssania jest jaki? bezpiecznik czy może jaki? kabelek sie urwał? po prostu nie wiem co jest grane z góry dzieki za rozwikłanie mej zagadki

Problem z ssaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2005, 19:04:09 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Rozwin co sie dokładnie dzieje? nie odpala, gasnie zimny?? czy co sie dzieje?

Problem z ssaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2005, 19:28:48 pm »

ajk#1212

  • Gość
jak go odpale to mam tak niskie obroty że ga?nie a wydaje mi sie że powinny obroty wzrosn?ć a po jakim? czasie sie wyrównać bynajmniej tak miałem w poprzednim polonezie

Problem z ssaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2005, 22:54:57 pm »

Kris2404

  • Gość
Tak , funkcja "ssania" jest automatycznie sterowana przez ECU w zależno?ci od temp. silnika. Czujnik temp silnika dla ECU jest wkręcony w obudowę termostatu jak pamiętam.
Po pierwsze sprawd? styki, zdejmij ł?czówki, oczy?ć i załóż zpowrotem. Spróbuj zrobić reset kompa, odłacz akku na "długo?ć" papierosa ( ok 3-5 min.), podł?cz akku, odpal silnik (jak sie da) , nagrzej do momentu zał?cznia się wentylatora chłodnicy, wyłacz silnik, odł?cz akku na 10 -15 sekund. podł?cz akku i powino być OK. Je?li będzie odpalał , ale będzie gasł lub niskie obroty , musisz lookn?ć na przepustnicę + silnik krokowy. Je?li odpalasz na zimnym silniku to ssanie "robi" dużo paliwa , a mało powietrza , przy nagrzewaniu się silnika , ECU zmniejsza ilo?ć paliwa, a co za tym idzie musi ruszyć lekko przepustnicę , aby dodać powietrza, aby były wyższe obroty. Posprawdzaj styki , oczy?ć wtyczki zrów reset kompa.

Pozdr

Problem z ssaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2005, 10:35:45 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
MUSISZ ZRESETOWAC KOMPA