Autor Wątek: Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???  (Przeczytany 2602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« dnia: Marzec 30, 2007, 21:58:53 pm »

Cypekm

  • Gość
Czy ktos moze mi powiedziec jak mozna przy pomocy prostych narzedzi (miernik, zrodlo napiecia itp.) zdiagnozowac wtrysk boscha Patrzylem w Morawskim i nic tam ciekawego nie ma (nawet nie ma schematu elektrycznego tylko schemat wiazek), tylko opis budowy Na forum rowniez szukalem. Jestem ciekaw np do ktorych konektorow jakie napiecia dochodza, jak mozna sprawdzic poszczegolne elementy np podlaczajac napiecie (o jakiej wartosci?) aby sprawdzic wtryskiwacz i ruch iglicy wtryskiwacza, itp bez interfejsu oraz oscyloskopu
Narzedzi tych nie posiadam a na benzynie nie chodzi. Na poczatku chodzil tylko na luzie ale nierowno. Podczas dodania gazu wkrecal sie na wyzsze obroty albo gasl A teraz w ogole zdechl. Kiedys juz tak bylo tylko sprawdzajac pompe (przez wyjecie weza zasilajacego i wsadzeniu do sloika) potrzasalem mocno wtryskiwaczem i przyczyna awarii sama zniknela. Cos nie laczylo??? Przygladajac sie budowie wtryskiwacza (jakie to proste w porownaniu do budowy i zasady dzialania gaznika) doszedlem do wniosku ze cos nie styka (lub styka za bardzo - lacznik biegu jalowego) Elementy ktore wiedzialem posprawdzalem tzn tylko polaczenie wtryskiwacza z konektorami Wtryskiwacz oczyscilem. Teraz jak sprawdzic lacznik biegu jalowego (nazewnictwo przyjalem z Morawskiego) wiem ktory konektor nie wiem ktore przewody (konektor 1 zlacza C2 byla zasniedzialy i z nalotem - oczyscilem, awaria nadal jest). To samo dotyczy regulatora ustawienia przepustnicy. Jak sprawdzic TPS, ATS, a przy okazji inne czujniki ktore nie sa przyczyna awarii (przynajmniej tak mi sie zdaje).

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2007, 01:43:58 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
albo podlaczasz kompa ,albo sprawdzasz styki i czyscisz co sie da  :mrgreen:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2007, 17:55:25 pm »

Cypekm

  • Gość
Dobrze wiadomo ze w obd I mamy proste funkcje diagnostyczne i program diagnostyczny nie zawsze jest w stanie pomoc (wszystkie czujniki daja poprawny sygnal a awaria jest niewykryta) Przegladajac ksiazki motoryzacyjne czesto widze diagnostyke przy pomocy miernika (najczesciej pomiar rezystancji oraz napiec) i tak np. sprawdzenie TPSa to pomiar rezystancji w dwoch skrajnych polozeniach przepustnicy lub w kilku zaleznie od zalecen, to samo dotyczy sondy lambda oraz poszczegolnych wyprowadzen z ECU do czujnikow podstawowym sprawdzianem jest pomiar napiec przy pracy silnika na biegu jalowym, przy 3000 itd. Niestety nie mam schematu elektrycznego ktory by byl pomocny. Moze ktos ma do plusa na wtrysku boscha :) Chetnie bym skorzystal

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2007, 20:32:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak chcesz sprawdzac lambde ,tps i dzialanie wtryskiwacza to do dziela
nie sprawdzisz czujnika obrotow

nie potrzebujesz schematu
tps sprawdz na rezystancje przy wylaczonym silniku lub napiecie przy wlaczonym (do 5v)
lambde na pracujacym silniku
wtryskiwacz zwyczajnie na oko
czujnik temp miernikiem na rezystancje
wszystko sprawdzasz na wiazce

no i wlasnie wychodzi tu przewaga kompa ,bo podlaczasz i jezeli cos nie kontaktuje to na poczatku pokaze to komp ,a pozniej mozesz to sprawdzic recznie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2007, 22:10:06 pm »

Cypekm

  • Gość
Dzieki za odpowiedz. KGB nie nie znasz moze jakis ksiazek ktore mowia o diagnostyce takiego ukladu lub innych zrodel

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2007, 00:42:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ,sorka ,nie szukalem jeszcze
pociesza jedynie fakt ,ze bosch m 1.7 jest tak prosty ,ze zadnych dziwactw tam nie powinno byc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2007, 13:13:04 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
AUTODATA    tam powiine być  do wartości parametrów oraz sposób podączenienia miernika.
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2007, 13:37:46 pm »

jawiem69

  • Gość
a ja mam takie pytanie dotyczace boscha, dzisaj jak jechalem do roboty to mi na postoju na swiatlach obroty falowaly :/ wkrecal sie na 1100 i spadaly do 800 i to caly czas az do przygazowania, po przegazowaniu przestal, o co mu chodzi??

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2007, 14:38:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jawiem69,
a masz gaz ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 02, 2007, 14:47:43 pm »

jawiem69

  • Gość
Cytat: "KGB"
jawiem69,
a masz gaz ?


naturalnie ze mam :) i to wlasnie dzialo sie na gazie instalacja prostacka na srubie bez oszukiwania sondy

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2007, 14:52:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
masz gaz do boscha bez emulatora sondy i wtryskiwacza ?
no to przygotuj sie na takie niespodzianki
mam nadzieje ,ze ci chociaz kasowanie pamieci kompa wstawili

miales poprostu mieszanke niwlasciwa i komp chcial dopasowac dawke powietrza
albo poprostu parownik zaczal na chwile swirowac
nic groznego
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2007, 15:05:05 pm »

jawiem69

  • Gość
no wlasnie nie mam emulatora, nie mam tez kasowania kompa... a falowanie mi sie zdazylo pierwszy raz od kiedy to auto na gazie jezdzi czyli okolo 5 lat

Diagnostyka 1.6 na wtrysku Boscha ???
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2007, 18:20:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to olej to
co jakis czas wyjmij wtyczke z kompa i bedzie zyl
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.