Autor Wątek: jak przelaczac benzyna - gaz  (Przeczytany 2339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak przelaczac benzyna - gaz
« dnia: Czerwiec 18, 2007, 15:43:43 pm »

Linek

  • Gość
chodzi mi o wypalanie np benzyny i wrzucaniu na gaz i odwrotnie, czy robic to na postoju czekac az zgasnie po wypaleniu beny i odpalic na gazie czy w czasie jazdy wypalic i odpalic wrzucajac bieg?

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2007, 19:05:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13857
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie musisz czekac ,az zgasnie ,tylko az zacznie szarpac
najlepiej w czasie jazdy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2007, 19:54:22 pm »

Linek

  • Gość
bo dzis 2 raz w ciagu 3000 km wymieniane mialem membrany w gazniku myslalem ze moze tak byc np od odpalania w czasie jazdy albo na postoju bo po zgaszeniu na postoju zanim odpali benzyne to trzeba go troche pokrecic.

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2007, 20:01:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13857
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Linek"
po zgaszeniu na postoju zanim odpali benzyne to trzeba go troche pokrecic.

normalne ,przeciez jak gaznik jest pusty ,to musi sie w nim najpierw znalezc benzyna
a benzyna bedzie jak ja pompka napompuje ,czyli kilka razy rozrusznikiem trzeba pokrecic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2007, 21:54:06 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
ja  robiłem tak:
zawsze czasie jazdy na biegu.
1)z benzyny na gaz: właczam wypalnie i jade,aż straci moc, wtedy noga z gazu i przełaczałem na "gaz"
2) z gazu na benzynę:noga z gazu- właczałem"benzyna" i czekałem az napompuje i dopiero w tedy noga z powrotem na gaz.
 ps. potem miałem taką fajną centralkę, która po przełczeniu z gazu na benzynę w połozeniu srodkowym podawała oba paliwa. Natomiast z benzyny na gaz w połozeniu środkowym oba elektrozawory były zamknięte.

dodatkowo:
Po przekręceniu zapłonu przez chwile przed zapaleniem podawała gaz. (cos podobnego jak pompka w wtrysku)
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2007, 02:34:53 am »

Luke

  • Gość
a powiedzcie mi po co jest te wypalanie? nie mozna od razu z benzyny na gaz??

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2007, 03:03:59 am »

beton

  • Gość
jak odrazu zapodasz Pb to resztki paliwa zmieszane z gazem dają kiepskie uderzenie, chodzi tu chyba o różnice gęstości przy wybuchu i kolejność ,gaz szybciej eksploduje i chyba zatłumi Pb. Chyba ? za wiele mil i promil .

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2007, 12:51:37 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13857
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "beton#1912"
jak odrazu zapodasz Pb to resztki paliwa zmieszane z gazem dają kiepskie uderzenie, chodzi tu chyba o różnice gęstości przy wybuchu i kolejność ,gaz szybciej eksploduje i chyba zatłumi Pb. Chyba ? za wiele mil i promil .

nie o to chodzi - sprawdzalem ,ze gaz i benzyna razem sie spalaja bez specjalnych efektow

w wypalaniu benzyny przed przelaczeniem na gaz chodzi o to ,zeby nie poszlo za duzo paliwa ,bo sie silnik zwyczajnie zaleje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

jak przelaczac benzyna - gaz
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2007, 06:58:57 am »

e_gregor

  • Gość
Cytat: "KGB"
bo sie silnik zwyczajnie zaleje


...i jak np na wolnych obrotach będzie Ci normanlnie pracował to np przy żwawym ruszaniu ze skrzyżowania może zgasnąć :D