Autor Wątek: Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE  (Przeczytany 5295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« dnia: Październik 07, 2007, 01:06:26 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Pytanie za milion dolarów:
JAK !?

Od rana siedziałem z kumpem w kanale i nie przyszlo nam do glowy nic oprocz dwoch opcji:
- wyjecie silnika
- absolutny demontaz przedniego zawieszenia.


Chyba ze ktos ma lepszy pomysl ?

Odkrecanie silnika na poduszkach i podnoszenie nie przynosi efektu.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2007, 12:51:34 pm »

banan_125p

  • Gość
musisz podnieść cały przód auta, podwiesić silnik, i odkręcić belkę od spodu, raptem 8 śrub, nie trzeba zawieszenia rozbierać

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2007, 14:27:16 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
nic nie trzeba odkrecać oprócz śrub miski olejowej, jak wykręciśz to miska powinna opaść z 1 cm,wyjmujesz starą uszczelkę,  jak masz  uszczelkę całościową to przekładasz ją między misą a sankami i tak kombinujesz ,żeby znalazla się tam gdzie powinna,czyli najpierw wkładasz z jednej strony między misą a silnikiem a póżniej delikatnie z drugiej, śrubokrętem dociskasz umiejętnie półksiężyce i jest git, pdczas wgladania śrub patrzysz czy uszczeleczka ładnie leży,aha musisz odkręcić taka osłonę koła zamachowego to wtedy lepiej odkcić śrubi miski które są przy kole zamachowym

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2007, 20:51:24 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
mareks#1181,  próbowałem twoim sposobem, po godzinie zrezygnowalismy bo jak z jednej strony weszla to z drugiej wyskoczyla.. syzyfowa robota.


banan_125p,  Heh... mi to wygladalo od spodu tak jakbym musial cale zawieszenie rozbierac.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2007, 21:05:54 pm »

Fistasz

  • Gość
Cytat: "Stingerek "
po godzinie zrezygnowalismy bo jak z jednej strony weszla to z drugiej wyskoczyla.. syzyfowa robota.

Te uszczelki takie są . Mialem silnik na wierzchu i tez mialem problem zmienic uszczelke. polóz ja pomiedzy miską a silnikiem, wsadz pólksiezyce i chwyc miske na 4 sróby. Pozniej powoli chwytaj kolejne io sróbokretem dociskaj uszczelke tak zeby wszedzi e weszła . Fakt łatwe to i  szybkie nie jest ale co zrobic :?

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2007, 21:16:35 pm »

ikwus

  • Gość
A ja opuściłem belke (jeden gwint poszedł), stabilizator wszystkie gwinty poszły :-) podnosisz silnik do góry i wyjmujesz miskę. Da rade ale roboty jest troszkę chyba, że wszystko ci się ładnie odkręci bezproblemowo.

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2007, 21:34:41 pm »

banan_125p

  • Gość
Cytat: "mareks#1181"
nic nie trzeba odkrecać oprócz śrub miski olejowej, jak wykręciśz to miska powinna opaść z 1 cm,wyjmujesz starą uszczelkę,  jak masz  uszczelkę całościową to przekładasz ją między misą a sankami i tak kombinujesz ,żeby znalazla się tam gdzie powinna,czyli najpierw wkładasz z jednej strony między misą a silnikiem a póżniej delikatnie z drugiej, śrubokrętem dociskasz umiejętnie półksiężyce i jest git, pdczas wgladania śrub patrzysz czy uszczeleczka ładnie leży,aha musisz odkręcić taka osłonę koła zamachowego to wtedy lepiej odkcić śrubi miski które są przy kole zamachowym

 a no tak, i najlepiej jakbyś miał dzieloną uszczelkę

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2007, 22:23:47 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "Stingerek"
próbowałem twoim sposobem, po godzinie zrezygnowalismy bo jak z jednej strony weszla to z drugiej wyskoczyla.. syzyfowa robota.
Wkladasz uszczelke i łapiesz co drugi otwór nitka albo cienkim sznurkiem zeby nie uciekała- potem skrecasz i juz. Nitke czy sznurek mozesz zostawic gdyz guma to uszczelni
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2007, 00:58:38 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
No tak.. ale mi chodzi o jakiś patent.. mechanik wymienial to u mojego ojca w 30 minut.....
Ale jak to zrobił.. zdradzić nie chcial....

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2007, 08:08:02 am »

Buton

  • Gość
Ja odkręciłem tylko przód stabilizatora, żeby go odchylić i uniosłem silnik po odkręceniu poduszek. Wyjąłem miskę i uszczelka w kilku miejscach złapałem do niej silikonem. Dosłownie po kropelce, żeby się tylko uszczelka nie przesuwała.

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2007, 10:47:04 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Czyli bez odkręcenia poduszek się absolutnie nie obejdzie żeby zrobić to najszybciej i najłatwiej ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2007, 10:49:46 am »

Fistasz

  • Gość
nie, musisz odkrecic poduszki i podniesc silnik maksymalnie do góry

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2007, 12:34:42 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Fistasz ma rację inaczej tego rady nie da zrobić. Przerabiałem to u siebie, patent bez wyciągania miski na nic, cały czas mi uszczelka do niej wpadała. Aha, w miejscach łączenia sie uszczelek (jeżeli masz uszczelkę wieloczęsciową) nie żałuj silikonu, bo te połączenia lubią przeciekać.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2007, 13:26:52 pm »

Offline Daro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 354
ja tez  to przerabiałem. Na początek kombinowałem bez odkręcania. Nie udało się, więc odkręciłem poduszki pudniosłem silnik, opuściłem belkę i wtedy poszło gładko. Poza tym pruszenie syfem do miski nie jest zdrowe dla silnika:)
Podziwiam magików którzy potrafią to bez zdejmowaniwa miski :)
były:
>plus '97
>125p '78/'82
>caro 96
jest: Power of Dreams

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2007, 18:59:50 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A ja nigdy nie odkrecałem nic wiecej niż tylko misę olejową , nieważne czy to były uszczelki  cztero częściowe czy jednoczęściowa, no czasami  takie osłony misy trzeba było odkręcać ale to w przypadkach jak były podgięte, no i jak ktoś się uprze to może poluzować poduszki i podnośnikiem do góry trochę podnieść.

Wymiana uszczelki miski olejowej - 1.5GLE
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 09, 2007, 00:19:16 am »

Adim

  • Gość
Ja tez już wymieniałem i też tylko odkrecając miske , troszke z tym schodzi ale wystarczy trochę cierpliwości i da się zrobić, Właśnie jutro będe z nią walczył :D