Autor Wątek: Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most  (Przeczytany 2195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« dnia: Lipiec 23, 2009, 14:40:23 pm »

pablo686

  • Gość
Witam wszystkich klubowiczów!!!Należało się przywitać bp jestem tu nowy

Mianowice mam taki problem jak w temacie, wiem że takie tematy zostały już poruszane na forum przewaliłem je całe. Niby odpowiedź znalazłem ale jeszcze chciałbym się poradzić  do końca. Samochód wibruje przy około 110-130, nie mam luzów na krzyżakach, stawiam na podporę, opony z przodu nowe z tyłu sprawdzane i wyważane. I nie wiem czy jak będę wymieniał tą podporę to wymienić te gumowe łączenie skrzynia wał czy zostawić...Aha może się ktoś orientuje bo niedawno wymieniałem uszczelniacz w moście razem z flanszą i chyba popełniłem błąd mianowicie nakrętka nie został tak samo przykręcona jak była(bo niemógłbym jej zabezpieczyć), po tym zauważyłem że most jest głośniejszy i przy dużych prędkościach jak się zdejmie nogę z gazu tak jak by coś tarło. Proszę o sugestje

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2009, 15:39:53 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kolego , źle dokręciłeś nakrętke na wałku atakującym , tam trzeba TAKIEJ FEST RURY i dlatego most teraz wyje. To raz. Dwa do wymiany podpory musisz do kompletu wymienić krzyżaki (raczej nic z nich nie zostanie po wyjęciu), przegub elastyczny jak jest "w kawałkach" to też może wibrować.
Podporę łatwo sprawdzić, wejdź pod auto i szarp za wał we wszystkich płaszczyznach i zobacz czy podpora ma luz czy nie.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2009, 21:52:45 pm »

martynapce

  • Gość
Że się nieśmiało spytam – co to jest wałek atakujący tzn. jak wygląda i jaka pełni role :roll:

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2009, 22:55:07 pm »

Offline Kusmier

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 3.0 V6
    • Kompletne systemy interkomów rajdowych
Wałek atakujący to jest to do czego jest przukręcony wał napędowy na końcu. On jest w tylnym mosice, przenosi napęd dalej na koło talerzowe. Poszukaj sobie jak wygląda tylny most od środka to bedziesz mniej wiecej wszystko wiedział.

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2009, 23:56:47 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1907
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "Kusmier"
wiedział.

A kolega nie zauważył, że to KOLEŻANKA  :?:  :)

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2009, 09:02:37 am »

Offline Kusmier

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 3.0 V6
    • Kompletne systemy interkomów rajdowych
Aaaaa chyba ze tak :D Jeśli koleżanka to tak to wygląda: http://www.technikajazdy.info/wp-content/uploads/2008/07/mechanizm_roznicowy.jpg
Wałek atakujący to ten z prawej na którym są 2 łożyska.

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2009, 12:03:49 pm »

pablo686

  • Gość
Aha to dzięki za informacje, bo niektórzy twierdzą ze ta nakrętka musi być tak samo przykręcona jak była poprzednio...niby wlazłem pod samochód szarpałem tym wałem ale ja wiem niemam porównania jak powinno być...jeszcze jedno apropo tej nakrętki przy wałku atakującym mozna kupić nową bo w sklepie powiedzieli że to nie jest część wymienna w co mi sie troche nie chce wierzyć!

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2009, 19:09:12 pm »

martynapce

  • Gość
no i wszystko jasne dzięki. Dobrze, że napisałeś  w TYLNYM moście, bo bym w przednim zaczeła szukac  :mrgreen:

Wibrowanie przy około 120 Km/h, pytanie o most
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2009, 19:27:09 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3767
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Cytat: "martynapce"
w przednim zaczeła szukac  :mrgreen:


 :shock:
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...