Autor Wątek: Witam mam pytanie co do LPG.  (Przeczytany 1977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam mam pytanie co do LPG.
« dnia: Styczeń 28, 2011, 00:11:16 am »

mafiu1991

  • Gość
Witam mam dwa polonezy ATUplus 1 GSi 50 tyś przebiegu ma założoną nowa instalację gazową Bingo -s i parownik Tomasetto zrobiłem 3 zbiorniki i pojechałem na regulacje bo palił mi 16 17 litrów gazu. Autko przed regulacja raz mi strzeliło patrzyłem na litr obudowę ale nic nie jest popękane więc chyba nic się nie stało. Na regulacji widziałem że komputer pokazywał odczyt z sondy lambda mieszankę ubogą, a wskażnik z rury pokazywał same 0000 więc chyba dobrze auto dobrze się zbiera i póki co jest dobrze:) tylko słyszałem że od ubogiej mieszanki wypalają mi się gniazda zaworów. Drugi problem mam z innym polonezem Atu gli bosh na wolnych obrotach obroty spadaja do 800 nieraz 500 i zapala się silniczek który gaśnie przy przygazowaniu gazownik powiedział ze to wina silniczka krokowego bo po za tym auto na gazie jeżdzi bardzo dobrze. Pozdrawiam

Odp: Witam mam pytanie co do LPG.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:31:12 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a przecinkow to nie masz na klawiaturze ? poszukaj ponizej klawiszy K i L !

co od spalania i regulowania itp. to chyba troche jest tego na forum ,no ale w skrocie ci powiem ,ze nie po to masz sterownik mieszanki gazowej BINGO ,zeby mieszanka byla uboga ,tylko po to zeby regulowal ja na stechimetryczna

co do boscha na gazie to zacznij od resetu ECU (wypnij wtyczke na minute) i jak dalej bedzie schodzil do obrotow 500 ,to albo wina ustawienia gazu ,albo wina serwomotoru (bo krokowego to w nim nie ma) ,
ale latwiej by bylo gdybys napisal ,czy te obroty 500 to na gazie czy na benzynie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Witam mam pytanie co do LPG.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2011, 00:41:26 am »

mafiu1991

  • Gość
sorcia a więc w tym co obroty spadają, to na gazie bo na benie to ok 800-900. Czyli co w Gsi mi gniazd nie powypala?

Odp: Witam mam pytanie co do LPG.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2011, 02:53:34 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak czujesz ,ze auto idzie przyzwoicie ,a silnik pracuje rowno to mieszanka nie jest tak uboga ,zeby miala cos wypalic,

co do boscha to ma zle ustawiona instalacje,
trzeba zobaczyc czy mieszanka jest za bogata ,czy za uboga i ustawic odpowiednia ,to przestanie przygasac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Witam mam pytanie co do LPG.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2011, 21:14:43 pm »

lolki

  • Gość
Warto by było sprawdzić różnicę między wskazaniami napięcia z sondy lambdy i emulatora od instalacji gazowej. W jednym z aut wskazania sondy były poprawne ale emulator miał wartość znacznie odbiegającą , po regulacji silnik chodził pięknie.