Autor Wątek: Wtryski Fiata Dohc  (Przeczytany 1996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wtryski Fiata Dohc
« dnia: Kwiecień 18, 2009, 21:20:33 pm »

Michael

  • Gość
Witam mam taki problem dostalem listwe wtryskowa wraz z kolektorem od cromy 2.0 dohc i pytanie brzmi czy glowice tez musze przekladac czy tez moge zostac przy g lowicy fiata 132 2.0 a zalozyc tylko kolektor ssacy cromy i drugie moje pytanie czy jaki komputer kupic czy bosha czy moze komputer od silnika cromy turbo?? ktory bedzie lepszy ?? pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2009, 22:19:03 pm »

święty

  • Gość
Koletor z wtryskami z cromy siądzie o ile wejdzie , nie musisz głowicy przerabiać , ja mam z tempry z listwą , wtryskami itp i jest ok. Komp daj taki zeby był dopasowany do tych wtrysków czyli croma 2.0 n/a.

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2009, 04:41:02 am »

Michael

  • Gość
Ok ale w takim ukladzie jeszcze pytanie jest nastepujace jakie czujniki musze zamontowac oprucz czujnika polozenia walu bo to akurat wiem co jeszcze powino wchodzic w sklad takiego kompletnego wtrysku i czy musze zmieniac pompe paliwa z mechanicznej na elektryczna zeby wykarmic wtrysk ?? pozdro

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2009, 07:48:57 am »

Offline ujban88

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fiat 125p
po mojemu to musisz mieć jeszcze sonde lambda w wydechu a pompka to tylko elektryczna najlepiej o wydajności około 3bary
Moc V-ki

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2009, 15:20:52 pm »

GrzesiekBP

  • Gość
Jeżeli masz wtryski z Fiata DOHC (Croma, Tempra), musisz dorwać komp Weber IAW WF.4S1 8SE.HZ (2.0 8V), CPWK z kółkiem na wał, MAP, Rozdzielacz zapłonu z czujnikiem fazy, czujnik temperatury płynu chłodniczego, czujnik termperatury powietrza (zapewne masz go na kolektorze dolotowym), przepustnicę z czujnikiem położenia (to również zapewne masz na kolektorze), cewkę zapłonową z wzmaczniaczem, sondę trzyprzewodową (podgrzewaną). Schemat podłączenia przyślę w tygodniu :mrgreen:

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2009, 17:22:34 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "GrzesiekBP"
Jeżeli masz wtryski z Fiata DOHC (Croma, Tempra), musisz dorwać komp Weber IAW WF.4S1 8SE.HZ (2.0 8V),

Niezupełnie - mógł tez dorwać kolektor od wtrysku typu bosch L/Le-Jetronic które tez były montowane w tych autach  :)
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2009, 02:22:37 am »

Michael

  • Gość
No az tak sie na tym nie znam jezeli wkleje tutaj zdjecia kolektora bedziecie w stanie mi powiedziec jakiego kompa mam pod  to kupic ?? i ewentualnie pytanko jezeli zbieram sie do zakladania turbo do swojego silnika czy moge kupic kompa od fiata cromy turbo i narazie zestroic go tylko z wtryskiem bo reszte gratow do turbo bede kompletowal pozniej da rade to tak spiac czy nie koniecznie ?? pozdrawiam

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2009, 18:12:03 pm »

GrzesiekBP

  • Gość
Cytat: "Elwood#1887"
Jeżeli masz wtryski z Fiata DOHC (Croma, Tempra), musisz dorwać komp Weber IAW WF.4S1 8SE.HZ (2.0 8V),


Niezupełnie - mógł tez dorwać kolektor od wtrysku typu bosch L/Le-Jetronic które tez były montowane w tych autach


Tyż prawda, a L, LE jetronica nie przerabiałem jeszcze :P

Wtryski Fiata Dohc
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2009, 02:58:11 am »

Michael

  • Gość
No dobra panowie to tak bezpieczniej bdzie kupic kompa od cromy turo czy szukac tego pasujacego do kolektora ktory kupilem ?? i ewentualnie jeszcze pytanko czy da sie w jakis sposob zastapic lub pominac przeplywomierz ?? ewentualnie cyzm i czy jest sens cos takiego robic ?? pozdrawiam