Autor Wątek: Nie działa hamulec ręczny  (Przeczytany 2695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie działa hamulec ręczny
« dnia: Marzec 18, 2010, 23:02:00 pm »

zipposirocco

  • Gość
Cześć. Byłem na badaniu technicznym, ręczny praktycznie nie istnieje, zaciąga się dość mocno i też trzeba dość mocno wciśnać przycisk aby spuścić. Czy zabierać się za wymianę linki czy od razu rozkręcić bębny i wyczyścić?

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2010, 23:33:10 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
linka, bębny, szczęki, samoregulatory.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2010, 00:46:06 am »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
zaczynajac od linki, moze juz stanowic z pancerzem jedną całość.

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2010, 10:02:52 am »

Offline oprawca_1978

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 575
Generalnie, raz na rok, dwa, tylne hamulce w Polonezie trzeba rozebrać w atomy, zrzucić też linkę, wyczyścić wszystko po kolei, co trzeba, przesmarować lekko, a potem poskładać poprawnie.
Jeśli ciężko chodzi dźwignia ręcznego, to oznacza, że zaciera się w swym mocowaniu. Trzeba wziąć porządne klucze i rozkręcić dźwignię ręcznego na podłużnicy pod samochodem, wyskrobać rdzę z syfem, przesmarować lekko  i złożyć porządnie.
Nie ma tam żadnej filozofii, trzeba to po prostu co jakiś czas ruszyć, czyścić, smarować i regulować, bo z mojego doświadczenia z hamulcami Lucasa wiem, że te samoregulatory nie regulują same luzu na szczękach, niestety, i trzeba go co jakiś czas ustawiać samemu, śrubokrętem.
Najgorzej będzie z założeniem górnej sprężyny, bo jest silna. Ale wtedy wystarczy kawałek sznurka i druga osoba, która będzie zań ciągnąć, choć kiedyś udało mi się ją założyć szczypcami samemu, trzymając czubkiem buta szczękę, żeby się nie przesuwała.
Jak Kuba Bogu - tak Bóg Kubańczykom!

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2010, 10:57:26 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1907
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Cytat: "oprawca_1978"
raz na rok, dwa

Tu się zgodzę. W zeszłym roku przyłożyłem się do jednego z kół i wczoraj rozkręciłem wsio w drobny mak bez użycia WD40, młotka i innych "nieprzewidzianych" narzędzi. Na dokładkę - tarcza zeszła sobie od tak. Warto regularnie tam zaglądać, oj warto.

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2010, 11:17:18 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A ja uważam troszeczkę inaczej.
Żeby to działało to trzeba tego używać.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2010, 11:25:47 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Cytat: "Stingerek"
Żeby to działało to trzeba tego używać.
TRUE, TRUE,

poza okresem mrozów, warto przy każdym postoju (nie mam na myśli stawania na światłach) zaciągać ręczny.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2010, 15:20:54 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytat: "oprawca_1978"
Najgorzej będzie z założeniem górnej sprężyny, bo jest silna. Ale wtedy wystarczy kawałek sznurka i druga osoba, która będzie zań ciągnąć, choć kiedyś udało mi się ją założyć szczypcami samemu, trzymając czubkiem buta szczękę, żeby się nie przesuwała.
Wystarczy długi śrubokręt. Odpowiednio włożony i tylko iskry lecą jak sprężyna wskakuje na swoje miejsce  :mrgreen: .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Nie działa hamulec ręczny
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2010, 15:33:55 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja używam drutu z końcem zagiętym w haczyk. Wygodnie się tym zaczepia o sprężynę i bez większego problemu ją rozciąga wtykając na miejsce.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap