Autor Wątek: Problem z elektryką Caro-  (Przeczytany 1671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z elektryką Caro-
« dnia: Wrzesień 09, 2010, 16:38:54 pm »

Offline Artur91

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 91' Gli & Caro+ Gli
Mam taki mały problem od pewnego czasu, gdy uruchamiam wycieraczki wskazówki od ciśnienia oleju, temperatury i paliwa skaczą w pozycje max, dodatkowo podczas uruchomionych wycieraczek nie działają kierunkowskazy. Gdzie szukać przyczyny? Pozdrawiam :)

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2010, 20:28:07 pm »

stachozss

  • Gość
Objawy wskazywały by na urządzenie mikroprocesorowe(kierunki i wycieraczki) ,   tyle że nie jestem pewny czy w caro z 91 roku już ono było,  jeśli jest powinno znajdować się w okolicach lewej nogi kierowcy, pod deską rozdzielczą przymocowane do przedniej ściany kabiny. Niestety jeśli je masz naprawa nie wchodzi w grę, jedyną opcją jest zmiana na nowy.

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2010, 20:34:20 pm »

Offline Artur91

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 91' Gli & Caro+ Gli
Powiem Ci że nigdy nie zwróciłem uwagi czy tam coś przykręcone jest... Ale zdaje mi się że w gaźniku tego nie będzie. Czasówke wycieraczek mam jeszcze na osobnym guziku jeśli to w czymś może pomóc. A mogłaby to być wina uszkodzonego pająka? Bądź brakującej gdzieś masy? Pytanie tylko gdzie szukać

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2010, 20:36:28 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Urządzenie mikroprocesorowe jest ładnie dostępne po zdjęciu daszka znad licznika i wyciągnięciu lekko samego licznika. Poza tym w mr91 wycieraczki pracują tak ślamazarnie, że żadnej różnicy nie robi czy jedziesz z nimi czy bez :D

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2010, 20:45:15 pm »

stachozss

  • Gość
W starszych poldkach częste problemy z elektryką są powodowane przez urwanie się tej plecionki która masuje z silnikiem, jest pod spodem więc łatwo ją urwać. Wtedy jedyną masą dla silnika staje się cięgło od ssania, co przy dużym obciążeniu (np. wycieraczki) może powodować zanik masy, sprawdź sobie to. A co do mikroprocesora :P z tego co mówisz to w Twoim poldku go nie ma.

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2010, 21:13:25 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1061
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
100% brak masy, spróbuj jeszcze włączyć zapalniczkę  :twisted:
żeby szybko sprawdzić to weź kawałek przewodu i "zmasuj" dodatkowo podświetlenie ideogramu nagrzewnicy.

[ Dodano: 09 Wrz 2010 21:14 ]
W MR 91 nie ma żadnego mikroprocka!!!

[ Dodano: 09 Wrz 2010 21:17 ]
Artur91, czy zmieniałeś u siebie zegary na okrągłe? Czy ten problem ze wskaźnikami nie wystąpił po przekładce?
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2010, 10:32:14 am »

Offline Artur91

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 91' Gli & Caro+ Gli
Zegary zmieniałem ale z dobry rok temu a problemy pojawiły się jakieś 2 tygodnie temu. Dobrze rozumiem, że mam dołożyc masę do minusa żarówki podświetlającej ten ideogram?

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2010, 22:24:09 pm »

stachozss

  • Gość
No tak :D

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2010, 21:59:59 pm »

Offline Artur91

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 91' Gli & Caro+ Gli
Musze Wam panowie podziękować :) Po podpięciu tej dodatkowej masy żaden z objawów się nie pojawia. Ostatnim problemem jest jeszcze zatrzymywanie się wycieraczek w każdym miejscu od razu po wyłączeniu, nie wracają w pozycję wyjściową. Czym to może być spowodowane?

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2010, 22:44:41 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Cytat: "Artur91"
Musze Wam panowie podziękować :) Po podpięciu tej dodatkowej masy żaden z objawów się nie pojawia. Ostatnim problemem jest jeszcze zatrzymywanie się wycieraczek w każdym miejscu od razu po wyłączeniu, nie wracają w pozycję wyjściową. Czym to może być spowodowane?


Uszkodzeniem (wypaleniem, zabrudzeniem) styku w silniczku. Rozbierz i sprawdź. Rok 91 nie miał urz. mikroproc :)

Problem z elektryką Caro-
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2010, 21:56:17 pm »

Offline Artur91

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 91' Gli & Caro+ Gli
I ten problem także rozwiązany :) Co prawda nie rozbierałem silnika tylko podmieniłem na drugi który miałem pod ręką ale problem znikł :) Wycieraczki zatrzymują się tam gdzie trzeba... Jeszcze raz dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam