Autor Wątek: Elektrozawór benzyny rozregulowany  (Przeczytany 3962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« dnia: Styczeń 01, 2011, 19:08:15 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
J.w jak powinien byc ustawiony ,tam jest taka srubka i sie nią kreci czy nie kreciic nią , dodam ze kręciłęm i nie odpala na LPG. Jak powinna być ustawiona ta srubka i do czego służy? Dziś zero stopni i nie odpalił na LPG przez tą srubkę na elektrozaworze benzyny.Ale poszedłem na stacje po litr Pb wlałem do gaznika załapał- odpalił na Pb( przedtem ustwiłęm na srodek tą srubke od elktrozaworu Pb) i po przełączeniu na LPG odpalił i juz odpala normalnie jak na razie.

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:31:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
O jaką 'śrubkę' Ci chodzi? Masz na myśli ręczne przestawianie benzyny zamknięte/otwarte?  :roll:

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:52:51 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
Jak mam LPG to do czego służy elektrozawór benzyny ? http://diaaut.home.pl/r8261c6x.htm Tam jest tak srubka do kręcenia. A możę to jest przyczyną żę nie moge odpalić na PB pompkę paliwa mam wymienioną na nową Mam GLe gażnik i nie łapie PB z baku .Ale wlanie do gażnika PB i odpala na Pb ale nie ciagnie z baku benzyny. Mam nastepujący reduktor Omnia, zawór gazowy omnia, wiel,ozawór tomasetto , centralka stag 2g i ostatnie dni cuda z odpalaniem na LPG. Gdzie tam jest śrubka do spuszczania oleiny. ? Troche chaotycznie o wszystkim po trrochu . Nowy aku( chyba nie trzyma a mam go 3 tyg 55AH 420A ZAP) własnie przez LPG rozłądowałem , bo nawet nie chciał odpalic na denaturacie hehe

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2011, 19:59:27 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: "szuczka"
Jak mam LPG to do czego służy elektrozawór benzyny ?
do odcięcia benzyny do gaźnika.
Cytat: "szuczka"
Tam jest tak srubka do kręcenia.
śrubka służy do awaryjnego otwarcia zaworu jak szlag trafi cewkę, albo instalację elektryczną. śrubkę wkręcasz kilka obrotów, do oporu.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:07:44 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
Tylko ciekawi mnie co daje ta srubka na elektrozaworze jak jest odkręcona w połowie albo zakręcona albo odkręcona na maxa? Bo w poprzednim polonezie miałem działąjącą benzyne i bawienie sie tą srubką,z głupoty :twisted:  spowodowało niemożność odpalenia ani na LPG ani na PB i rozładowanie aku i po dużych trudach jakoś ustwiłem ze odpałił .

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:09:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Cytuj (zaznaczone)

szuczka napisał/a:   
Jak mam LPG to do czego służy elektrozawór benzyny ?   
do odcięcia benzyny do gaźnika.
szuczka napisał/a:   
Tam jest tak srubka do kręcenia.   
śrubka służy do awaryjnego otwarcia zaworu jak szlag trafi cewkę, albo instalację elektryczną. śrubkę wkręcasz kilka obrotów, do oporu.

Tak w ogóle to sobie sprawdź,czy się zawór otwiera 'z prądu' tzn. czy elektrozawór działa,jeśli nie to wymień bo będzie ci szła benzyna z gazem.Powinno być słychać takie 'pstrykanie' przy załączaniu.

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:16:50 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
Pstrykanie słychać i wtedy odpalam i bawie sie centralką i załąpuje na LPG i obroty trzyma na 1000  wymieniony też filterek gazu ,  na PB odpala tylko z gażnika dalej nie ciagnie z baku -możę przewody paliwowe a tak fajnie było w lato zero problemów z LPG.A możę przyczyną problemów z odpalaniem na Lpg jest wymiana filtra powietrza po regulacji LPG.?

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:20:58 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytuj (zaznaczone)
Tak w ogóle to sobie sprawdź,czy się zawór otwiera 'z prądu' tzn. czy elektrozawór działa,jeśli nie to wymień bo będzie ci szła benzyna z gazem.
przecież wyłączony zawór jest zamknięty.
Cytat: "szuczka"
Tylko ciekawi mnie co daje ta srubka na elektrozaworze jak jest odkręcona w połowie albo zakręcona albo odkręcona na maxa?
reguluje otwarcie zaworu, po podaniu napięcia zawór i tak otwiera się na max. filozofia jak cholera, wystarczy chwilę pomyśleć. :roll:

uprzedzając następne pytania, mocy od kręcenia śrubkami nie przybędzie.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:27:50 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
Koniec pytań- na lato chyba zrobie Pb-dosyc kłopotów z poldkiem w zime przez LPG.

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:28:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Jak pstryka,to powinien działać.Przedmuchaj go ustami na włączonym.Jak pójdzie to git.W ostateczności możesz połączyć oba kawałki wężyka i spróbować bez zaworu.Jak nie zagada,to albo coś się zatkało,albo pompkę szlag trafił.Mój elektrozawór wyglądał tak


[ Dodano: 01 Sty 2011 20:32 ]
Cytat: "maciejowski"
przecież wyłączony zawór jest zamknięty.

Chodziło mi o awaryjne uruchamianie za pośrednictwem tej 'śrubki' gdyby oczywiście chciał uruchamiać na benzynie,bo wtedy po przełączeni na gaz zawór się nie zamknie,bo jest otwarty ręcznie   :?

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2011, 21:09:12 pm »

Offline szuczka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Mężczyzna
    • Były polonezy sztuk 5 wszystkie z gazem
Zaobserwowałem ciiekawe zjawisko przy kręceniu zaworem benzyny ciężko bardzo odpala na LPG albo wcale, a cofając zawór spowrotem do zamkniecą chyba tą srubka coraz ładniej odpala za 1 razem na LPG . Nie wiem co jest grane czy ktoś możę mi to wyjaśnić ?

Elektrozawór benzyny rozregulowany
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2011, 22:32:38 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Normalnie.


Zobacz czy masz okopcone świece - jeśli tak - dostaje jednocześnie gaz i benzynę.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...