Autor Wątek: Kożuch w zbiorniczku wyrównawczym  (Przeczytany 2363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kożuch w zbiorniczku wyrównawczym
« dnia: Czerwiec 22, 2006, 20:56:27 pm »

Mecenas#1876

  • Gość
Witam.

Ostatnio dużo jeżdżę poldkiem  (jakie? 4000 km miesięcznie) i do dzisiaj spisywał się super.
Wróciłem  z trasy(450 km) i jak już podjechałem pod dom to "wyzion?ł ducha" tzn wyleciało mu ok. 2,5 litra płynu z chłodnicy. Chyba przez korek w zbiorniku bo nalałem mu pó?niej wody i odpaliłem aż się zagrzał  i woda nigdzie nie wyleciała. Sprawdzałem olej - czysty. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz -  po dolaniu wody jak silnik chodził to w zbiorniczku na powierzchni zrobił się taki kożuch z piany. Co to może być?? Mam nadzieję że nie uszczelka pod głowic??! Wentylatormi się zał?cza a temperatura nigdy mi nie przekracza "dopuszczanej normy"

pozdrawiam

Kożuch w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2006, 21:13:39 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
to pewnie olej który dostał sie do układu chłodzenia,proponuje sprawdzić czy na bagnecie nie ma "kawy z mlekiem" i czy jest czysto pod korkiem oleju.Jesli którys z tych objawów sie potwierdzi,to uszczelka pod głowic?.Sprawdz ,moze Ci płyn uciekł do kabiny poprzez dziure w nagrzewnincy....
  • Jef
  • Czaku

Kożuch w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2006, 21:58:48 pm »

Pereziarz

  • Gość
Kumplowi w becie sie podobnie robiło i przyczyn? okazał sie korek zbirniczka wyrównawczego.Zacz?ł bym od wymiany własnie tego elementu z racji że nie jest on drogi.

Kożuch w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2006, 20:52:02 pm »

tere1

  • Gość
Mialem podobny problem ale znikl Ale korzystajac z mozliwosc moze napiszecie mi co to moglo byc a wiec w lutym wysiadl mi czujnik temp na chlodnicy i nie wlanczal sie wiatrak akurat stalo sie to jak stalem w korku. Po dojechaniu do domu odkrecilem korek od wlewu oleju jak juz wystygl no i znalazlem musztarde. Powtarzalo sie to przez miesiac wiec stwierdzilem ze uszczelka pod glowica ale jak sie tylko umowilem z mechanuikiem objawy zniknely juz od 3 miesiecy nic sie nie dzieje korek czysty pokrywa zawrow czysta plyn i olej czysty powie mi ktos co to moglo byc??

Kożuch w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2006, 16:24:42 pm »

Arnold

  • Gość
Podobno w zimę czasem się tak robi. Pojawia się taka ma? pod korkiem ale to nie jest niepokoj?ce. Tak słyszałem od BARDZO BARDZO ZAUFANEGO mechanika. Qmpel to miał w Golfie III. I też po zimie ust?piło. A wentylator w zimę to i mi się nie zał?czał i kumplom w różnych samochodach też.

Kożuch w zbiorniczku wyrównawczym
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2006, 17:16:34 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Nie jest to powód to nerwów czy s?dowania awarii, kolega przede mn? ma rację. Mechanik powiedział mi że jest to spowodowane przejeżdżaniem krótkich odcinków- silnik nie dogrzewa się, st?d korzuszek kawowy na korku oleju ;)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja