Autor Wątek: Tulejki drążków reakcyjnych tył  (Przeczytany 2610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tulejki drążków reakcyjnych tył
« dnia: Grudzień 14, 2011, 22:07:02 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
Bardzo szybkie pytanie, a mianowicie stukają mi te drążki i chciałem je wymienić ale mam same tulejki. Wiem że ogólnie powinno się wymieniać całe drążki, ale ja jestem ograniczony finansowo i nie mam takiej możliwości  :(( Także jak wymieniać te tulejki żeby to w miare sprawnie poszło, bo zdaje sobie sprawe że wcale nie bedzie łatwo wybić stare i włożyć nowe. No chyba że się myle ;) Jak to z tym jest ?

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:15:29 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Najsprawniej pewnie Ci pójdzie na prasie. Bez prasy to bym sie nawet nie brał za to... Ogólnie to wogóle bym sie nie brudził wymianą tulejek w czymś co kosztuje grosze w całości... To nie wahacz w Audi czy VW, żeby oszczędzać i wymieniać same tulejki...
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:17:57 pm »

yakuzo

  • Gość
Wywal tą gumę ze środka i małym brzeszczotem wytnij ten metal i wyciągnij, następnie nową możesz założyć na dużym imadle.

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:30:30 pm »

Offline marcin88

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 303
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3.0 12v
możesz zrobić tak , wypalacz stare gumy chyba ze same już wylatują tulejkę która ci zostanie w drążku przecinasz brzeszczotem wybijasz ja za pomocą jakiegoś wybijaka czy śrubokręta  co tam masz.... czyścisz drążek we wnętrzu z rdzy i innych syfów... potem drążki dajesz na dwie godziny do zamrażarki ( stal się rozszerza pod wpływem ujemnej temperatury ) nowe tulejki przed założeniem gotujesz w wodzie wciągasz drążki z zamrażarki tulejki wciskasz  w drążki ( wchodzą rekami czasem trzeba stuknąć młotkiem... tylko to musi być szybka akcja bo jak drążki się ogrzeją - tulejki wystygną to będzie zonk  ;)

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:34:15 pm »

yakuzo

  • Gość
  ( stal się rozszerza pod wpływem ujemnej temperatury )
A czasem nie kurczy się? Gotowanie tulejek to znowu rozszerzanie się .

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:56:53 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kto ci powiedział że trzeba wymieniać całe drążki ?
Szukasz jakiegoś "pana stasia z prasą" i prosisz o wprasowanie nowych tulei do starych drążków.
Usługa taka kosztuje 4pak piwa.


Albo... robisz to za darmo całkowicie:

- wyciągasz drążki, i wypalasz je w piecu, na grillu, w ognisku, albo wydłubujesz stare tuleje.
Ich zewnętrzne pierścienie (tulejek) rozcinasz brzeszczotem w 3-4 miejcach i wybijasz (lekkko i przyjemnie po rozcięciu)
Nowe tuleje wciskasz zwykłym imadłem.

Koszt - zero złotych.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2011, 07:21:26 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
I znowu stingerek taka trochę mała oszczędność... Kupno samych tulei u mnie nie da się kupić w sklepie zostaje allegro, na allegro 9zł sztuka, koszt 4 36zł plus przesyłka to da 45zł, a nowe całe drążki u siebie kupiłem za 50zł.... A czas poświęcony wybiciu starych tulei ;)

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2011, 17:17:46 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja zawsze wymieniam kompletne drążki, bo raz że nowe ładnie wyglądają, a dwa że szkoda mi zwyczajnie czasu na wypalanie/wybijanie/wycinanie i tak dalej. Ów czas mogę zdecydowanie lepiej wykorzystać np na zrobienie czegoś wartego więcej niż parę złotych... ;)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:22:35 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
U mnie nigdy problemów z dostępnością nie było.. stąd 30zł za komplet tuleji. dostęp do prasy też mam więc koszt znikomy.
Owszem - nowe ładnie wyglądają :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2011, 09:06:07 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nie wiem na ile to jest prawdą ale podobno były też drążki z niewymienną tulejką i zdarzały się przypadki że tulejki były za luźne... Może to tylko internetowa fama ale warto uważać na te drążki i dokładnie je sprawdzić przed robotą...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2011, 21:35:23 pm »

Offline Bossman

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Potrzebne narzędzia wiertarka, wiertło 16mm, imadło, młotek 2kg, brzeszczot  czas z wyjęciem i włożeniem 40 min.
Poloneza szanuj i nie dewastuj jak debile na YOU TUBE

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2011, 22:09:06 pm »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
Jednak mnie przekonaliście i wymieniłem dzisiaj całe drążki ;)
Nawet sobie nie wyobrażam co by było gdybym same tulejki w nich zmieniał ...  :P

Odp: Tulejki drążków reakcyjnych tył
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2011, 20:11:33 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Nic by nie było :) pare piw by w kieszeni zostało :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...