Autor Wątek: Gaz z butli 11kg  (Przeczytany 49238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gaz z butli 11kg
« dnia: Listopad 21, 2011, 21:59:45 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Witam

Ostatnio słyszałem, że można podpiąć do auta zwykła butlę gazową 11kg, o taką: http://images02.olx.pl/ui/11/54/38/1306867214_211584638_2-BUTLA-GAZOWA-BUTLE-GAZOWE-11KG-PROPAN-BUTAN-KUPIe-KAzD-ILOs-CAlA-POLSKA-Lipno.jpg
Podobno wychodzi taniej bo bez akcyzy.

Czy ktoś się już z tym spotkał? A może ktoś to nawet już praktykuje?

pzdr
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2011, 22:07:25 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Podłączyć by można ale wcale niestety nie wychodzi taniej.
Tam jest gazu chyba 22 l.  Więc może wyjść nawet drożej. Już możnowładcy zadbali, żeby w II PRL zupa "z gazu" nie była za tania...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2011, 22:08:51 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
a oplaca sie az tak?  no bo zobacz..mowa o zwyklej butli 11kg...do butli 'do pelna' wchodzi ok. 22 litrow gazu...tankuje sie do 80 % wielkosci zbiornika, wiec maksymalnie ok. 17,7 litra gazu...cena butli na stacjach to teraz ok. 60 zl...powiedzmy ze znajdziesz za 50 zl....

rachunek:   50/17,7 = ~2.82 zl/ 1l LPG


hmm?


dodane:  jedyny plus to taki ze w takiej butli jest troszke inny gaz - zawartosc propanu co do butanu = ~65:35 %...

a autogaz w polsce ma miec w zime minimum 55 % wiec niewiele pewnie jest stacji gdzie daja 65 % a gaz tym lepszy czym wiecej propanu..

« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2011, 22:10:41 pm wysłana przez DaMaGe#1954 »

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2011, 22:11:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5163
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
To,że "można" nie znaczy,że można  :P :P To nie wózek widłowy,że nie ma gdzie butli umieścić.Pewnie,pomysł byłby świetny i sam o tym myślałem wielokrotnie,nawet mógłbym tak zrobić,bo mam ... cssii,o tym cicho,ale co na to prawo?Jest coś takiego,jak homologacja butli i tzw.legalizacja,czyli w istocie gówno wart papierek,za który trzeba słono płacić,nie wspominając o wymianie butli,po odpowiednim czasie.A co do taniości,to ja wiem?U mnie butla gazu na wymianę kosztuje już 68pln  <shock>

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2011, 23:26:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mowa o zwyklej butli 11kg...do butli 'do pelna' wchodzi ok. 22 litrow gazu...tankuje sie do 80 % wielkosci zbiornika, wiec maksymalnie ok. 17,7 litra gazu...cena butli na stacjach to teraz ok. 60 zl...powiedzmy ze znajdziesz za 50 zl....

rachunek:   50/17,7 = ~2.82 zl/ 1l LPG
nie ,do butli do pelna nie wchodzi 22l
,
do butli jest zalewane 10.5kg (10.3-11) ,czyli ~21l gazu


dodane:  jedyny plus to taki ze w takiej butli jest troszke inny gaz - zawartosc propanu co do butanu = ~65:35 %...

a autogaz w polsce ma miec w zime minimum 55 % wiec niewiele pewnie jest stacji gdzie daja 65 % a gaz tym lepszy czym wiecej propanu..
lepszy jest butan,
propan jest bardziej kaloryczny ,ale wazy mniej i w konsekwencji 1l butanu  zawiera wiecej energii niz 1l propanu,
poprostu propan ma nizsza temp. parowania i dlatego zima daje sie go wiecej,
na samym butanie to zima moznaby jezdzic jedynie na V i (VI) gen
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2011, 08:45:36 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
poprostu propan ma nizsza temp. parowania i dlatego zima daje sie go wiecej,
na samym butanie to zima moznaby jezdzic jedynie na V i (VI) gen
Tak OT. Kiedyś zimą wyjmowałem zbiornik LPG i temperatura na dworze była poniżej zera. Część gazu wyleciała z butli przy spuszczaniu a to co zostało z pewnością nie było wodą. Co prawda wyglądało jak H2O ale śmierdziało na odległość i nie zamarzło na mrozie... Zapewne to były pozostałości butanu :D.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2011, 10:56:38 am »

Offline szelest

  • DRUCIARZ
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 275
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pn C- 95'
Jak byłem kiedyś na obozie żeglarskim w Chorwacji na takiej małej wysepce, to kierownik obozu miał przerobioną instalacje na właśnie na butle, z tym że on podpinał taką mała turystyczną butle i jakoś mu to jeździło nawet

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2011, 13:34:06 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
KGB-wiec wychodzi na to ze zle szkola na SHELLu i BP...??...

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2011, 18:14:51 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
KGB-wiec wychodzi na to ze zle szkola na SHELLu i BP...??...
no nie wiem jak szkola ,ale bez sensu byloby oznaczac tak pojemnoisc,
w takim razie dla pewnosci zwaze butle pelna i pusta ,
tylko musze w domu to zrobic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2011, 20:19:49 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
na niektórych stacyjkach gazowych napełniają butle prosto z dystrybutora od gazu, zakręcając najpierw odpowiednią przejściówkę na butlę - żeby pasowała do pistoletu. To ponoć taniej wychodziło, a gaz na dłużej starczał tylko się słabiej zupa gotowała...
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2011, 23:47:55 pm »

Offline seba601s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 1.9 GLD
poprostu propan ma nizsza temp. parowania i dlatego zima daje sie go wiecej,
na samym butanie to zima moznaby jezdzic jedynie na V i (VI) gen
Tak OT. Kiedyś zimą wyjmowałem zbiornik LPG i temperatura na dworze była poniżej zera. Część gazu wyleciała z butli przy spuszczaniu a to co zostało z pewnością nie było wodą. Co prawda wyglądało jak H2O ale śmierdziało na odległość i nie zamarzło na mrozie... Zapewne to były pozostałości butanu :D.
tez ostatnio opróżniałem taką butle,a ten płyn to moze jakiś dodatek lub (zapomniałem słowa) no ten "zapach"który sie dodaje do gazu żeby "śmierdziało"..??
Kiedyś malucha widziałem z taką butlą na tylnym siedzeniu i jezdziło to na tym gazie,ale wtedy cena butli na shell to było 30zł...
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki...

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2011, 09:15:26 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Kiedyś malucha widziałem z taką butlą na tylnym siedzeniu i jezdziło to na tym gazie,ale wtedy cena butli na shell to było 30zł...
Ulubione auto listonoszy śmigających po wioskach...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2011, 20:16:33 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Tylko trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie Panowie, widziałem kiedyś takiego majsterkowicza, w aucie walnie dawało gazem, i jest właśnie obawa, że jak ktoś parkuje nad kanałem to może być ładny fajerwerk.

Odp: Gaz z butli 11kg
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 03, 2011, 00:47:35 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Tylko trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie Panowie, widziałem kiedyś takiego majsterkowicza, w aucie walnie dawało gazem, i jest właśnie obawa, że jak ktoś parkuje nad kanałem to może być ładny fajerwerk.
Jechałem kilkanascie dobrych lat temu takim autem, gosciu majsterklepka miał zamiast butli przerobiony na butle bojler zamontowany na tylnim siedzeniu plus kilka innych patentow. Wrazenia z jazdy nie zapomniane <lol2> na F&F jest(był) opis malucha na butle 11Kg z parownikiem grzanym olejem silnikowym -te które miały parowniki grzane spalinami czesto sie zapalały  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2011, 00:52:57 am wysłana przez Elwood#1887 »
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG