Autor Wątek: Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika  (Przeczytany 2801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« dnia: Październik 22, 2009, 19:30:13 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Witam!

Dziś mnie namówiono na mycie silnika. Wykonałem. I nie zapaliłem. Na szczęście u siebie na podwórku.

Sprawdzone żeczy:
- Błędy na kompie - żadnych, komunikuje się poprawinie.
- kable WN - nie są zaśniedziałe, prawie że nowe (miesięczne).
- Filtr powietrza - suchy
- Ze świec wydmuchana woda.

Objawy są dziwne, włączam zapłon, załącza się pompa na chwilę i przekaźnik puszcza - normalne. Lecz gdy kręcę nie włącza się spowrotem, nie działa też wtryskiwach, nie ma także iskry.

Co to może być ? Czujnik położenia wału oglądałem, jest hermetyczny, ewentualnie jak go sprawdzić?

Jakie czujniki przy boschu są absolutnie niezbędne by silnik pracował, nawet w trybie awaryjnym ale jednak pracował i dawał się uruchomić. Co jeszcze przejrzeć.

A może ktoś też miał podobny problem po umyciu. Pytałem wielu znajomych mających plusy na boschu - wszyscy myli i to nie raz, nic się nie działo.

Jeśli trzeba, post wygaśnie.

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2009, 20:06:14 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Na pewno czujnik położenia wału jest niezbędny. To podstawa do pracy silnika z wtryskiem. Wysusz najlepiej sprężonym powietrzem wszystkie złącza do czujników i ich okolice. Jeśli brak iskry to zastanowiłbym się nad podmianą czujnika położenia wału. Nie nalało Ci się wody w wiązkę główną? Wysusz dokładnie złącze do komputera. Sprawdź, czy nie masz jakiegoś spalonego bezpiecznika.
Pomóżmy Jackowi!

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2009, 20:07:48 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Kable masz do chrzanu pewnie.
Na sprawnych kablach to woda może nawet kryć świecę razem z główką i silnik będzie chodził.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2009, 20:23:48 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Kable są nowe, ale to nie zmienia faktu że oprócz braku iskry nie pracuje pompa paliwa oraz wtryskiwacz.

Komputer leży na kaloryferze, będzie tu całą noc. Czujnik położenia wału - jak sprawdzić (przemierzyć) co mu jest. Jestem przed wypłatą, tak więc na podmiankę mnie nie stać jeszcze przez tydzień a auto by się przydało.

[ Dodano: 22 Paź 2009 20:24 ]
Aha, komp reaguje błędem np. na odłączenie czujnika temp, i innych takich... Wiązki przedmuchane kompresorem.

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2009, 21:05:05 pm »

Offline Maxiu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro MR 91
Wsadź wszystko do auta jutro i odpali od strzała.
FSO Polonez Caro 1.6 k16 :) lpg 92' L-46
4 elektryczne szyby , wspoma, lusterka elektryczne, podgrzewane, IG Standard podgrzewane, podłokietnik
były #1935

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2009, 21:38:01 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Oby. Martwi mnie jednak to że coś takiego mogło się stać, każde auto jakie przewinęło się przeze mnie i moich rodziców myliśmy pod maską i od razu paliło od strzała. A tu takie cyrki. Dziwi mnie to szczególnie dlatego że wiązka i wszystkie jej konektory są w stanie idealnym - aż się świecą, nic nie śniedzieje. Dlatego Podejrzewam któryś z elementów / czujników. Czy nie jest tak, że do pracy potrzebny jest także TPS oprócz PWK ?

[ Dodano: 22 Paź 2009 21:39 ]
Aha, bezpieczniki sprawdzone metodą wyjęcia i sprawdzenia omomierzem. Wszystkie OK, Przekaźnik wtrysku też załącza, pompy oczywiście też... na tek parę sekund (test), później puszcza i już nie załączy nawet jak kręce ;/

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2009, 23:29:52 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Dziwne, bo a najczarniejszym scenariuszu  po myciu silnika moj abimex troche szalał obrotami dopóki się nie zagrzał i tyle.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2009, 13:12:07 pm »

misiek_staszic

  • Gość
Dziś auto poszło do elektronika samochodowego, bo go potrzebuję na już. Wymieniłem czujnik położenia wału na sprawny w 100% - nic. Mierzyłem też przejście na wiązce między kompem a czujnikiem owym - wszystko ok, przejście jest idealne. Próbowałem jeszcze palić na lince - też nic. Auto jest do jeżdżenia a nie zabawy metodą podmian czujników, a nawet jeśli miałbym na to ochotę i pieniądze, to w taką pogodę w moim cudownym blaszaku nic nie zrobię, bo zacina deszczem.

W każdym razie dam znać o wynikach, może będzie dla kogoś na przyszłość.

[ Dodano: 23 Paź 2009 17:57 ]
Uszkodzony - totalnie zalany - komputer. Wymiana na szrotowy za 20 zł pomogła.

Odp: Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2012, 20:10:06 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
wiem ze odkopuje jednego z najstarszych trupow, ale musze... ;c otoz umylem silnik, preparatem, i pozniej pod karszerem... samochod odpala, ciezko ale pali, na benzynie wgl nie trzyma obrotow i jakby przerywa troche, na gazie trzyma, ale ok 500... czy cos waznego moglem zalac i przestalo chodzic, czy moze poprostu musi wyschnac wszystko porzadnie, czy jaki ch.... ;/ co jakis czas na gazie zapala sie check engine, jak na razie odlaczylem aku i do jutra bd stal i sechl.. niestety na podworku ale innego wyjscia nie ma.. i jeszcze raz, tak wiem, ze odkopalem prawie 3 letniego trupa ;) ale tylko ten temat znalazlem

Odp: Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2012, 19:14:23 pm »

Offline zacekpl

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 723
  • Płeć: Mężczyzna
  • Maniak RWD
    • PN 1.8 VVC '95/Sierra 2.0 '91/BMW 7 3.0 '92/ Opel Senator 2.6 92'
Tylko na wolnych sa problemy ? Sprawdz krokowca.

Odp: Caro+ 1.6 GLI - nie odpala po umyciu silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2012, 09:20:48 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
tylko na wolnych byly problemy, nie wiem co zalalem, ale nic sie nie popalilo, wyschlo, to znowu odzyskal moc postrach osiedla jeden ;)