Autor Wątek: Rover - Gaśnie podczas jazdy  (Przeczytany 8264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Rover - Gaśnie podczas jazdy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2013, 11:54:08 am »

Offline CSR_GTI

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 714
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Civic VI
Nie ma. A czy sonda lambda może mieć z tym coś wspólnego? Bo mam na podmianę tylko nie jestem pewien tego czy stara będzie chciała się odkręcić...
Na benzynie to sondę możesz odpiąć i zobaczyć czy się coś poprawi.

Odp: Rover - Gaśnie podczas jazdy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2013, 13:11:45 pm »

Offline Morales

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • No wAr, No bamBu :)
    • Polonez 1.4 16V MPI
Po kilku nieudanych próbach odkręcania bardzo mocno zapieczonej sondy lambda, zrezygnowałem z jej wymiany. Pojechałem do znajomego i podpięliśmy Poldka pod komputer. Sonda momentami pokazywała słabszą reakcje, ale ogólnie nadaje się jeszcze do użytku, więc jej wymiana prawdopodobnie nic by nie dała. Chcąc jednak żeby zagrzany samochód mi nie gasł, podniosłem mu obroty na śrubce przy silniczku krokowym. Na zagrzanym silniku, przed podniesieniem miał ok. 500 obr., co zdecydowanie było za mało. Ustawiłem około 800-900 i przestał gasnąć. Tylko na zimnym silniku są również delikatnie wyższe obroty 1100-1200, ale stałe i nie falują więc póki co można powiedzieć, że jest ok.
Polonez 1.4 16V MPI

Odp: Rover - Gaśnie podczas jazdy
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2013, 16:24:35 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ustawiłem około 800-900 i przestał gasnąć. Tylko na zimnym silniku są również delikatnie wyższe obroty 1100-1200, ale stałe i nie falują więc póki co można powiedzieć, że jest ok.
Bo tak ma być...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.