Autor Wątek: Map sensor rover  (Przeczytany 1210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Map sensor rover
« dnia: Sierpień 31, 2017, 01:06:21 am »

Offline Smerdek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Witam
Zakładam soft turbo do mojego zmeczonego życiem 1.4 i map pytanie o map sensor czy wytrzyma doładowanie 0.5 bar?
Z doświadczenia wiem że wiele wolnossaków z map sensorem wytrzymuje też nadciśnienie. Prosty przykład to map sensory w hondzie. A jeśli nie wytrzyma to czy czujnik MAF z 1.8 i komp od 1.8 T podejdzie i jak bardzo trzeba wszystko przerabiać? Jeśli chodzi o immo to z tym jest najmniejszy problem dla mnie chodzi mi bardziej o całą kabelkomanie.



Odp: Map sensor rover
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2017, 01:14:08 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3767
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
W Roverze 820Ti jest podobny sterownik i MAP sensor tego samego typu. Ale czy jest on ten sam i czy Poldoroverowski ogarnie nadciśnienie - nie wiem.
W K-Serii nigdy nie było przepływomierza, a sterownik z 1.8 Turbo jest nie do zaadaptowania, bo wykorzystuje czujnik wału oparty na efekcie Halla, a nie magnetoindukcyjny.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Map sensor rover
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2017, 01:27:30 am »

Offline Smerdek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Czyli jedyna i najprostsza metoda żeby to sprawdzić to dać mu 0.5 bar i jeździć obserwować. Albo coś sie stanie albo nie.

Ewentualne pytanie bo moge też założyć zaworek jednokierunkowy na weżyk od podciśnienia do MAP sensora ale jak będzie zachowywał się wtrysk przy większej ilości powietrza?
Wtryski 315 cc a ciśnienie na listwie podniesione będzie do 4 bar

Odp: Map sensor rover
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2017, 02:00:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
oczywiscie,ze wytrzyma mechanicznie nadcisnienie, ale nie wytworzy sygnalu podajacego wartosc tego cis.
dla tego silnika 0.5bara to nie zaden soft ,tylko hard - jak go nie odprezysz, to sie rozleci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Map sensor rover
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:54:14 am »

Offline Smerdek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Wątpię żeby sie tak szybko rozleciał z tego powodu żę już kilka na oczy takich widziałem i bez problemu na sofcie jeździły ale jeśli ma się rozpaść to też mnie to nie zasmuci bo zmotywuje mnie to do włożenia 1.6 tylko jak go odprężę i dmuchne mu już normalne ciśnienie

Odp: Map sensor rover
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:54:26 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
MAP wystawia napięcie na środkowej nodze proporcjonalne do ciśnienia jakie jest w rurce. Teraz już nie pamiętam ale na włączonym zapłonie i niepracującym silniku czyli przy ciśnieniu atmosferycznym wystawia coś koło 4V. Przy wolnych obrotach jest ok. 1,5V. Jako że zasilanie ma 5V więc może i będzie działał w nadciśnieniu. Sprawdzisz to szybko mierząc napięcie na środkowej nodze i wytwarzając nadciśnienie nawet zwykłą strzykawką.

Nawet kiedyś miałem kompa w którym padł MAP i na kablach podpiąłem taki z GLI i też dawał radę...

To czy komputer będzie umiał to potem zinterpretować to inna sprawa...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Map sensor rover
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:12:12 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
MAP z abimexa/GSI na atmosferycznym daje sygnal powyzej 4.5v ,a w nadcisnieniu jeszcze +0.2v niezaleznie od wartosci nadcisnienia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.