Autor Wątek: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?  (Przeczytany 1443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« dnia: Marzec 01, 2020, 13:14:27 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Wielu z Was to mechanicy mający do czynienia z rożnymi pojazdami więc może coś się dowiem od Was...
Potrzebuje jakiś niewielki zbiornik Pb, który chcę wstawić na miejsce fabrycznego ogromnego i w uzyskane w ten sposób wolne miejsce zagospodarować na zbiornik LPG.
Podpowiedziano mi już zbiornik od Zafiry CNG ale niestety za mało ich rozbija się w najbliższym okręgu administracyjnym nad Wisłą i Odrą...
Nie ma co kupić... No ale może w innych autach, których nie znam są równie małe zbiorniki?
Proszę o propozycje/podpowiedzi.
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2020, 13:23:42 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 891
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Z trabanta 2t by Ci odpowiadał?Mam resztki takiego szerszenia i zbiornik jest ładny
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2020, 14:01:09 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Nie wiem. A jakie ma wymiary?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2020, 14:23:56 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 891
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
45x31 i wysoki 22
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2020, 16:07:55 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Gdybym 2 lata temu nie wymieniał baku, sam myślałem właśnie o wyrzuceniu zbiornika paliwa, montażu jakiegoś małego (ale plastikowego), i wolne miejsce przeznaczyć pod butlę toroidalną.

Może coś tego typu?

https://allegro.pl/oferta/zbiornik-paliwa-12-l-do-lodzi-8690892331?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_turystyka_TOP_new_sport_turism&ev_adgr=Sport+i+turystyka&gclid=EAIaIQobChMIveerxcT55wIVi6MYCh20PQaVEAQYASABEgJGxfD_BwE
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2020, 17:37:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zbiorniczek do lodzi fajny,ale nie nadaje sie w miejsce fabrycznego, bo jest od niego grubszy, ma ~20cm ,a fabryczny ~15cm,
nie da sie dobrac zbiornika, jezeli celem jest obnizenie wneki pod wiekszy zbiornik gazu - gdzie chcecie ten zbiornik benzyny zamontowac, w bagazniku ? to rownie dobrze mozna uzyc karnistra 5L

trzeba spawac bak pod wymiar, albo olac benzyne - zbiornik toroidalny 630-650 o wysokosci 270 to 67-70L ,czyli po indywidualnym ustawieniu plywaka min. 60 litrow LPG,
to daje wystarczajacy zasieg, by dojechac do wybranej stacji 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2020, 17:39:07 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To może z agregatu prądotwórczego. Są płaskie i metalowe...
Albo pionowy plastikowy od ogrzewa postojowego...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2020, 14:20:00 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Przeróbka nie dotyczy Poloneza.
Te zbiorniki do łodzi to niestety coś leżącego w bagażniku a nie podłączone do oryginalnego wlewu paliwa więc odpada. To już wolę latające koło zapasowe luzem...
Olewać benzyny raczej nie można. Musiałbym za każdym razem odpalać w jakichś trybach awaryjnych czy coś tam i stale pilnować poziomu gazu w zbiorniku. Ma być normalnie bezstresowo.
Spawanie na wymiar jest bardzo ciekawą propozycją (olać komunę - homologację) jednak ceny za takie usługi są niepoważne. Wykonawcy takich rzeczy zachowują się jakby tylko tym się zajmowali i sprzedaż jednego spawanego dzieła w miesiącu musi zapewnić dochód całej rodzinie z ratami za domek i nowe kombi...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2020, 15:30:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to wiesz jak to sie mowi - zapomnij o balu, jak nie masz szmalu !
zamiast kombinowac jak kon pod gore, to wloz kolo zapasowe luzem do bagaznika i jezdzij, bo to najprostsze rozwiazanie,
albo masz jeszcze opcje zestawu w sprayu do zalatania opony
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2020, 18:00:17 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To do jakiego auta.

Lada 2107 ma chyba stojący zbiornik...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2020, 19:35:44 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
No do Transita Mk5 jak mam wpisane.
Właśnie jeden Transit ma koło luzem latające a drugiego trzeba zagazować. Pod spodem wiele miejsca ale nie na tyle, żeby bez wyjęcia czegoś tam zmieścił się zbiornik LPG. Oryginalny zbiornik Pb ma chyba 80 l. Po co mi tyle... Tylko chlupie tam po dnie te kilka litrów i miejsce zajmuje...
Ten od Zafiry pasowałby idealnie i jeszcze LPG by się zmieściło i byłoby doskonale. Wszystko co ma być pod podłogą czyli koło i zbiorniki byłyby na swoim miejscu.
Jedyny problem to dostępność takiego "gotowca". Są pewnie inni kandydaci oprócz Zafiry ale jacy? Stąd moje pytanie.
Koła zapasu jednak nic nie zastąpi. Przez ostatnie 3 lata tak często zdarzała się potrzeba zmiany koła, że teraz bez niego chyba bym nie wyjechał z domu...
Co do kosztów to oczywiście nie ma nic za darmo ale z drugiej strony po to inwestuję w LPG aby w bilansie jednak jeździć taniej. Taki tyci zbiornik Pb na zamówienie za absurdalne pieniądze podważa sens inwestycji w LPG... Kiedy to się zwróci?
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Mały zbiornik Pb - od jakiego auta?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2020, 20:40:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przeciez to dostawczak, wiec tam nie ma problemu z umieszczeniem czegos pod spodem - nie powinno byc problemu z miejscem na ten zbiornik z lodzi 12L ,albo i wiekszy 30L za 160pln,
tankowac go bedziesz pewnie rzadziej niz raz na miesiac, wiec to nie jest problem, ze trzeba to zrobic inaczej niz zwykle,
ewentualnie mozesz uzyc jakiejs malej butli walcowej od lpg, takiej o srednicy 270 niezbyt dlugiej o pojemnosci 30-40L
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.